"תחום דיני המשפחה דורש המון הכלה, הקשבה ואמפתיה"

רעות אקהאוז־עמויאל, עורכת דין ומגשרת, בעלת משרד בוטיק המתמחה בדיני משפחה: "לא מספיק להיות 'רק עורך דין' - חשוב להיות בעל ראייה הוליסטית של המשפחה כולה"

"יש יותר מדרך אחת כדי להגיע למטרה, וחשוב לזקק עם הלקוח את צרכיו ולמצוא עבורו את הפתרון המתאים לו, בדרך שנכונה לו, תוך שמירה על טובת הילדים, שהיא לפני הכל". רעות אקהאוז־עמויאל  (צילום: תומר קצב)
"יש יותר מדרך אחת כדי להגיע למטרה, וחשוב לזקק עם הלקוח את צרכיו ולמצוא עבורו את הפתרון המתאים לו, בדרך שנכונה לו, תוך שמירה על טובת הילדים, שהיא לפני הכל". רעות אקהאוז־עמויאל (צילום: תומר קצב)

מי אני: עורכת דין ומגשרת, בעלת משרד בוטיק המתמחה בדיני משפחה, ירושה, גיל שלישי וייפוי כוח מתמשך, חברה בוועדת משפחה בלשכת עורכי הדין, מחוז חיפה. נשואה ואמא ל-3 ילדים, מתגוררת בחיפה.

 

מאז שרעות אקהאוז־עמויאל זוכרת את עצמה היא התעניינה בדינמיקה בין בני משפחה, זאת לצד חוש צדק מפותח ויכולת להגן על עמדות וטענות שחשובות לה. כך שלדבריה, "כשהייתי צריכה לבחור במה לעסוק, הבחירה בעריכת דין הייתה ברורה, וההתמחות בתחום המשפחה הייתה טבעית לגמרי. מיום הסמכתי כעורכת דין, וכבר למעלה מעשור, אני עוסקת בתחום המשפחה. המשרד מתמחה בניהול הליכי גירושין (משמורת, מזונות, רכוש, שלום בית, ידועים בציבור, אבהות) וירושה מורכבים, בעריכת הסכמים משפטיים בתוך המשפחה (גירושין, ממון, הלוואה, מתנה) ובכל הקשור לגיל השלישי (אפוטרופוסות, ייפוי כוח מתמשך, צוואות). כמו כן, המשרד מתמחה בהליכי גישור גירושין".

 

אילו כישורים אישיים ומקצועיים תחום המשפחה דורש לדעתך?

"תחום המשפחה דורש המון הכלה, הקשבה ואמפתיה. בתחום הזה לא מספיק להיות 'רק עורך דין' - חשוב להיות בעל ראייה הוליסטית של המשפחה כולה. כמו כן, חשוב לתקשר עם הלקוח בגובה העיניים ולהיות שם עבורו ברגעים הכי קשים. וזאת בעצם הייחודיות שלי. אני מאמינה שיש יותר מדרך אחת כדי להגיע למטרה, וחשוב לזקק עם הלקוח את צרכיו ולמצוא עבורו את הפתרון המתאים לו, בדרך שנכונה לו, תוך שמירה על טובת הילדים, שהיא לפני הכל - גם בשולחן המו"מ וגם בבית המשפט. הלקוחות ואני ממש עוברים וצולחים דרך יחד, תוך בניית אסרטגיה נכונה ויצירתית להשגת המטרות של הלקוח".

 

איפה תפסה אותך שנת 2020?

"בחזרה מחופשת לידה לאחר לידת בתי השלישית, בעיצומו של פרויקט 'נשים משפיעות חיפאיות' של 'שותפות חיפה־בוסטון' שבו נטלתי חלק, והתחלת פרויקט מנטורים התנדבותי של עמותת 'מעשה', שבו אני משמשת כמנטורית לבחורה מקסימה מהפריפריה שסיימה לימודי משפטים. בנוסף, הביקוש לעריכת צוואות וייפוי כוח מתמשך, מסמך חובה המגן משפטית במצב של אי כשירות, עלה באופן משמעותי במשרד, ככל הנראה מחשש למצב בריאותי עקב הקורונה.

 

מה את הכי אוהבת בעשייה שלך?

"להיות שותפה לתהליך של צמיחה מתוך משבר, ללוות את הלקוח לאורך כל הליך הגירושין ולראות אותו במקום טוב יותר בסופו לאחר הדרך הלא פשוטה שהוא עבר. זה גורם לי סיפוק אדיר להמשיך ולעשות את מה שאני עושה. כמו כן, ההצלחות וההישגים המקצועיים שלי נוסכים בי מוטיבציה. כך למשל, לאחרונה, במסגרת ייצוג אישה בהליך גירושין ארוך שבמסגרתו פסק בית הדין כי עליה להתגרש בלי שהבעל הוכיח עילה לגרשה ובלי לפצותה, לא ויתרתי וערערתי לבית הדין הרבני הגדול, וזה פסק ללקוחה פיצוי בגובה 100,000 שקל. רק כדי לסבר את האוזן, היום כמעט ולא פוסקים פיצויים, במיוחד לאחר שהלקוחה עתידה לקבל מחצית מזכויות הבעל בסך של 1.5 מיליון שקל. כך שמדובר בהישג מרשים ותקדימי. התחושה הזו, שהלכתי עם האמת שלי וניהלתי את התיק באסטרטגיה הנכונה וקיבלתי תוצאה מדהימה - שווה הכל".

 

דבר חשוב שלמדתי על העסק שלי

בתחום שלי הקשר האישי ביני ובין הלקוח והזמינות הם בחשיבות עליונה. ובעת הזו, עם חוסר הוודאות והקשיים של כולם, זכיתי לראות כי האכפתיות והרגישות שאני מגלה כלפי הלקוחות הינה הדדית. זה מרגש.

 

מתנה שקיבלתי מהשנה שחלפה, למרות הקורונה

אני חושבת שכל דבר בחיים בא ללמד אותנו משהו. הקורונה חייבה אותנו לקחת פסק זמן שאיפשר לנו להסתכל על החיים שלנו מבחוץ ולהעמיק ברגשות. למדתי שאני מסתגלת בקלות לשינויים ומתאימה את עצמי במהירות למצב החדש. יצרתי שגרה חדשה שאפשרה לי לשלב את כל הדברים שאני אוהבת - משפחה, עבודה, חברים, ומקבלת בברכה את השנה הבאה, על האתגרים וההצלחות שהיא מביאה עמה.

 

רעות אקהאוז־עמויאל

כתובת: שדרות העצמאות 65, חיפה

טל': 052-4639212

אתר:reutealaw.bizmakebiz.co.il

אינסטגרם:reutea.law

פייסבוק: רעות אקהאוז־עמויאל, משרד עורכי דין וגישור - משפחה וירושה 

 

צילום: תומר קצב /// סטיילינג: לורה פלדמן /// בגדים: בוטיק מירי'ס

 

 
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד