"יצאתי מעוני, מצב נפשי קשה וחולי מתמשך ושיניתי את חיי לחלוטין"

אילנה וייס, מנכ"לית ובעלים של מכללת וקליניקת וייס לטיפול בשיטות 'הקוד' ו'האינפורמציה'': "גם בתוך הכאוס אפשר לבנות סדר, והשנה הזו הוכיחה לי את זה"

"אנחנו סוגרים שנה שרובה הייתה בצל הקורונה, ולא רק שהמוסד שלנו לא נפגע, הוא רק צמח עוד יותר. ברור לי שהקסם הזה לא היה קורה ללא שיטת האינפורמציה והקוד". אילנה וייס (צילום: אינגה אבשלום)
"אנחנו סוגרים שנה שרובה הייתה בצל הקורונה, ולא רק שהמוסד שלנו לא נפגע, הוא רק צמח עוד יותר. ברור לי שהקסם הזה לא היה קורה ללא שיטת האינפורמציה והקוד". אילנה וייס (צילום: אינגה אבשלום)

מי אני: מנכ"לית ובעלים של מכללת וייס וקליניקת וייס, אחת משלושת מפתחי "שיטת האינפורמציה" ומפתחת שיטת "הקוד". בת 32, בזוגיות מאושרת, ללא ילדים (מתוכנן בהמשך), מתגוררת בפתח תקווה.

 

אם חיפשתם פעם הוכחה לכך שאפשר להוליך את החיים - ולא להפך - אילנה וייס היא התשובה. חייה היו רצופי קשיים ומצוקה. היא גדלה בבית עני, סבלה ממחלות, עברה תאונות, תקיפות ועוקצים כספיים. "כל אלה הובילו למצב חיים מאוד מורכב וחיפשתי פתרונות כדי לשרוד", היא מספרת. "למדתי כל שיטה אפשרית להתפתחות אישית, אבל כל הידע הזה לא שינה שום דבר במציאות שלי, עד שנחשפתי ל'שיטת האינפורמציה'. בתוך שנים ספורות ממישהי במצב נפשי קשה וחולי מתמשך, ללא משפחה, שכמעט התגוררה ברחוב עקב עוקץ כספי, הצלחתי לשנות את חיי לחלוטין. בגיל 29 פתחתי את המכללה שלי, וכיום

אני משפיעה על אלפי אנשים בפעילות בה, כמו גם בקליניקה שלי.

 

"כל זה לא היה קורה ללא שיטת האינפורמציה. בניתי את עצמי לבד הודות לשיטה המהפכנית הזו, וכשראיתי איך חיי וחיי מטופליי משתנים באופן עקבי פעם אחר פעם, הבנתי שאני חייבת לתת את הכלים האלה לכמה שיותר מטפלים ומאמנים בארץ. פעם חיי היו מלחמת הישרדות יומיומית, היום חיי הם חלום שהתגשם. אני מאושרת שהיום, הודות למכללה ולצוות הנפלא שלי, אנחנו מפיצים את הבשורה הלאה ועוזרים למטפלים רבים להצליח באותה מידה בקליניקות הפרטיות שלהם".

 

מהי שיטת האינפורמציה?

"המילה אינפורמציה בהקשר הזה אינה המושג שמוכר לנו כ'מידע', אלא ביטוי המגיע מתחום המדע ומתייחס לרובד שנמצא מתחת לשכבה של החומר והאנרגיה. למשל: אישה בת 45 מגיעה אלי לקליניקה עם חרדות קשות ונדודי שינה. אני יכולה לעשות לה אימון, אבל אז זה יטפל בה ברובד המחשבתי, במודע שלה. לעומת זאת אני יכולה לפנות ישירות לשורש הבעיה, לתוך שדה האינפורמציה שלה. ברגע שאנחנו מוצאים את השורש ברובד האינפורמציה, יש לנו כלים למחוק אותו, ואז במקום לגזום ענף, שזה לדבר איתה על רגשותיה ועל העבר שלה, פשוט לשלוף את הזרע של העץ כולו וכך להשמיד את החרדה שלה אחת ולתמיד. השיטה מתאימה לטיפול בחרדות, פחדים, טראומה ופוסט טראומה, ביטחון עצמי וניהול הרגש, מחלות כרוניות, כאבים, זוגיות, פרנסה, קריירה ועוד".

 

מה לומדים במכללה שלך?

"הקמתי את מכללת וייס ב־2018. היא מתמחה בשלושה כיוונים: ריפוי מחלות, ריפוי רגשי והשגת מטרות. ניתן ללמוד הכל או רק מסלול אחד. ייחודיות המכללה היא בהכשרה הנותנת תמיכה רגשית, כלים פרקטיים וסטאז' בפיקוח. כמו כן, אנחנו עוזרים לבוגרים גם בשיווק בעלות מסובסדת. התוצאות מופלאות וסיפורי ההצלחה אינם פוסקים".

 

איפה תפסה אותך שנת 2020?

"בהתחלה היה חשש רגעי ממה יקרה עכשיו, כי זה מצב חדש ואי ודאות. עם זאת, ידעתי שהכלים של שיטת האינפורמציה תמיד מצילים אותך, בכל מצב. וכמובן שעשיתי שימוש בהם. עוד מעט אנחנו סוגרים שנה שרובה הייתה בצל הקורונה, ולא רק שהמוסד שלנו לא נפגע - הוא רק צמח עוד יותר, הן בקליניקה והן במכללה. ברור לי שהקסם הזה לא היה קורה ללא שיטת האינפורמציה והקוד".

 

מה את הכי אוהבת בעשייה שלך?

"סיפורי הצלחה של תלמידים ומטופלים. זה הדלק שלי והכוח שלי להמשיך ולהילחם למען השינוי בארץ כדי שלכל מטפל ומאמן סוף־סוף יהיו כל הכלים להצליח ולהגיע לאחוזי ההצלחה שהם חולמים עליהם בכל בעיה ובכל רמת קושי שאיתה מגיעים המטופלים שלהם".

 

הדבר הכי חשוב שכדאי ללמוד מהשנה הזאת

אני ממליצה לכל אחד להיכנס תמיד למצב של חשיבה ובניית תוכנית פעולה מקדמת, במקום לשקוע בפחדים וייאוש ממה שהחיים זימנו לנו. זהו מתכון להצלחה במקום קיפאון אל מול הנסיבות.

 

תובנה שהפציעה בי השנה

שהחיים ממש לא צפויים. ושזה בסדר. גם בתוך הכאוס אפשר לבנות סדר, והשנה הזו הוכיחה לי את זה. מתוך המקום הלא צפוי הבנתי שברגע שיש לי כלים שמאפשרים לי לשלוט על חיי האישיים והעסקיים, הכל קטן עלי ותמיד הכל יהיה בסדר.

 

מתנה שקיבלתי מהשנה שחלפה

עולם האונליין. הזום חוסך לי המון זמן יקר שאותו אני משקיעה בתלמידים ובמטופלים במקום להיות בדרכים. זה מפנה לי זמן לדברים החשובים באמת. עכשיו הקידמה הטכנולוגית ממש מורגשת ברחבי העולם, ובעיניי זה מרגש.

 

מכללת וייס וקליניקת וייס

טל': 054-5422844

אתר: ilanaweiss.co.il

פייסבוק: Weiss.academy 

 

צילום: אינגה אבשלום /// סטיילינג: לי שוורץ /// בגדים: אסף פלג, אסוס

 

 
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד