"2020 תיזכר אצלי כשנה של צמיחה, התפתחות, זיהוי ומימוש הזדמנויות"

סמדר צינמון שרביט, מנכ"לית מכללת אורנס - רשת מכללות להכשרה מקצועית בפריסה ארצית: "השנה הפסקתי לפחד מהפחד, למדתי להתבונן בו ולפרק את מרכיביו"

"יש בי הכוח והידע לשנות חיים ולאפשר צמיחה והזדמנויות לאוכלוסיות שלא זיהו את הפוטנציאל הטמון בהן בגיל צעיר יותר מכל סיבה שהיא". סמדר צינמון שרביט (צילום: תומר קצב)
"יש בי הכוח והידע לשנות חיים ולאפשר צמיחה והזדמנויות לאוכלוסיות שלא זיהו את הפוטנציאל הטמון בהן בגיל צעיר יותר מכל סיבה שהיא". סמדר צינמון שרביט (צילום: תומר קצב)
מי אני: בוגרת תואר בניהול מערכות חינוך ולימודי ראיית חשבון ומרצה בתחום הפיננסי למעלה מ־20 שנה, מנכ"לית מכללת אורנס לניהול בע"מ, רשת מכללות להכשרה מקצועית המונה חמישה סניפים ברחבי הארץ. אלמנה כבר תשע שנים, אמא למיי (17.5) וליהלי (10), מתגוררת בכרמל שבחיפה.

 

בגיל 25, במהלך לימודי ראיית חשבון, החלה סמדר צינמון שרביט בקריירה של הוראה. היא הובילה את מגמת החשבונאות בבתי ספר תיכוניים כרכזת ומורה, לימדה סטודנטים, וגילתה שהיא נשאבת לתחום. "כושר המנהיגות שלי, הסבלנות, התאמת שיטות ההוראה לקבוצות השונות והיכולת להעביר להן את הידע העצום שצברתי בלימודיי הובילו אותי להצלחה רבה בתחום", היא מספרת. "במשך שנים הובלתי תלמידים וסטודנטים להצלחה בבחינות, יצרתי קשרים והובלתי מהלכים, עד לרגע שבו החלטתי שהגיעה העת לעשות את זה בדרך שלי. הצורך בשינוי והדחף העצום לפעול להקמת מכללה משלי נולדו מתוך המשבר שחוויתי עם מותו של בעלי, אורן. הכאב היה גדול, אבל החלטתי לצמוח מתוכו ולגלות הזדמנויות חדשות לאתגר שישנה את חיי, ובתקווה - גם את חייהם של הבוגרים.

 

כל אלה הובילו אותי לפתיחת המכללה הראשונה בחיפה. הגעתי למשימה בשלה. היה לי ברור מה לא נכון לעשות בעולם המכללות, שהרי מה נכון כולנו יודעים. הייתה לי תמונה ברורה מאוד של ארגון במתווה מאוד ספציפי, כוח אדם ללא פשרות ושירות ברמה הגבוהה ביותר. ולראיה, כיום הרשת מונה ארבעה סניפים והחמישי בדרך, ומאחוריה אלפי בוגרים, מאות השמות, ים של שבחים על דרך למידה אחרת, חווייתית, אישית, עמידה ביעדים ובחינות ומגה שירותיות. אני מעורבת בנעשה ברזולוציות הגבוהות ביותר".

 

מה מייחד לדעתך את מכללת אורנס?

"הרשת עוסקת בהכשרה מקצועית עם הזנק ישיר לעולם התעשייה והתעסוקה. לרשת 35 מרצים מהמובילים בתחומם ו־20 צוותי ניהול, שיווק, פדגוגיה השמה וכספים. אנו מציעים 15 מסלולי לימוד בפיקוח הגופים השונים במשק, משרד העבודה, האיגוד הישראלי לאיכות, לשכת רואי החשבון ובחסות מכון התקנים. מה שמייחד אותנו זו מחלקת ההשמה, המלווה ומובילה את הבוגרים החל בכתיבת קורות חיים, דרך הפניה למאגר המשרות, וכלה בשיתופי פעולה רבים עם תעשיינים, מפעלים ומוסדות שפונים אלינו לצורך השמת הבוגרים. למכללה מחלקה פדגוגית שדואגת להתאמות ושינויים בתוכניות הלימודים מעבר לנדרש במתווה הפיקוח ושוקדת על פיתוח מסלולי הכשרה נדרשים בשוק העבודה".

 

איפה תפסה אותך שנת 2020?

"ניהול משברים הוא חלק מיכולת ניהול טובה. הקמנו מערך לימוד דיגיטלי כבר בגל הראשון, השקענו באמצעים טכנולוגיים כדי לאפשר חוויית לימודים מרחוק, לרבות תוכניות דיגיטליות ייחודיות לבעלי קשיים, גייסנו כוח אדם מיומן לתחום זה ותגברנו את מינהל הסטודנטים. 2020 תיזכר אצלי כשנה של צמיחה, התפתחות, זיהוי ומימוש הזדמנויות הכוללים פתיחת שני סניפים חדשים מיד עם סיום הסגר הראשון, הקמת קרן מימון ייחודית לטובת שכר לימוד כמענה לקושי הכלכלי עבור הנמצאים בחל"ת, הקמת קרן מלגות ע"ש אורן ז"ל לאוכלוסיות במצב סוציו־אקונומי נמוך ואשר משתלבים בהכלה רבה בכל מסלול ברשת".

 

מה את הכי אוהבת בעשייה שלך?

"שיש בי הכוח והידע לשנות חיים ולאפשר צמיחה והזדמנויות לאוכלוסיות שלא זיהו את הפוטנציאל הטמון בהן בגיל צעיר יותר מכל סיבה שהיא. השתלבות הבוגרים בתפקידי מפתח, שאלמלא ההכשרה המקצועית באורנס והליווי לא היו זוכים להם, זה הדלק שמניע אותי בכל בוקר מחדש".

 

דבר חשוב שלמדתי על העסק שלי השנה

הלב הפועם של ארגון הוא המשאב האנושי. הקפתי את עצמי בצוות ברמה המקצועית והאנושית הגבוהה ביותר, ונוכחתי לדעת בעת המשבר כי הלב הפועם בארגון פועם בחוזקה יחד איתי גם ברגעים המאתגרים.

 

תובנה שהפציעה בי השנה

בשעת משבר מתגלה כוחו האמיתי של הניהול והארגון. הפסקתי לפחד מהפחד, למדתי להתבונן בו ולפרק את מרכיביו. כך למדתי, ואני עדיין לומדת, את השיעורים החשובים בכל תחומי חיי.

 

מתנה שקיבלתי מהשנה שחלפה, למרות הקורונה

זכיתי לבלות יותר עם ילדיי, למצוא רגעים לעצמי ולרגע לא להפסיק להודות לבורא עולם על כל ההזדמנויות והשפע על מה שיש וגם על מה שאין.

 

מכללת אורנס לניהול

כתובת: מכללת אורנס, סניף ראשי: האשלג 1, חיפה

טל': 2457*

אתר: orens.org.il

אינסטגרם: ORENS

פייסבוק: מכללת אורנס לניהול

 

צילום: תומר קצב /// סטיילינג: לורה פלדמן

 

 
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד