מאי שוורץ מתחיל מחדש: "להיות דוגמן זה לקיים את הצוואה של אמא"

אם שנפטרה בנסיבות מסתוריות, הפרעות אכילה, התמכרות להימורים וניסיון התאבדות – כעת הדוגמן הצעיר מרגיש חזק כדי להתמודד עם הקשיים (בעזרת אחותו המפורסמת)

איתי יעקב

|

16.12.20 | 09:10

"אני לא רוצה להצליח בגלל שאני אחיה של שר פיטנס. אני המעריץ הכי גדול שלה, אבל אני רוצה שיכירו אותי כמאי שוורץ" (צילום: מלכיאלה בן שבת)
"אני לא רוצה להצליח בגלל שאני אחיה של שר פיטנס. אני המעריץ הכי גדול שלה, אבל אני רוצה שיכירו אותי כמאי שוורץ" (צילום: מלכיאלה בן שבת)
"הגעתי למשקל של 130 קילו, ניתקתי קשר עם הבית, לא עניתי לטלפונים, הרגשתי שאני אפס, שאני כלום" (צילום: מלכיאלה בן שבת)
"הגעתי למשקל של 130 קילו, ניתקתי קשר עם הבית, לא עניתי לטלפונים, הרגשתי שאני אפס, שאני כלום" (צילום: מלכיאלה בן שבת)

הדוגמן הצעיר מאי שוורץ לא התרגש מסרטון הווידאו של שר פיטנס, שעורר ברשת כעס והאשמות על לעג לאנשים שמנים. אז מה אם עד לפני שלוש שנים הוא היה בעצמו איש גדול ושמן, 130 קילוגרמים של אכילה רגשית שפיצו על חוסר ביטחון. "בלי קשר לזה שהיא אחותי – אנשים בישראל כל הזמן מחפשים את הקורבן הבא", אומר שוורץ בראיון ראשון. "אם זה היה סטנדאפיסט שאומר את הדברים גם היו מגיבים ככה? היו אומרים 'איזה מצחיק'. בתור שמן לשעבר, לא נעלבתי. יאללה, קצת חוש הומור, ושר לקחה את זה למקום הזה, לצאת מצחיקה, שאנשים ישתחררו. בסיר הלחץ שבו אנו חיים, רק חיפשו להיכנס בה".

 

בצדק, זה יותר שמנופובי ממצחיק. אולי היא רצתה לייצר יחסי ציבור?

"לא נראה לי. אם זאת לא היתה מישהי חזקה כמו שר, מי יודע איפה זה היה נגמר. ראית מה כתבו לה בתגובות? 'החיידק לא עשה את העבודה, אולי בפעם הבאה', 'חבל שלא מתת בלידה', 'שתצטרף לאמא שלה, האפס הזו'. איך אנשים מעזים לכתוב כזה דבר?! מאיפה האומץ? פאקינג תירגעו! בסופו של דבר, אם היינו עם מאוחד, היו פחות שנאה ופילוג. דבר אחד שלמדתי מאחותי, זה חוסן נפשי. אחרי כל מה שעברתי בחיים – אני לא אדם פגיע. יש לי מספיק כלים להתמודד עם כל מה שיבוא".

 

"בלי קשר לזה שהיא אחותי – אנשים בישראל כל הזמן מחפשים את הקורבן הבא". שוורץ עם שר פיטנס (צילום: שלומי ביטון)
  "בלי קשר לזה שהיא אחותי – אנשים בישראל כל הזמן מחפשים את הקורבן הבא". שוורץ עם שר פיטנס(צילום: שלומי ביטון)

   

  הכירו את שוורץ, עלם חמודות בן 23, מאה ותשעים סנטימטרים של אמביציה ורעב לפרסום. לאחר שעשה טבילת אש בשבוע האופנה לגברים בחודש שעבר לבוש חליפה של בית האופנה באמוס, הוא הוחתם בסוכנות "אלינור שחר" וחולם לכבוש את ענף האופנה בישראל.

   

  חשבון האינסטגרם שלו דומה לזה של רבים מבני דורו: תמונה בלי חולצה, תמונה עם חולצה, סטורי מחופשות ביוון ובסרביה, תכף תהיה גם אחת מדובאי. הפיד לא יהיה שלם בלי תמונה עם בורג' חליפה ברקע. עד לא מזמן גם ניהל, לדבריו, קשר רומנטי עם האינסטגרמרית נוהר בטיט (171 אלף עוקבים), אבל חולם, כפי שהוא אומר לא אחת בראיון, להצליח בזכות עצמו. "אני לא רוצה להצליח בגלל שאני אחיה של שר פיטנס", הוא מדייק. "אני המעריץ הכי גדול שלה, אבל אני רוצה שיכירו אותי כמאי שוורץ".

   

  "רציתי להיות מקובל ולא הצלחתי. תמיד נכשלתי בזה. היתה עליי סטיגמה שלא השתחררתי ממנה עד גיל 18" (צילום: מלכיאלה בן שבת)
   "רציתי להיות מקובל ולא הצלחתי. תמיד נכשלתי בזה. היתה עליי סטיגמה שלא השתחררתי ממנה עד גיל 18"(צילום: מלכיאלה בן שבת)

    

   בדרך להיכל התהילה הוא יעשה הכל, כולל לחשוף כאן את סיפורו האישי הדרמטי שכולל אחות מפורסמת, אם שהלכה לעולמה בנסיבות מסתוריות, הפרעות אכילה, חרם חברתי בילדות, התמכרות להימורים וניסיון התאבדות. בתוכניות ריאליטי הופכים אנשים לכוכבים על פחות מזה, על המסלולים בפריז ובמילאנו אפשר להצליח גם בלי שתוכיח שיש לך אחות מפורסמת.

    

   "עם כל הצניעות, אנשים באים אליי ואומרים לי לפחות ארבע פעמים ביום: 'איזה חתיך אתה, איזה יפה אתה, איזה שפתיים, איזה אף, איזה עצמות לחיים'. אז אמרתי, אולי נעשה עם זה משהו", הוא אומר. "מבחינתי, להיות דוגמן זה לקיים את הצוואה של אמא שלי. כשחייתי בארצות הברית, עליתי 40 קילו במשקל ואמא שלי ז"ל היתה מתקשרת וצורחת: 'מאי, איזה שמן אתה, יא מגעיל. תראה אותך. אתה ילד יפה שיכול להיות דוגמן. למה אתה כזה שמן?!'. כשהיא נפטרה – הורדתי הכל".

    

   "אחרי כל מה שעברתי בחיים – אני לא אדם פגיע. יש לי מספיק כלים להתמודד עם כל מה שיבוא" (צילום: מלכיאלה בן שבת)
    "אחרי כל מה שעברתי בחיים – אני לא אדם פגיע. יש לי מספיק כלים להתמודד עם כל מה שיבוא"(צילום: מלכיאלה בן שבת)

     

    "הייתי קונה חברים בכסף, כדי שיתייחסו אליי"

    הוא נולד וגדל בחיפה כבנם המשותף היחיד של רונית וחנן, האם היתה מאמנת כושר מפורסמת בעיר שעל הכרמל, האב עובד נמל חיפה. מנישואים קודמים של אמו יש לו אח, עורך הדין לירום סנדה, ואחות, שר סנדה, שהתפרסמה בשנים האחרונות כ"שר פיטנס". השניים גדלו לאחר הגירושים עם אביהם. אביו הביא למשפחה שתי בנות מנישואים קודמים. כשהיה בן חמש וחצי נפרדו הוריו והוא עבר להתגורר במשמורת משותפת שבוע-שבוע. אביו התחתן שוב לאחר הפרידה והביא לעולם עוד שלושה ילדים: תאומים בני 12 וילד נוסף בן 9. לדבריו, הוא בקשר עם כל אחיו למחצה. "זה לא היה בית עם כסף, הוצאה לפועל היתה מגיעה אלינו הרבה", הוא מספר, "אבא שלי היה מחביא אותי מתחת למיטה או בשירותים כשהם היו מגיעים".

     

    הוא מספר שהיה ילד היפראקטיבי, שהוריו שלחו אותו לבית הספר "נופים" לאחר שבבית הספר הריאלי בחיפה רצו שייקח ריטלין. "לא הייתי ילד מופרע, אבל הייתי מהילדים שמציקים כדי לקבל תשומת לב".

     

    לא קיבלת יחס בבית?

    "ההורים שלי היו עסוקים בשלהם ואני קצת נשכחתי. השעו אותי שלוש פעמים במהלך היסודי. אתה מכיר את הילדים האלה שיש עליהם סטיגמה?"

     

    אלה שהמורה נכנסת בתחילת השיעור ואומרת "מאי שוורץ, צא החוצה"?

    "בול! בול! אבל כנראה שחיפשתי תשומת לב, כי לא הייתי מהמקובלים: הייתי ילד כאפות עד כיתה י"ב".

     

    "עד היום אני מרגיש שלא הצלחתי לפתח באמת רגשות" (צילום: מלכיאלה בן שבת)
     "עד היום אני מרגיש שלא הצלחתי לפתח באמת רגשות"(צילום: מלכיאלה בן שבת)

      

     ניסית לטפל בזה? להחליף בית ספר?

     "החלפתי חמישה פסיכולוגים, אבל בדיעבד אני מבין שזה תפקיד שלקחתי על עצמי. אבא שלי גר אז בסביוני דניה, אז שמו עליי סטיגמה של טחון, עשיר, אבל אף אחד לא ידע שגרנו בשכירות. הייתי קונה חברים בכסף, כדי שיתייחסו אליי. אבל אז עשו עליי בכיתה ה' חרם למשך שבועיים. למה? לא יודע. בגלל שהייתי שוער בכדורגל, באחד הטורנירים בבית הספר ידעתי שכאן תהיה התפנית שלי. בפנדל המכריע התאבדתי על הכדור וניצחנו. עשרה ילדים קפצו עליי ושרו: 'מאי שוורץ המלך'. ככה נגמר החרם. זה היה היום הכי מאושר בחיים שלי".

      

     מילדות נלחם במשקל. עד גיל 11 היה ילד שמנמן, למרות שתמיד השתתף בחוגי טניס וכדורגל. "הייתי גוץ שרודף אחרי הכדור", הוא צוחק, "ילד שמן שאוכל כמויות פסיכיות. הייתי מתגנב למטבח בצהריים אחרי שאמא שלי היתה פורשת לשנ"צ וממשיך לאכול. המזל שלי היה שבכיתה ו' תפסתי גובה, אז נהייתי דק".

      

     "כשחייתי בארצות הברית, עליתי 40 קילו במשקל ואמא שלי ז"ל היתה מתקשרת וצורחת: 'מאי, איזה שמן אתה, יא מגעיל. תראה אותך. אתה ילד יפה שיכול להיות דוגמן. למה אתה כזה שמן?!'. כשהיא נפטרה – הורדתי הכל". לפני הירידה במשקל (צילום: אלבום פרטי)
      "כשחייתי בארצות הברית, עליתי 40 קילו במשקל ואמא שלי ז"ל היתה מתקשרת וצורחת: 'מאי, איזה שמן אתה, יא מגעיל. תראה אותך. אתה ילד יפה שיכול להיות דוגמן. למה אתה כזה שמן?!'. כשהיא נפטרה – הורדתי הכל". לפני הירידה במשקל(צילום: אלבום פרטי)

       

      המעבר לחטיבה ולתיכון לא שינה את היחס החברתי אליו. "חזרתי להיות אותו ילד כאפות" הוא שב ואומר על התקופה שבילה בעירוני ה' בחיפה. גם שם, הוא נזכר, השתמש בהומור, בהפרעות, בלגרום למורה להעיף אותו מהכיתה כדי להיות חביב הילדים. הפרעות האכילה חזרו והפכו להיות אינטנסיביות יותר, ואת הצורך הרגשי באהבה וקבלה המיר בהמשך בהימורים. "הייתי אוכל בכמויות שאנשים לא אוכלים. קם באמצע הלילה ואוכל בהיחבא 'כריות' ואז מג'דרה שסבתא שלי הכינה, ואז טוסט עם גבינה צהובה".

       

      על מה ניסית לפצות?

      "על זה שלא היו לי חברים, על זה שהיה לי רע. רציתי להיות מקובל ולא הצלחתי. תמיד נכשלתי בזה. היתה עליי סטיגמה שלא השתחררתי ממנה עד גיל 18. אני זוכר שבכיתה ח' חבר אמר לי שיש לו שתי חברות שחושבות שאני ממש חתיך, אבל הן לא יצאו איתי כי אני 'מאי שוורץ'".

       

      ואז גם התחילו ההימורים?

      "בכיתה ט' התחלתי לשלוח ווינר, למרות שפחדתי פחד מוות מאבא שלי שאסר עליי להמר. הייתי מהמר על 10 שקלים, עולה ל-50, אחר כך גם הגיעו הימורים לא חוקיים באינטרנט ("בטים", א"י) על 200 שקל, 600 שקל ומעלה. לא זכיתי מעולם", הוא צוחק. "הייתי ממש גרוע בזה, אבל זה היה הריגוש שלי, הבריחה שלי".

       

      "עם כל הצניעות, אנשים באים אליי ואומרים לי לפחות ארבע פעמים ביום: 'איזה חתיך אתה, איזה יפה אתה, איזה שפתיים, איזה אף, איזה עצמות לחיים'. אז אמרתי, אולי נעשה עם זה משהו" (צילום: מלכיאלה בן שבת)
       "עם כל הצניעות, אנשים באים אליי ואומרים לי לפחות ארבע פעמים ביום: 'איזה חתיך אתה, איזה יפה אתה, איזה שפתיים, איזה אף, איזה עצמות לחיים'. אז אמרתי, אולי נעשה עם זה משהו"(צילום: מלכיאלה בן שבת)

        

       בכיתה י"א ההימורים הפכו להפסדים, וההפסדים לחובות של אלפי שקלים. בהתחלה הצליח לגרד פה ושם כספים, בפעם אחרת מכר את האייפון הישן של אמא שלו כדי להחזיר חובות. הפחד מנושים הביא אותו לקריאה נואשת לעזרה. "הלכתי לבית מרקחת ורכשתי 20 כדורי שינה ובלעתי את כולם", הוא נזכר, "דיברתי עם חבר בטלפון ואמרתי לו 'להתראות', משהו בסגנון 'אני הייתי אני, אתם הייתם אתם'. זאת היתה הפעם הראשונה שניסיתי להתאבד. למזלי, החבר הזמין אמבולנס ובאו לקחת אותי. בדיעבד", הוא מחייך, "הרוקחת לא מכרה לילד בן 17 כדורי שינה אמיתיים, אלא כדורי שינה צמחיים. בבדיקה שעשו לי לא מצאו שום דבר בגוף".

        

       קיבלת את תשומת הלב שביקשת?

       "אפשר לומר שכן. אבא שלי היה אז בסנט פטרסבורג, וכשהוא חזר היתה לנו שיחה. אבא שלי היה אז מבחינתי אלוהים. היום אנחנו בקשר פחות טוב, אבל אני עדיין מעריץ אותו".

        

       איפה היתה אמא שלך בכל הסיפור?

       "היו לנו יחסי אהבה-שנאה. לא הסתדרנו כל כך, יכולנו לא לדבר שבועות. יש לי משהו לא פתור איתה, ולא אוכל לפתור את זה איתה לעולם. רק אחרי שהיא נפטרה הבנתי כמה היא אוהבת אותי".

        

       "לא זכיתי בהימורים מעולם. הייתי ממש גרוע בזה, אבל זה היה הריגוש שלי, הבריחה שלי" (צילום: מלכיאלה בן שבת)
        "לא זכיתי בהימורים מעולם. הייתי ממש גרוע בזה, אבל זה היה הריגוש שלי, הבריחה שלי"(צילום: מלכיאלה בן שבת)

         

        "אכלתי כדי לעצבן את אמא שלי"

        האם היתה רונית סנדה רוזנווסר, מאמנת כושר מפורסמת באזור חיפה והצפון, שבאוגוסט 2017 נפלה אל מותה ממרפסת בניין מגורים ברחוב התאנה 9 בנשר (על גבול שכונת סביוני כרמל בחיפה). במקומון החיפאי "כלבו" נכתב כי הבניין הפך למוקד עבור אנשים שרצו לשים קץ לחייהם. בנה מספר השבוע כי היא הגיעה לאמן דייר בבניין, מעדה ונפלה מהמרפסת. "האבסורד שהיא נפלה בבניין שאבא שלי גר בו. לא מהדירה שלו. היא הסתכלה על הנוף, מעדה ונפלה".

         

        בתקשורת רמזו שהיא התאבדה.

        "אני מכיר את אמא שלי וזאת לא הפעם הראשונה שאני שומע את השמועה הזאת. היא היתה אישה בריאה עם חיי משפחה מדהימים. במצלמות האבטחה רואים שהיא יצאה מהרכב לבושה יפה. אדם שרוצה למות לא מתלבש ככה, ולאחר מכן היא קבעה לקפה עם חברה. אני לא חושב שהיא התאבדה, אבל את הסיבות למותה לא נדע בחיים".

         

         

        הידיעה על מותה הגיעה כשהיה בארצות הברית, שם התגורר ועבד בשנים האחרונות. יום קודם, הוא מספר, קנה לה במתנה יהלום כי הרגיש צורך עז לפצות אותה על היחסים ביניהם. כמה שעות לפני נפילתה היא התקשרה, אבל הוא לא ענה. היא התקשרה שוב, אבל הוא כבר היה עסוק בעבודה.

         

        בבוקר (שעון ארצות הברית) הוא התעורר לעשרות שיחות שלא נענו וגילה את הבשורה המרה. "התקשרתי לאמא שלי איזה 13 פעמים עד שהיא תענה", הוא בורר את המילים. "זה כאב שלא אוכל להסביר אף פעם. מעולם לא התאהבתי בבחורה, אתה יודע, אני אדם סגור מאוד, ובאותו רגע הרגשתי שהלב שלי נשבר. עד היום אני מרגיש שלא הצלחתי לפתח באמת רגשות".

         

        ללוויה לא הגיע. הוא היה אז בתהליך קבלת גרין קארד בארצות הברית, וכשכבר השתכנע לחזור לא מצא טיסה שתגיע בזמן ארצה.

         

        "דבר אחד שלמדתי מאחותי, זה חוסן נפשי" (צילום: מלכיאלה בן שבת)
         "דבר אחד שלמדתי מאחותי, זה חוסן נפשי" (צילום: מלכיאלה בן שבת)

          

         את החלום האמריקאי החל חצי שנה לפני הגיוס. הוא נסע לעבוד בעגלות, עשה קצת כסף וחזר לארץ כדי להתגייס לחטיבת כפיר. אבל שם, דפוס הפעולה הקבוע שלו פגש גם את המערכת הצבאית.

          

         "אחרי ארבעה ימים בצבא, שלחו אותי לכלא לעשרה ימים. קיללתי את הרס"ר", הוא צוחק. הוא לא מצא את מקומו, הסתובב בין בסיסים, עד שבעיה רפואית שהיתה לו, עליה הוא מבקש לא לדבר בכתבה, הביאה לשחרורו מצה"ל בפרופיל 24. הפחד מכישלון הבריח אותו בחזרה לארצות הברית.

          

         "הייתי חייל משוחרר בן 19 עם שני אחים גדולים מצליחים, ואני לידם שום דבר. הייתי בסרט עם עצמי", הוא מודה, "טסתי לארצות הברית כדי להצליח בזכות עצמי, שיגידו 'בואנה, זה מאי שוורץ. איזה מצליחן. איך הוא עשה את זה?'"

          

         במקום לחזור לטיפול פסיכולוגי, הוא חזר לאכול. שם, הוא מספר, הפרעת האכילה הגיעה לשיאים חדשים. "הייתי מתחיל את הבוקר בסנדוויץ' ענק מסאבוויי עם שייק, ואז הולך למכור קצת מחליקים לשיער בעגלות, ובצהריים אסיאתי: נודלס, אורז, שלושה סוגי בשרים ואגרול. בערב בורגר וונדי'ס, ולפעמים גם עוצר עם הרכב במקדונלד'ס דרייב".

          

         היית מקיא הכל אחר כך?

         "הייתי אוכל ויורק. אוכל, לועס, יורק".

          

         טיפלת בהפרעת האכילה הזאת?

         "אני מתמודד איתה עד היום".

          

         למה אכלת?

         "אכלתי כדי לעצבן את אמא שלי. הגעתי למשקל של 130 קילו, ניתקתי קשר עם הבית, לא עניתי לטלפונים, הרגשתי שאני אפס, שאני כלום, ואז גם פיטרו אותי מהעבודה בלואיזיאנה, אז טסתי לאלסקה, למקום הכי רחוק שיכולתי לברוח אליו. עבדתי כאיש מכירות וכסטופר בחנויות, עוצר אנשים ברחוב ומכניס אותם לחנות. בתקופה הזאת סוף-סוף עשיתי כסף, איזה 40 אלף שקל בחודש".

          

         "יש לי משהו לא פתור עם אמא שלי, ולא אוכל לפתור את זה איתה לעולם. רק אחרי שהיא נפטרה הבנתי כמה היא אוהבת אותי" (צילום: מלכיאלה בן שבת)
          "יש לי משהו לא פתור עם אמא שלי, ולא אוכל לפתור את זה איתה לעולם. רק אחרי שהיא נפטרה הבנתי כמה היא אוהבת אותי"(צילום: מלכיאלה בן שבת)

           

          הוא נדד בארצות הברית, הוריד במשקל, עבר לאטלנטה והכיר את חברתו הראשונה: ישראלית בשם קורל. לאחר תקופה קצרה הם נפרדו והוא חזר ארצה. עלה לקבר אמו ושוב נסע, הפעם לסינגפור, עבור בפיליפינים ומשם לאיי הבהאמה. שם, לדבריו, ניהל חנויות קוסמטיקה וגם עשה בשנתיים האחרונות כסף גדול.

           

          במרץ האחרון הקורונה החזירה אותו ארצה. הוא עבר לגור במגדל מידטאון היוקרתי בתל אביב ושכר רכב אינפיניטי – סמלי סטטוס שהחליף בתקופה האחרונה ברכב פורד פיאסטה ודירת שותפים בחיפה עם חבר טוב והכלב איציק. הוא החל לעבוד במשרד עורכי הדין של אחיו, לומד על שוק ההון ומהמר על קריירה כדוגמן.

           

          עוד מוקדם לנחש האם תימשך האפיזודה הרגועה במסע של מאי שוורץ לגילוי עצמי. מי יודע, אולי בקרוב תראו אותו באחת מתוכניות הריאליטי. "אני אדם אימפולסיבי. אם מתקשרים אליי מחר מ'האח הגדול' אני נכנס, אבל הכי הייתי רוצה לעשות את 'המרוץ למיליון' עם אחותי שגדולה ממני ב-11 שנה", הוא אומר. "רק בתקופה האחרונה גיליתי מי זאת באמת אחותי. לא הכרתי אותה קודם, כי יש בינינו פער גילאים גדול וגם הרבה זמן מהחיים הבוגרים שלי הייתי בחו"ל. בשנה האחרונה התקרבנו מאוד וניהלנו הרבה שיחות בזמן שהיא היתה מאושפזת לאחר הלידה שהסתבכה. היא עשתה לי סדר בראש: עם עבודה, בנות, העתיד שלי. היא ואחי הגדול תומכים בי ומניעים אותי לעשות דברים. בתוך תוכי אני יודע שאני יכול לפרוץ. אני רק צריך בעיטה בתחת".

           

          הפקת אופנה

          צילום: מלכיאלה בן שבת | סטיילינג: יוני הראל | איפור ועיצוב שיער: לי ברכר לסוכנות ארטבוק | לוקיישן: בית-נישטי | דוגמן: מאי שוורץ לסוכנות אלינור שחר. בגדים, לפי סדר תמונות ההפקה בתוך הכתבה: 1. מעיל, איתי גונן; מכנסיים, במבי וינטג'; מטפחת, סיקרס וינטג' | 2. חולצה, איתי גונן | 3. בלייזר, מיקאדו; סריג, זארה; נעליים, קסטרו | 4. מכנסיים, במבי וינטג'; כובע וגופייה – אוסף פרטי | 5. חלוק, סיקרס וינטג'; מכנסיים, במבי וינטג' | 6. חולצה, זארה; מכנסיים, במבי וינטג'; כומתה, אוסף פרטי | 7. בלייזר, במבי וינטג'; כובע, אוסף פרטי

           

            

           ואיך הגיע וסילי אנדרייב ממגורים ברחוב לקמפיין אופנה?

           מחיים ברחוב לדוגמנות: "החלטתי לא להיכנע, לא להרוג את עצמי". לחצו על התמונה לכתבה המלאה (צילום: מור שעל)
           מחיים ברחוב לדוגמנות: "החלטתי לא להיכנע, לא להרוג את עצמי". לחצו על התמונה לכתבה המלאה (צילום: מור שעל)

            

            

            
           הצג:
           אזהרה:
           פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד