דוגמנית פלאס סייז: "היום אומרים לי, 'יואו, איזו יפה את, אל תרזי קילו'"

סינדי צ'אדי מדגמנת בהפקת אופנה של "לאשה" לעונת המעבר, ומסבירה את השינוי שחל בהתייחסות לאופנת נשים גדולות: "פתאום זה לא רק מידה 34 על הסט"

סינדי צ'אדי. "בנות רוצות לראות איך הבגד יושב עליהן, לא על מישהי שאין לה קשר לעולם שלהן" (צילום: רותם לבל, סטיילינג: תמי ארד-ברקאי)
סינדי צ'אדי. "בנות רוצות לראות איך הבגד יושב עליהן, לא על מישהי שאין לה קשר לעולם שלהן" (צילום: רותם לבל, סטיילינג: תמי ארד-ברקאי)

תפסנו את סינדי צ׳אדי (22), דוגמנית פלאס סייז ושותפה ברשת לטיפולים ולהלבנת שיניים, רגע לפני שעלתה על טיסה לניו־יורק, להצטלם בהצעות שלנו לעונת המעבר. בחרנו שילובים שמזגזגים בין חורף לקיץ: שרוולים קצרים עם שכבה עליונה, חולצות ארוכות מבדים דקים וסווטשירט לצד טייץ קצר, בגוונים הכי חזקים כרגע בקולקציות – קרמל, חול או קאמל – יו ניים איט.  

 

בואי נתחיל עם השאלה הברורה מאליה – סינדי?

"כשנולדתי רצו לקרוא לי בשם אחר, אבל סבא שלי רצה לקרוא לי סינדי. הוא אמר 'שתהיה ברבי'. אני ילידת הארץ, ואמא שלי חיה בניו־יורק כשהייתה ילדה, אז זה בא משם. שם המשפחה המקורי שלי הוא מסיקה, אבל בגלל שחייתי בעיקר עם אמא שלי, החלטתי לשנות את שם המשפחה לשלה מתוך כבוד. במקור היא חאדי, אבל כשכותבים את זה באנגלית זה נשמע צ'אדי וככה הגיעה לעולם סינדי צ'אדי. אמרתי שזה יותר חזק מסינדי מסיקה, במיוחד אם הכיוון הוא חו"ל – והכיוון הוא חו"ל – אז יצא לי טוב".

 

"כשנולדתי רצו לקרוא לי בשם אחר, אבל סבא שלי רצה לקרוא לי סינדי. הוא אמר 'שתהיה ברבי'" (צילום: רותם לבל, סטיילינג: תמי ארד-ברקאי)
  "כשנולדתי רצו לקרוא לי בשם אחר, אבל סבא שלי רצה לקרוא לי סינדי. הוא אמר 'שתהיה ברבי'"(צילום: רותם לבל, סטיילינג: תמי ארד-ברקאי)

   

  את צ'אדי גילה עומרי יערי, הסוכן שלה גם היום, כשהייתה בת 17. היא טעמה לרגע מעולם הדוגמנות הישראלי והתחרטה מיד. "הייתי ילדה, ועומרי ממש ניסה לשכנע אותי. הוא אמר לי 'בואי תדגמני, תהיי דוגמנית פלאס סייז', אבל לא הייתי מוכנה לזה, זה לא היה זה. ניסיתי ועזבתי".

   

  רצית בכלל להיות דוגמנית?

  "תמיד הייתי ילדה יפה, אבל לא חשבתי על דוגמנות. כל הזמן היו אומרים לי, 'איזו יפה את, אם תרזי תהיי דוגמנית'. כשהתחלתי בגיל 17 אנשים בכלל לא הבינו את זה, לא התחברו לעניין של הפלאס סייז. כל הזמן היו אומרים לי 'יש לך פנים יפות, אם רק תרזי...' ולא ידעתי איך להגיב לזה. אני חושבת שזה גם מה ששידרתי, שלא נוח לי, שאני לא מתאימה, וזה הקרין החוצה. היום אומרים לי, 'יואו, איזו יפה את, אל תרזי קילו'".

   

  "בחו"ל אין חברה מסחרית שלא מצלמת דוגמנית פלאס סייז, זה חלק מהסטנדרט" (צילום: רותם לבל, סטיילינג: תמי ארד-ברקאי)
   "בחו"ל אין חברה מסחרית שלא מצלמת דוגמנית פלאס סייז, זה חלק מהסטנדרט"(צילום: רותם לבל, סטיילינג: תמי ארד-ברקאי)

    

   צ'אדי היא דוגמנית פלאס סייז (מידה 42) עסוקה. "בחו"ל אין חברה מסחרית שלא מצלמת דוגמנית פלאס סייז, זה חלק מהסטנדרט, הן עובדות מלא, ופה זה קצת כדי לרצות את הקהל, זה סוג של 'צריך בשביל הקטע' ולא חלק מהיומיום. אבל בגלל שאני מחוטבת ועובדת על עצמי, התחילו לקחת אותי וראו שזה עובד. פתאום זה לא רק מידה 34 על הסט, בנות רוצות לראות איך הבגד יושב עליהן, לא על מישהי שאין לה קשר לעולם שלהן. הייתי הראשונה בפיקס ובתמנון".

    

   החברות האלה בכלל מחזיקות את המידה שלך או שזה רק למראית עין?

   "ה־XXL של פיקס זה דגמים טובים, בעדיקה יש עד 42. יש שינוי, הוא איטי, אבל קיים".

    

   "גברים שבחיים לא היו מתחילים איתי פתאום רואים שאני מפורסמת ויפה, וזה משתנה" (צילום: רותם לבל, סטיילינג: תמי ארד-ברקאי)
    "גברים שבחיים לא היו מתחילים איתי פתאום רואים שאני מפורסמת ויפה, וזה משתנה"(צילום: רותם לבל, סטיילינג: תמי ארד-ברקאי)

     

    סינדי מספרת שהשינוי הוא לא רק אצל מעצבי האופנה והחברות המסחריות אלא גם בחיי היומיום. "יש אפקט העדר", היא מודה. "גברים שבחיים לא היו מתחילים איתי פתאום רואים שאני מפורסמת ויפה, וזה משתנה. יש גברים שבשבילם לצאת היום עם מישהי מלאה זה פשוט שונה, זה לא פדיחה. וכן, היו גברים שזה הפריע להם, וזה בכל מקרה לא בשבילי".

     

    בשנה האחרונה היא חולקת יצוע ושיחות זום עם דיוויד, יהודי בן 27 מניו־יורק, ש"אוהב שמנות, מלאות. זה ברגיל שלו, הוא כזה. זה חשוב לי. לא הייתי רוצה להיות עם מישהו שמעדיף רזה. יש לי חברה שהשמינה, וכל הזמן החבר שלה אומר לה, 'תרזי, תרזי'. זה מזעזע בעיניי. קשה לי עם זה. תהיי עם בן אדם שאוהב אותך כמו שאת. דיוויד אומר לי, 'לא משנה כמה תשמיני, אני אוהב אותך', ואז אני אומרת לו, 'ואם אני ארזה?' והוא שותק. הוא לא יֵדע מה לעשות אם אני ארזה!".

     

    "בחורה צריכה תמיד עוד אופציות" (צילום: רותם לבל, סטיילינג: תמי ארד-ברקאי)
     "בחורה צריכה תמיד עוד אופציות"(צילום: רותם לבל, סטיילינג: תמי ארד-ברקאי)

      

     לכבוד הצילומים שלפניכן היא דחתה את הטיסה לניו־יורק, שם היא אמורה לעשות סבב סוכנויות ואודישנים וגם להיות עם בן הזוג. "השם עוזר לנו", היא עונה כשאני שואלת אותה על יחסים טרנס־אטלנטיים בימי קורונה. "כבר קרה שלא ראיתי אותו ארבעה חודשים וזה היה קשה, אבל אני בכל מקרה מכוונת לחו"ל ואראה אותו יותר. עכשיו גם חתמתי עם סוכנות במיאמי. הם מתים שם על מלאות, אני נחשבת שם בכלל לבינונית. יש שם הכל מהכל".

      

     והבנתי שיש לך גם עוד עסק עם הלבנת שיניים, ליתר ביטחון?

     "יש לי ביזנס שנקרא 'סינדי ווייט' שאני המצאתי, בשותפות עם רופאי שיניים שעושים הלבנות ויישור. אם את צריכה משהו, נסדר אותך. אני עושה את השיווק ואני הפרזנטורית. בחורה צריכה תמיד עוד אופציות ולדעת לדאוג לעצמה".

      

     "במיאמי מתים על מלאות, אני נחשבת שם בכלל לבינונית" (צילום: רותם לבל, סטיילינג: תמי ארד-ברקאי)
      "במיאמי מתים על מלאות, אני נחשבת שם בכלל לבינונית"(צילום: רותם לבל, סטיילינג: תמי ארד-ברקאי)

       

      דוגמנית: סינדי צ׳אדי ל־itm. הפקה וסטיילינג: תמי ארד־ברקאי איפור: טל עמית. שיער: אוראל עטון

      צולם ב־Shellhouse - סוויטות להשכרה, חבשוש 28 ת״א, טל': 054-4549472

      איפה משיגים: adikastyle.com, shoez.co.il, noemiplus.com, xsara.cashcow.co.il, helenatlv.com, קסטרו

       

       

      הגליון החדש של לאשה - עכשיו בדוכנים (צילום: שי ארבל, סגנון: ראובן כהן)
      הגליון החדש של לאשה - עכשיו בדוכנים (צילום: שי ארבל, סגנון: ראובן כהן)
       
      הצג:
      אזהרה:
      פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד