יישור אף ללא ניתוח? "לא האמנתי, האף שלי הרבה יותר ישר"

רונן מנדי, כירופרקט מסביר איך ניתן לעצב את האף ולשפר את מראהו רק בעזרת כירופרקטיקה, בטיפול חיצוני עדין. ויש לו גם בשורה משמחת לסובלות מבריחת שתן

טיפול באמצעות שיחרור לחצים כירופרקטי ידני, ללא כאב או התערבות פולשנית (צילום: Shutterstock)
טיפול באמצעות שיחרור לחצים כירופרקטי ידני, ללא כאב או התערבות פולשנית (צילום: Shutterstock)

ד"ר רונן מנדי (D.C), הוא כירופרקט - המטפל בהצלחה רבה בילדים ותינוקות על רצף האוטיזם. בעל המרכז הישראלי לכירופרקטיקה.

 

כיצד הינך מעצב את האף ומשפר את מראהו, ללא ניתוח?

״לפני מספר שנים הגיעה אליי נערה בת 15, שלא הייתה מרוצה מאפה העקום ושום רופא לא הסכים לנתחה, לפני שתגיע לגיל 21. הנערה ואביה שאלו אותי באם אוכל ליישר את אפה, למדתי את הנושא וגיליתי שהאף בנוי משתי עצמות אף, החלק העליון (בין העיניים) וכתשעה סחוסים. עשינו ניסיון, ובתוך מספר חודשים, אפה 'התיישר'.

 

"אחיה של הנערה, אז נער לפני גיוס, סבל מבעיות נשימה (סטיית מחיצה). הוא לא היה מסוגל לנשום מהאף, ולא לעשות כל פעילות הכרוכה במאמץ גופני. אביו ביקש לעזור גם לו. עדיין לא היה לי ביטחון בטיפול יישור האף, החלטנו לנסות ובתוך כ-12 שבועות נשימתו השתפרה, הוא החל להתאמן בחדר כושר והתגייס למסלול קרבי בצה״ל. מאז עברו שנים רבות ואני טיפלתי במאות מקרים של יישור מחיצת האף ובעיות אף שונות, בקרב נערות, נערים, נשים וגברים״.

 

באמצעות אלו טכניקות בטוחות מתנהל הטיפול?

״באמצעות טכניקת כיוונון: שיחרור לחצים כירופרקטי ידני, חיצוני עדין ממפרקי האף, אשר משחררם ומשיבם לאיזון״.

 

האם ניתן לתקן שקע בצידי האף, למרות שהאף עבר ניתוח?

״כן, אפשרי לשחרר את הלחץ ממפרקי האף, ואף 'ליישר' אותו, גם אחרי ניתוח. כמובן, שאחרי ניתוח הטיפול מורכב יותר, אך זה עדיין אפשרי״.

  

ספר על ההתמקצעות שלך בתופעת בריחת שתן בקרב נשים. הי בריחת שתן וממה היא נגרמת?

״בריחת שתן קורית אצל נשים מבוגרות ובנוסף אצל נשים לאחר לידה. היא קשורה לחוסר איזון המפרק הקידמי – מפרק הפוביס, שנמצא בקו העליון של שיער הערווה. חוסר איזון של מפרק זה, יוצר מתיחה של מוצא השתן, וגורם לפגיעה ביעילות שסתום השתן ולבריחת שתן״.

 

האם קיימים סוגים שונים של בריחת שתן?

״יש טפטוף שתן לאחר לידה, לאחר חבלה/תאונה של האגן, בגיל מבוגר. חבלה של האגן יכולה להיות קשורה גם למתח/חבלה ריגשית. נושא החבלות הרגשיות והביטוי התפקודי הגופני שלהן הוא נושא נפרד ונרחב מאוד. בגיל מבוגר חוסר איזון של המפרק הקדמי יכול להיות קשור גם לחוסר איזון בעמידה ובהליכה״.

 

נשים רבות מדווחות על התחלת שיפור כבר לאחר מס׳ כיוונונים (צילום: Shutterstock)
  נשים רבות מדווחות על התחלת שיפור כבר לאחר מס׳ כיוונונים (צילום: Shutterstock)

   

  כמה זמן נמשך תהליך הטיפול? האם הבעיה נעלמת לגמרי?

  ״תהליך הטיפול נמשך במהלך מספר שבועות של טיפול כיוונונים מרוכזים באגן. נשים רבות מדווחות על התחלת שיפור כבר לאחר מס׳ כיוונונים (טיפולים כירופרקטיים מדויקים). בדרך כלל לאחר הטיפול הטפטוף נפסק, יש נשים, שאחת למספר חודשים באות לכיוונון או שניים.

   

   

  המלצות של מטופלים מרוצים על ד״ר רונן מנדי:

   קמתי פעמיים בלילה, רק בשביל לראות שאפי באמת התיישר!

  "בגיל שנה נפלתי על האף והתעקמה מחיצת האף. 19 שנים סבלתי מבעיות נשימה, שגרמו לחוסר חמצן במוח, צורך בשינה ממושכת והמחיצה נראתה עקומה, במיוחד במבט הקדמי. לאחר כמה טיפולים של ד"ר מנדי באפי, לא האמנתי למראה עיניי, האף שלי הרבה יותר ישר.

   

  "הרופאים, עימם התייעצתי, אמרו שהדרך היחידה לפתרון הבעיה הינה ניתוח. כשהגעתי לד"ר מנדי, הוא לא הבטיח, רק אמר: "אולי אצליח". עכשיו אני מאמינה שחוץ מניתוח, ישנה דרך אחרת לפתרון בעיות נשימה ואסתטיות של האף, דרך ללא כאב או התערבות פולשנית, הדרך היא כירופרקטיקה.

  אני מודה מכל ליבי לד"ר רונן מנדי על העבודה הנפלאה שלו!"

  ב.ג., בת 20, נתניה

   

  אפי חזר לימיו הטובים כמו בימי צעירותי

  "נולדתי עם אף לתפארת, ישר וחטוב. במהלך השנים נראה לי שאפי הפך גס יותר, ובעל דפורמציות. לאחר הטיפול שהעניק לי ד"ר מנדי, אפי שב למראה ימי צעירותי. שלא לדבר על התחושה של פתיחות ומעבר חופשי של אוויר".

  נ.מ., בת 47, ת״א

   

  יישור אף

  "לאחר 3 טיפולים של ד"ר מנדי, באפי, אמר חברי שהוא קצת התיישר וגם אני רואה בהבדל. תודה לך מקרב לב ד״ר רונן מנדי היקר״.

  י.ט., בת 16, אור עקיבא

   

  יישור אף וכאבים בעצם האף, שמושך לראש

  "שברתי את האף לפני כעשור, ומאז בחילופי מזג האוויר, אני סובלת מכאבים שמושכים לראש. לאחר טיפול של ד״ר מנדי, השיפור הינו עצום. איני סובלת יותר מכאבי אף אשר לוו גם בכאבי ראש. תודה ד"ר מנדי!ע.ג., בת 30, חדרה

   

   

   

   

   

   

   

   

   
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד