השקעות נדל"ן בחו"ל ודירה להשקעה באתונה: עשה ואל תעשה

באילו מדינות כדאי להשקיע? על אילו בטחונות כדאי להתעקש ואיך לא ליפול על השקעות כושלות? עו"ד אמיר עזר המתמחה בהשקעות בנדל"ן בחו"ל - עונה

״מומלץ להשקיע במדינה מערבית וקפיטליסטית, שהחקיקה בה אינה מעדיפה את השוכרים על פני בעלי הנכסים". בניין באתונה (צילום: Shutterstock)
״מומלץ להשקיע במדינה מערבית וקפיטליסטית, שהחקיקה בה אינה מעדיפה את השוכרים על פני בעלי הנכסים". בניין באתונה (צילום: Shutterstock)

מי אני? עורך דין אמיר עזר, בעלים של משרד עורכי דין המתמחה בהשקעות בנדל"ן בחו"ל.

 

״אנחנו מלווים לקוחות המעוניינים לרכוש דירה להשקעה באתונה. בנוסף, מארגנים קבוצות משקיעים לרכישת קרקעות ובניינים לצורך בנייה/שיפוץ ומכירה ברווח יזמי. מלבד המשרד בארץ, יש לנו סניף באתונה, המנוהל ע״י עו״ד מנשה סלומון ותק של עשרים שנה, המטפל בלקוחות אישית".

 

 
עו"ד עזר. "אני חייב חובת נאמנות כלפי הלקוח ומנוע מלקבל עמלות" (צילום: באדיבות עו"ד אזר)
  עו"ד עזר. "אני חייב חובת נאמנות כלפי הלקוח ומנוע מלקבל עמלות"

   

  האם כדאי לבצע השקעת נדל"ן בחו"ל?

  ״בואו נודה על האמת, כולנו היינו רוצים להשקיע בנדל"ן בארץ. יחד עם זאת, רובנו איננו יכולים להשקיע בנדל"ן בארץ, וזאת בשל שווי הנכסים והגבלות הרגולציה, על נטילת משכנתאות לדירות להשקעה. אני סבור שככל שעושים זאת נכון, השקעה בנדל"ן בחו"ל, הינה תחליף מצוין למשקיע הישראלי״.

   

  כאשר אנו בוחרים לבצע השקעה כלשהי בחו"ל, מהו השלב הראשון בתהליך?

  ״מכיוון שמדובר בהשקעה במדינה זרה, הדבר הראשון שעל המשקיע לעשות, למצוא בעל מקצוע שילווה אותו בתהליך, ויחסוך ממנו תשלום "שכר לימוד", בביצוע ההשקעה הראשונה שלו, באותה מדינה״.

   

  מה היתרון שהמלווה יהיה עורך דין?

  ״אני כעורך דין, חב במשנה זהירות כלפי הלקוח. אני מנוע מהעדפת האינטרס של עצמי על פני אינטרס הלקוח. בשונה ממלווה שאינו עורך דין, אשר יכול לקבל עמלות מבעלי המקצוע בחו"ל, ובכך לייקר למשקיע את עלויות רכישת הנכס. אני חייב חובת נאמנות כלפי הלקוח ומנוע מלקבל עמלות, וכך העסקה שקופה כלפי המשקיע, והוא יודע שהוא משלם בדיוק את הסכומים שיש לשלם״.

   

  כיצד בוחרים מדינה להשקיע בה?

  ״מומלץ להשקיע במדינה מערבית וקפיטליסטית, שהחקיקה בה אינה מעדיפה את השוכרים על פני בעלי הנכסים. כדאי להימנע מהשקעה במדינות ערב או מזרח אירופה, שאין ביטחון שבעתיד יהיה שינוי מהותי ביחס הממשל כלפי משקיעים בכלל, וכלפי משקיעים זרים בפרט״.

   

  מה בטחונותיי כמשקיע בחו"ל?

  ״אני ממליץ למשקיעים בחו"ל לרכוש נכסים שנרשמים על שמם בטאבו, ולהימנע מהשקעות בחברות השקעות, הלוואות וכל פלטפורמה אחרת. לאחרונה התייעץ עימי משקיע שהוצע לו להיכנס להשקעה בחברה שהוקמה באתונה, וכבטחון, בעל החברה הציע למשקיע שיק אישי שלו כבטוחה להשקעה. הסברתי למשקיע שמדובר בהשקעה מסוכנת וככל שלא תצלח, השיק לא יהיה שווה הרבה״.

   

  טיפים חשובים שלי למשקיע הפוטנציאלי בחו"ל:

  1. ״אני מציע לבחון היטב מי מלווה אתכם להשקעות בחו"ל ולבחור מלווה בעל ניסיון, ידע, צוות והצלחה מוכחת שחווה על בשרו את התהליך שאותו הוא מציע ללקוחותיו. לא להתפתות לסיפורי מעשיות והבטחות שווא על הרים וגבעות ולחפש את מי שמאמין בשקיפות מלאה מול הלקוח, גם אם האמת לא תמיד נעימה לו״.

  2. ״אף פעם אסור להתייאש. לא לפחד לנסות ובמידת הצורך לתקן, ועוד פעם לתקן עד שמצליחים. מי שחושב שההצלחה מגיעה בקלות, לא מבין כלום״

    

  עסקת החודש: עסקאות נדל״ן חמות באתונה

   

  יעקב, פנסיונר, שהחליט להשקיע באתונה, פנה למשרדנו. לאחר תהליך שעברנו יחדיו לזיהוי מטרותיו, איתרנו עבורו דירה בשכונת ׳זוגרפו׳. מדובר בדירה שממוקמת 500 מטר מהאוניברסיטה, עלותה הינה 38,000 יורו, והדירה נמכרה עם חוזה שכירות לעוד שנתיים, על סך 270 יורו, לכל חודש שכירות.

   

  יעקב הרוויח תשואה נטו מהרגע הראשון של 6.4%.

   

  דירה בשכונת ׳זוגרפו׳ (500 מטר מהאוניברסיטה) | מחיר הרכישה: 38,000 יורו
   דירה בשכונת ׳זוגרפו׳ (500 מטר מהאוניברסיטה) | מחיר הרכישה: 38,000 יורו

    

   לשאלות נוספות לעו״ד אמיר עזר, בנושא השקעה בארץ ובחו״ל הנכם מוזמנים להתייעצות

    

    

    
   הצג:
   אזהרה:
   פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד