"אני אוהבת אתגרים ורואה את הפתרון כשאחרים רואים קטסטרופה"

ענבל שחם־גליק, מסדרת מקצועית לבית ולעסק, בעלת "בא־לי סדר" – פתרונות סדר וארגון: אביזרים לארגון יכולים לעשות את ההבדל בין 'נראה נחמד' לבין 'סופר מתוקתק'"

"כשאני רואה בסוף הפרויקט את הלקוחות מחייכים עם מרץ למרות הקושי, אני יודעת שעשיתי משהו טוב". ענבל שחם־גליק (צילום: ענת קזולה)
"כשאני רואה בסוף הפרויקט את הלקוחות מחייכים עם מרץ למרות הקושי, אני יודעת שעשיתי משהו טוב". ענבל שחם־גליק (צילום: ענת קזולה)

מי אני: מסדרת מקצועית והבעלים של בא־לי סדר - פתרונות סדר וארגון לבית ולעסק. נשואה ואם לשני בנים שובבים: עמית (10) ושי (8). ללא סדר וארגון - הייתי אבודה.

 

במשך לא מעט שנים ענבל שחם־גליק חיה במסלול האינטנסיבי, כמנהלת פרויקטים, שיווק ואסטרטגיה בהייטק ובתעשייה, אז היא לא חלמה כלל שתהפוך למסדרת מקצועית. לדבריה, "בא־לי סדר" נולדה כתוצאה מצורך שהיא זיהתה לאחר שהפכה לאמא. "לאחר שנולדו לי הבנים ועבדתי בהייטק גיליתי שמה שנכון בתחומים התובעניים והתחרותיים האלה נכון גם עבור הסביבה הביתית", היא מסבירה. "להגיע הביתה אחרי יום עבודה מתיש, לתקתק, לארח, להיות רעיה, אמא, חברה ועדיין לא לאבד את עצמי, זאת משימה לגמרי לא פשוטה. הקמתי את בא־לי סדר מתוך רצון לעזור לאנשים פרטיים ולבעלי עסקים ביצירת סביבה פורייה ומאורגנת, שבה כל דבר מצוי במקומו וההתמצאות במרחב הופכת להיות יעילה וזריזה, מה שמפנה לא מעט זמן לעיסוקים נוספים. כיום בא־לי סדר מציעה מענה שלם על פי הרעיון שסדר וארגון הם התשתית שעליה בנויה כל הצלחה. כמו שף שמתחיל לבשל כשהמטבח נקי ומסודר אחרי הכנות מוקדמות, כמו מנתח בחדר ניתוח היכול להתמודד עם קשיים בלתי צפויים כשהוא מרוכז אך ורק במשימה זו, כך גם בכל עסק וגם בבית הפרטי".

 

אילו שירותים את נותנת?

"בבא־לי סדר יש מגוון רחב של שירותים לפרויקטים ממוקדים של סדר, מיון וארגון, או כחלק ממהלך רחב של שינוי המוצעים ללקוחות פרטיים ולעסקים. סדר הוא הסוד לכל יצירה, כך אפשר למקד את תשומת הלב בדברים ובאנשים שחשובים לנו באמת. בעזרת יד מכוונת ותומכת אני לומדת את צורכי הלקוח הפרטי, ויחד אנו מתכננים את המהלכים הרצויים והנכונים לביצוע מושלם של סידור הבית, שינוי ייעוד של חדר קיים, מעבר דירה, מעבר לדיור מוגן.

 

"לעסקים אני מציעה מגוון שירותים הכוללים: ארגון משרד, עבודה במרחב הפתוח Open Space, פתרונות אחסון, ניירת, סידור וארגון ארכיון, ניהול מלאי נכון, ספירות מלאי, הרצאות וסדנאות. עסק הינו דבר דינמי המשתנה תכופות. כדי להתאימו למצב מסוים ולהמשיך להניע את הגלגל קדימה אני מסייעת לעסקים בפתרונות סדר וארגון לקידום המטרות המוגדרות שלהם. מעבר לכל אלה, יש לי גם חנות וירטואלית ובה אפשר למצוא מגוון פתרונות ארגון ואחסון שעליהם אני ממליצה ללקוחותיי באופן אישי. שימוש ובחירה נכונה של אביזרים לארגון יכולים לעשות את ההבדל בין 'נראה נחמד' לבין 'סופר מתוקתק'".

 

איפה תפסה אותך שנת 2020?

"כמנהלת שיווק בעבר ידעתי עם הקמת העסק ב־2016 שאני חייבת אתר אינטרנט מקצועי, עשיר בתכנים שאוכל לשנותו בהתאם לדרישותיי במיידי. בתחילת הקורונה במרץ היו תזוזות מטורפות בלוחות הזמנים היות שבתים ודירות לא נמסרו, ואנשים פחדו ממעברים בתקופה זו. דיורים מוגנים דחו דיירים חדשים שתוכננו להיכנס במהלך אפריל, מאי ויוני, דבר לא פשוט עבור המבוגרים ולמשפחותיהם. למדתי לחיות עם השינויים התכופים האלה, ובמקביל הגדלתי את מצבת העובדים שלי כדי לתת מענה לכל לקוחותיי. לשמחתי, החנות האינטרנטית שלי למוצרים של סדר וארגון הבית שגשגה בתקופה זו. בתוך שבועיים מתחילת הסגר הראשון - חוסל המלאי".

 

מה את הכי אוהבת בעשייה שלך?

"אני אוהבת אתגרים, בייחוד אתגרים לוגיסטיים, אני רואה את הפתרון כשאחרים רואים קטסטרופה. כשאני רואה בסוף הפרויקט את הלקוחות מחייכים עם מרץ למרות הקושי, אני יודעת שעשיתי משהו טוב".

 

דבר חשוב שלמדתי על העסק שלי השנה

תמיד ידעתי שאני עוזרת ללקוחותיי, אך השנה, בייחוד עם הקורונה, ראיתי והרגשתי יותר את הערך המוסף והיד המכוונת שאני נותנת ללקוחותיי.

 

תובנה שהפציעה בי השנה

גמישות בעסק תמיד חשובה, אך השנה הגעתי לרמת מתעמלת אמנותית. תקופת הקורונה מאוד מאופיינת בכאן ועכשיו. אז למדתי להאציל יותר סמכויות, והכשרתי צוותי עבודה נוספים כדי לתת מענה.

 

מתנה שקיבלתי מהשנה שחלפה, למרות הקורונה

קשה לקרוא לזמן הקורונה מתנה, אך נכחתי בהתמודדות של הבנים שלי עם הלימודים, הריחוק החברתי והפחד מהלא נודע. כמשפחה התחזקנו כולנו.

 

"בא־לי סדר"

טל': 054-4954866

אתר: baliseder.co.il

פייסבוק: בא-לי סדר – פתרונות סדר וארגון

 

 

 
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד