הגנה משולשת: הדרך הקלה והנוחה ביותר לתת בוסט למערכת החיסון

נוטלים ויטמין D, ויטמין C ואבץ כדי לסייע לגוף שלכם להתגונן מפני מחלות החורף? נהדר! במקום ליטול כל אחד בנפרד - בסופהרב תוכלו לקבל הכל בכמוסה חדשנית אחת

לא פשוט לזכור לקחת כל אחד מהוויטמינים והמינרלים המומלצים בעונה הקרה (צילום: Shutterstock)
לא פשוט לזכור לקחת כל אחד מהוויטמינים והמינרלים המומלצים בעונה הקרה (צילום: Shutterstock)

זה לא סוד שחוץ מקור, תה חם וכרבולית, החורף מביא עמו גם לא מעט זמן במיטה, לא רק בשל התקצרות שעות היום אלא לא אחת בשל מחלה ויראלית. אנחנו נוטים לחלות לעתים קרובות יותר בחודשי העונה הקרה, וכידוע פעילות השפעת העונתית מגיעה לשיאה בין דצמבר לפברואר. ואם זה לא מספיק, השנה מתווספים לחורף אתגרים נוספים למערכת החיסון. מה עושים? קודם כל, שומרים על היגיינה ועל ריחוק חברתי. מעבר לזה, ולמרות שמערכת החיסון שלנו מתוחכמת למדי, לא יזיק לתת לה דחיפה נוספת בעזרת כמה ויטמינים ומינרלים שנחקרו ונמצאו כתורמים לה. הנה שלושה רכיבים שכדאי לאמץ בעונה הקרה:

 

1. ויטמין C

ויטמין זה הוא נוגד חמצון המסייע להגן על הגוף מפני רדיקלים חופשיים והוא ידוע כבעל תכונות אנטי ויראליות. מאחר שהגוף שלנו לא יודע לייצר אותו, הדרך היחידה לדאוג לרמה מספקת שלו היא באמצעות צריכת ירקות ופירות העשירים בו (ברוקולי, פירות הדר, פלפל אדום, בטטה ותותים) או תוספי תזונה.

 

ויטמין C יכול לסייע לקיצור משך מחלה ויראלית (צילום: iStock)
  ויטמין C יכול לסייע לקיצור משך מחלה ויראלית(צילום: iStock)

   

  במחקרים נמצא כי הוויטמין הזה יכול לסייע לקיצור משך מחלה ויראלית. כך לדוגמה, בסקירת מחקרים שפורסמה בכתב העת Nutrients ב־2019 וכללה 18 מחקרים מבוקרים עם יותר מ־2,000 חולים, ב־12 מהמחקרים שנסקרו נמצא כי משך המחלה התקצר ב־7.8% בקרב קבוצת המחקר בעקבות מתן 1־3 גרם ביום של ויטמין C דרך הפה, בהשוואה לקבוצת הביקורת. בששת המחקרים האחרים נמצא כי משך המחלה התקצר ב־8.6%.

   

  2. ויטמין D

  בשנים האחרונות נמצא כי חסר בוויטמין D עלול להוביל לחולשה של מערכת החיסון. מחקרי תצפית מצביעים על כך שחסר בו קשור בסיכון לזיהום משמעותי יותר בדרכי הנשימה, ועלול לגרום לפגיעה בפעילות תאי הדם הלבנים, החיוניים להתגוננות מפני זיהומים נשימתיים. ממחקר ישראלי שפורסם לאחרונה בכתב העת The FEBS Journal, עולה כי רמות נמוכות של ויטמין D בדם מהוות גורם סיכון בלתי תלוי לזיהום נשימתי ואשפוז*.

   

  באוקטובר האחרון יצא משרד הבריאות במסמך המלצה לציבור ובו הנחיות להשלמת חסר בוויטמין D בתקופה הנוכחית (צילום: iStock)
   באוקטובר האחרון יצא משרד הבריאות במסמך המלצה לציבור ובו הנחיות להשלמת חסר בוויטמין D בתקופה הנוכחית(צילום: iStock)

    

   בעקבות ממצאים אלה ואחרים באוקטובר האחרון יצא משרד הבריאות במסמך המלצה לציבור ובו הנחיות להשלמת חסר בוויטמין D בתקופה הנוכחית. על פי המלצות אלה, אנשים במשקל תקין צריכים ליטול 800־1,000 יחב"ל ויטמין D ביום, בעלי משקל עודף - 2,000 יחב"ל ביום, ואנשים בהשמנת יתר - 4,000 יחב"ל ביום.

    

   3. אבץ

   צריכה לא מספקת של המינרל הזה, שנמצא במזון במקורות כמו בשר, קטניות ואגוזים, עלולה לפגוע בתפקוד התקין של מערכת החיסון. מחסור באבץ עלול להתבטא בין השאר בעמידות חלשה של הגוף מול נגיפים, ומחקרים שנעשו עליו הראו שתוספת שלו עשויה לתרום להתאוששות מהירה יותר ממחלות, במיוחד בקרב אנשים מבוגרים.

    

   תוספת של אבץ עשויה לתרום להתאוששות מהירה יותר ממחלות (צילום: iStock)
    תוספת של אבץ עשויה לתרום להתאוששות מהירה יותר ממחלות(צילום: iStock)

     

    *Merzon, Eugene, et al. The FEBS Journal 2020

     

     

    שלושה בכמוסה אחת

    אבל למרות כל מה שנכתב לעיל, כולנו יודעים שזה לגמרי לא פשוט לזכור לקחת כל אחד מהוויטמינים והמינרלים האלה בנפרד על בסיס יומיומי, מדובר במשימה שגוזלת זמן וגם הרבה מקום על המדף. אז מה הפתרון? לקבל את כל השלושה בכמוסה אחת.

     

    SUPHERB, יצרנית תוספי הבריאות הגדולה בישראל, משיקה פורמולה חדשנית ועדכנית לתמיכה בהגנה הטבעית המשלבת ויטמיני C ו־D פלוס אבץ. הדרך הפשוטה, הקלה והנוחה ביותר לקבלת כל היתרונות של ויטמין C, ויטמין D ואבץ יחד.

     

    המוצר של SUPHERB הינו היחידי בשוק המשלב מינונים יומיים אופטימליים בכמוסה אחת בלבד
     המוצר של SUPHERB הינו היחידי בשוק המשלב מינונים יומיים אופטימליים בכמוסה אחת בלבד

      

     המוצר של SUPHERB הינו היחידי בשוק המשלב מינונים יומיים אופטימליים בכמוסה אחת בלבד, ובמרכזם ויטמין D במינון של 1000 יחב"ל, בהתאם להמלצת משרד הבריאות. המוצר בכשרות בד"ץ העדה החרדית ומותאם לנטילה לטווח ארוך.

      

     היכנסו למידע נוסף וקנייה >>

      

      

      

      

      
     הצג:
     אזהרה:
     פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד