"ההסתגרות בבית הציפה אצל רבים את ההבנה שהם צריכים שינוי"

אפרת וינרב אדריכלית ומעצבת פנים ב-WE Architects: "אין תחושה מספקת יותר מאשר הידיעה שיש משפחה שחיה ביצירת האמנות שלי ונהנית ממנה באופן יומיומי"

נקודת המפנה הייתה השיפוץ של הדירה שלי. התקציב היה מוגבל, ולכן נאלצתי למצוא דרכים יצירתיות כדי לייצר את המראה שבו חשקתי  (צילום: ענת קזולה)
נקודת המפנה הייתה השיפוץ של הדירה שלי. התקציב היה מוגבל, ולכן נאלצתי למצוא דרכים יצירתיות כדי לייצר את המראה שבו חשקתי (צילום: ענת קזולה)

מאז שאפרת וינרב זוכרת את עצמה היא ידעה שמה שהיא רוצה לעשות בחיים זה להיות אדריכלית. "המקצוע, שמשלב בין עולמות תוכן אמנותיים ויצירתיים מצד אחד, לבין פרקטיות מצד שני, מאוד דיבר אלי", היא מספרת. "אין תחושה מספקת יותר מאשר הידיעה שיש משפחה שחיה בתוך יצירת האמנות שלי ונהנית ממנה באופן יומיומי".

 

לאחר סיום לימודי אדריכלות בהצטיינות באוניברסיטת תל אביב עבדתי כמה שנים במשרדי אדריכלות מובילים וניהלתי מגוון רחב של פרויקטים, אבל נקודת המפנה הייתה השיפוץ של הדירה שלי ושל בעלי בשכונת בבלי בתל אביב. התקציב היה מוגבל, ולכן נאלצתי למצוא דרכים יצירתיות כדי לייצר את המראה שבו חשקתי בעלויות נגישות. העיקרון הראשון והחשוב מכולם שהנחה אותי הוא מציאת תכנון שממקסם את שטח הדירה (88 מ"ר, ללא מחסן נוסף). נושא האחסון תוכנן והודק עד לרמת הסנטימטר. הדירה והפתרונות הייחודיים שהיא מדגימה הוצגו באירוע 'בתים מבפנים 2018', ובכתבות במגזינים מובילים בארץ ובעולם, ומשם העסק התחיל להתרומם".

 

איפה תפסה אותך שנת 2020?

"העסק היה במגמת צמיחה מרגע הקמתו, ומספר הפניות והפרויקטים דווקא עלה בתקופת הקורונה. אני מאמינה כי ההסתגרות של כולם בבית לאורך זמן הציפה אצל לא מעט אנשים את ההבנה שהם צריכים שינוי. העומס הוא כמובן חיובי, אם כי כבעלת עסק ואמא צעירה נאלצתי למצוא דרכים יצירתיות לשלב בין הכל ולשמור על שפיות".

 

דבר חשוב שלמדתי על העסק שלי השנה

מגבלות הן הדשן של פרויקטים מוצלחים - הן מאלצות אותנו לעבוד איתן וסביבן ולהוציא את המיטב מכל סיטואציה מרחבית.

 

תובנה שהפציעה בי השנה

תקופות כמו תקופת הקורונה יכולות להיות נקודות מפנה עבור עסק - ממש להיות או לחדול. התובנה העיקרית שלי היא שפשוט אסור לפחד!

 

WE Architects

כתובת: הרב עוזיאל 2, ת"א

טל': 050-3331397

אתר:www.we-architects.co.il

אינסטגרם: we__architects

פייסבוק: WE Architects

 

 
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד