"טיול בקבוצת נשים יכול להיות כלי עוצמתי לשיפור איכות החיים"

תהילה אביטל, בעלת חברת תיירות ומנטורית להעצמה עסקית לנשים: "השנה מצאתי את עצמי פותחת עסק בשם 'בית ספר לאומץ'. העיסוק שלי הוא למעשה שליחות"

"ידעתי מיד שאני לא אשב בחיבוק ידיים ואחכה שהכל יחזור". תהילה אביטל (צילום: תומר קצב)
"ידעתי מיד שאני לא אשב בחיבוק ידיים ואחכה שהכל יחזור". תהילה אביטל (צילום: תומר קצב)

מי אני: בעלת חברת תיירות לטיולים מאורגנים לנשים מהמגזר הדתי־חרדי ומנטורית להעצמה עסקית ואישית. נשואה לשלום, מנהל בית ספר, ואמא לארבעה, מתגוררת בירושלים

 

לפני עשר שנים צדה את עינה של תהילה אביטל מודעה קטנה בעיתון, מודעה צנועה על טיול מאורגן. לנוכח המודעה, תהילה, שבעת ההיא עסקה בחינוך לא מעט שנים, חוותה מעין הארה. היא הבינה שזה הייעוד הבא שלה בחיים. "במשך שנים רבות הייתי מורה ועסקתי בחינוך, אבל תמיד חיפשתי אתגרים", היא מספרת. "לימדתי ובמקביל לעבודת ההוראה עסקתי במגוון עיסוקים. אפשר לומר שדי חיפשתי את עצמי. מצד אחד אהבתי את השליחות החינוכית, אבל מצד שני לא ראיתי את עצמי מגיעה לגיל פרישה כבולה בתוך מסגרת של עבודה שגרתית ושוחקת.

 

"המודעה ההיא על טיול מאורגן הבהירה לי שזה מה שאני רוצה לעשות - לארגן טיולים מאורגנים לנשים. וכך התחלתי לארגן טיולים לנשים בלבד, שבהם משתלבים כל האהבות ותחומי העניין שלי: לטייל, להכיר אנשים, לחוות, להגיע למקומות חדשים, לתרבויות ולנופים. וחשוב לא פחות - שבעיסוק שלי תהיה הגמישות והחופש לנהל את זמני כרצוני ללא תלות במקום, ושאוכל ולהתקדם ולהתפתח מקצועית ואישית".

 

מה זה בעצם טיולי העצמה לנשים?

"במהלך עשר השנים שבהן העסק שלי קיים וטיולים שלי שבהם השתתפו אלפי נשים ובחורות, הבנתי את העוצמה שיש בטיולי נשים. יש משהו עמוק מאוד בחוויה הזאת. אני מאמינה שטיול, ודווקא בקבוצת נשים, יכול להיות כלי עוצמתי לשיפור איכות החיים. השתתפות בטיול כזה מהווה הזדמנות להתנתק לרגע, להשתחרר מהלחץ ומהשגרה השוחקת, להרחיב אופקים ולהתחדש. אחרי שלא מעט נשים ניגשו אלי וסיפרו בהתרגשות עד כמה השבוע הזה יחד, הרחק מהבית, נתן להן כוח ועוצמה להתמודד עם השגרה, הבנתי שהעיסוק שלי הוא למעשה שליחות.

 

"בשנה האחרונה הפעילות שלי התרחבה גם לסדנאות, שבהן אני מלווה ומלמדת נשות עסקים איך לשווק את עצמן נכון בדיגיטל, בדגש על אומץ לשבור מחסומים ולצאת מאזור הנוחות ובשילוב עם כלים פרקטיים שמסייעים להן להשיג זאת. העסק שלי היום הוא בעצם שני עסקים שמשתלבים זה בזה - טיולי נשים וסדנאות להתפתחות וצמיחה עסקית ואישית. מאחר שחשובה לי מאוד ההיכרות והקשר האישי עם כל אחת ואחת מהמשתתפות, שנמשך גם לאחר שהסתיימו הטיול או הסדנה, מדובר בקבוצות קטנות ואינטימיות".

 

איפה תפסה אותך שנת 2020?

"2020 התחילה מבחינתי עם תוכניות פיתוח מדהימות להרחיב את יעדי הטיולים שלי, אבל במרץ הגיעה הקורונה והכל נעצר. השמים נסגרו וכל ענף התיירות נכנס להקפאה עמוקה. בהתחלה חשבתי שמדובר בחודש או בחודשיים ושנחזור לפעילות מלאה, אבל בתוך כמה שבועות הבנתי שהקיץ אבוד. ידעתי מיד שאני לא אשב בחיבוק ידיים ואחכה שהכל יחזור. בעקבות רעיון של חברה טובה, שביקשה ממני ללמד אותה איך לשווק את עצמה באינסטגרם, החלטתי לפתח סדנאות וליווי לנשות עסקים. כך מצאתי את עצמי פותחת עסק חדש שקראתי לו 'בית ספר לאומץ', ובו אני מלווה נשות עסקים ומלמדת אותן איך לשווק את עצמן בהתבסס על הידע הרב שצברתי והתהליכים שעברתי בפיתוח העסק שלי".

 

מה את הכי אוהבת בעשייה שלך?

"קודם כל, אני אוהבת להיות בעשייה, ויותר מכל אוהבת ללמוד, להעניק מהידע שלי לאחרים ולעזור לנשים להתקדם. אני אוהבת גם שהימים שלי עמוסים ולא שגרתיים, דבר שלא הייתי יכולה לעשות בלי הכוח המניע שלי - משפחתי האהובה".

 

תובנה שהפציעה בי השנה

שצריך, וחובה כבעלת עסק עצמאי, לפתח מגוון ערוצי רווח בתחומים שונים, לפתח גמישות מחשבתית והסתגלות לשינויים בלי פחד.

 

מתנה שקיבלתי מהשנה שחלפה, למרות הקורונה

עם כל הקושי בתקופה המאתגרת של הקורונה יש גם טוב: ההאטה של מרוץ החיים וההזדמנות להיות יותר עם המשפחה הגרעינית, וההבנה ששום דבר לא מובן מאליו ושאנחנו צריכים להודות לה׳ על כל מה שיש לנו.

 

תהילה אביטל

טל': 052-4880857

אינסטגרם: tehilavital

פייסבוק: תהילה אביטל טיולי נשים

 

צילום: תומר קצב /// סטיילינג: לורה פלדמן /// בגדים: בוטיק מירי’ס

 

 
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד