וונדר בוי: קיילנד מוריס מככב באופנה עם מראה עכשווי וייחוס משפחתי

הוא בנו של סטיבי וונדר, אך מעדיף ללכת בדרכה של אמו – המעצבת קאי מוריס. מדגמן בקמפיין החדש של דיור, אך גם מחזיק במותג עצמאי משלו. "אבא היה מופתע מאוד"

איתי יעקב

|

22.11.20 | 09:12

"כשהייתי בן 14 או 15, אבא שלי חשב שאכנס ישר למוזיקה, אבל התעניינתי באופנה". קיילנד מוריס (צילום: Francois Durand/GettyimagesIL)
"כשהייתי בן 14 או 15, אבא שלי חשב שאכנס ישר למוזיקה, אבל התעניינתי באופנה". קיילנד מוריס (צילום: Francois Durand/GettyimagesIL)
"אני יודע שיש מאות ואלפי אנשים שיש להם רעיונות מדהימים שלעולם לא יוצאים החוצה, כי אין להם את הקשרים להוציא אותם, ואני מאוד רוצה לעזור לאנשים האלה" (צילום: Astrid Stawiarz/GettyimagesIL)
"אני יודע שיש מאות ואלפי אנשים שיש להם רעיונות מדהימים שלעולם לא יוצאים החוצה, כי אין להם את הקשרים להוציא אותם, ואני מאוד רוצה לעזור לאנשים האלה" (צילום: Astrid Stawiarz/GettyimagesIL)
קיילנד מוריס מככב על שערי מגזינים בעולם
קיילנד מוריס מככב על שערי מגזינים בעולם

לפני כשנתיים פרץ הדוגמן הצעיר קיילנד מוריס לתודעה. זה היה בתצוגה של דולצ'ה & גבאנה בשבוע האופנה במילאנו, כשעלה למסלול לבוש חליפת ז'קארד מוזהבת, יד ביד עם הדוגמנית הוותיקה קארן אלסון. תשומת הלב התמקדה ב"וונדר בוי" החדש בשכונה, בנם של מעצבת האופנה קאי מוריס והזמר סטיבי וונדר, שהתגרשו סופית בשנת 2015 לאחר תהליך ארוך שתחילתו כבר בפרידה של השניים שש שנים קודם לכן.

 

קיילנד מוריס בילדותו, עם הוריו סטיבי וונדר וקאי מוריס (צילום: GettyimagesIL)
  קיילנד מוריס בילדותו, עם הוריו סטיבי וונדר וקאי מוריס(צילום: GettyimagesIL)

   

  מוריס, כעת בן 19, התאים בול לסדר היום שצמד המעצבים האיטלקים הדהד באותם ימים: דוגמנים, משפיעני רשת, בני מלוכה בעלי דם כחול וילדים של מפורסמים, שהציפו את המסלול במטרה לקושש לייקים ברשתות החברתיות ופרסום במדורי האופנה, הרכילות והבידור. עם כל הכבוד לדוגמנית יפת מראה בת 15 מאודסה – ייחוס משפחתי מבוורלי הילס שווה הון.

   

  מאז הספיק מוריס לצעוד בתצוגות של מותגים כמו פייר מוס, קום דה גרסון ואייסברג, איתם השיק בחודש שעבר שיתוף פעולה של חולצת טי מעוצבת שכל ההכנסות ממכירתה קודש למרכז Watts Empowerment שמסייע לילדים, בני נוער ומשפחות מדרום לוס אנג'לס.

   

  "אני עוסק באופנה כל חיי, מאז שהייתי תינוק". בשבוע האופנה בפריז, 2020 (צילום: Pascal Le Segretain/GettyimagesIL)
   "אני עוסק באופנה כל חיי, מאז שהייתי תינוק". בשבוע האופנה בפריז, 2020(צילום: Pascal Le Segretain/GettyimagesIL)

    

   עם שער חדש למגזין The Glass וקמפיין חדש לקו החליפות לגברים של בית האופנה דיור, מוריס הוא אחד מהשמות הרותחים של הרגע. בין לבין גם הספיק לנהל מערכת יחסים קצרה עם מאדי זיגלר, רקדנית, שחקנית, דוגמנית ומוזה בת 18, שהתפרסמה כילדה בקליפ של הזמרת סיה. השניים הכירו בתוכנית הטלוויזיה "רוקדים עם כוכבים ג'וניור", ועל פי מדורי הרכילות בארצות הברית, הם עדיין שומרים על קשר חברי. באוגוסט האחרון, למשל, נצפה מוריס במסעדת נובו הטרנדית עם אחותה הגדולה של מאדי, מקנזי זיגלר.

    

   קיילנד מוריס בקמפיין החדש של דיור
    קיילנד מוריס בקמפיין החדש של דיור

     

    הקמפיין של דיור, שהתפרסם בשבוע שעבר, הוא תולדה של שיתוף פעולה מתמשך בין מוריס לבית האופנה הצרפתי. מוריס הוא לא רק פנים יפות – אלא צעיר עם אספירציות עיצוביות. בחופשת הקיץ שלו מהתיכון בגיל 17, הוא עבר התמחות בבית האופנה תחת פיקוחו של המנהל האמנותי קים ג'ונס, פריבילגיה השמורה ל"בנים של".

     

    "זאת היתה חוויה סוריאליסטית. קים דחף אותי לעשות כמיטב יכולתי", סיפר למגזין פייפר בשנה שעברה, בראיון משותף עם אחיו מנדלה, הצעיר ממנו בארבע שנים, בו הצטלמו השניים בבגדים של דיור. את ג'ונס הכיר מוריס כשהמעצב הוזמן לבית המשפחה בלוס אנג'לס לארוחת בראנץ', לאחר שהם הוזמנו קודם לתצוגה של המותג בפריז.

     

    מגיע לתצוגה של בלמן בפריז (צילום: Pascal Le Segretain/GettyimagesIL)
     מגיע לתצוגה של בלמן בפריז(צילום: Pascal Le Segretain/GettyimagesIL)

      

     בראיון אחר, הפעם למגזין הגברים GQ, הוסיף כי ההתמחות היתה עבודה קשה להפליא, והוא היה מהופנט מממדי תצוגת אופנה בסדר גודל של דיור: "חזרתי הביתה כל לילה מותש עם כפפות לבנות בכיס האחורי, שהיינו צריכים ללבוש כדי להחזיק את הבגדים", סיפר. במסגרת ההתמחות הוטל על מוריס ארגון המתלים של הבגדים והאביזרים שהוכנו לתצוגה של בית האופנה.

      

     כבנם הבכור של קאי מוריס וסטיבי וונדר, יש לו עוד שמונה אחים ואחיות מאביו מחמש נשים שונות. מנדלה הוא היחיד מביניהם שגם חולק איתו אם, והוא מתעניין פחות באופנה ויותר במורשת המוזיקלית המשפחתית.

     בספטמבר האחרון הצטלמו שני האחים והאב לכתבת שער במגזין האופנה הניו יורקי ODDA, תחת הכותרת The Wonders. עם זאת, קיילנד שואב יותר השראה מאמו, מעצבת שהציגה בעבר בשבוע האופנה של ניו יורק, ובין לקוחותיה המפורסמות אפשר למצוא את בריטני ספירס, אנג'לינה ג'ולי ומישל אובמה.

      

      

     בשנה שעברה השיק גם מותג עצמאי משלו, House Of Kom, שמציע אופנת רחוב עכשווית המורכבת בעיקר מחולצות טי, כמו חולצת טי שחורה עם המילה Justice ואגרוף אדום במחיר של 12 דולר, כחלק ממחאת Black Lives Matter שמוריס תומך בה.

      

     "אני עוסק באופנה כל חיי, מאז שהייתי תינוק", הסביר בראיון לפייפר. "מגיל צעיר הייתי בתצוגות אופנה של אמי וגם ביקרתי רבות מאחורי הקלעים. אני זוקף את התשוקה שלי לאופנה לאמי, אבל במקביל עדיין מפתח את הקול והסגנון האישי שלי".

      

     בראיון לאתר Cools הוסיף שאמו תמיד מספרת כי כילד היה מתגנב מאחורי הקלעים כדי לראות את הדוגמניות. "היא עיצבה את הסגנון שלי, ותמיד עזרה לי לבחור את הבגדים שאני לובש, אבל מאז שאני נער, הבחירות שלי הן אישיות".

      

     "ההורים שלי יתמכו בי בכל מה שארצה לעשות", הוסיף באותו ראיון. "כשהייתי בן 14 או 15, אבא שלי חשב שאכנס ישר למוזיקה, אבל התעניינתי באופנה. בגלל אבא שלי, בהיותו מי שהוא, אנשים תמיד שואלים, 'אה, אז אתה הולך לעשות מוזיקה?' אבל אני רציתי להסתכל אחרת על הדברים ולבחור בדרך משלי. אבא שלי היה מופתע מאוד מזה שבחרתי באופנה, אבל הוא תומך בי בכל דרך, וכמובן אמא שלי, שהיא בתחום כבר שנים רבות".

      

     "ההורים שלי יתמכו בי בכל מה שארצה לעשות" (צילום: Jemal Countess/GettyimagesIL)
      "ההורים שלי יתמכו בי בכל מה שארצה לעשות" (צילום: Jemal Countess/GettyimagesIL)

       

      עם זאת, הוא לא פוסל בעתיד כניסה לתחומי השירה והמשחק. כרגע הוא שוקד על פרויקט עתידי בשם Native, אשר ישלב בין אופנה, מוזיקה, משחק וקולנוע. "זה הפרויקט הגדול ביותר שעבדתי עליו אי פעם", אמר, "זה רעיון של בית יצירתי שמחבר בין אנשים מכל מיני תחומים. אני משקיע את מלוא האנרגיה שלי בנייטיב, כי אני אוהב את הרעיון שהרבה מוחות יצירתיים מעורבים. זה ממש קשה, במיוחד לאנשים שאין להם בהכרח קשרים. אני יודע שיש מאות ואלפי אנשים שיש להם רעיונות מדהימים שלעולם לא יוצאים החוצה, כי אין להם את הקשרים להוציא אותם, ואני מאוד רוצה לעזור לאנשים האלה".

       

        

       ומה גילינו על הסטייל של כוכבת "גמביט המלכה" מחוץ למסך?

       איך נראית אניה טיילור ג'וי בלי קארה ג'ינג'י ובגדים משנות ה-60? לחצו על התמונה לכתבה המלאה (צילום: Netflix)
       איך נראית אניה טיילור ג'וי בלי קארה ג'ינג'י ובגדים משנות ה-60? לחצו על התמונה לכתבה המלאה (צילום: Netflix)

        

        

        
       הצג:
       אזהרה:
       פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד