קולעת בול: מי עומדת מאחורי הצמות המעוצבות של עדן פינס?

הדוגמנית ובוגרת תחרות מלכת היופי (כן, היא התמודדה בתחרות ב-2015!) מרבה להצטלם עם צמות אפריקאיות מדליקות, אז היינו חייבות לברר מי אחראית על הלוק המיוחד

החופשה האחרונה של עדן פינס (23, דוגמנית ובוגרת תחרות מלכות היופי 2015) באיים המלדיביים תפסה את עינינו לא רק בגלל הנופים עוצרי הנשימה ואוסף בגדי הים המרשים, אלא גם בזכות הצמות שעיטרו את ראשה. האחראית למראה היא רותי אבטה (24), בלוגרית שיער וטיפוח ובעלת העסק "הצמות של רותי", שהיא גם הקולעת של נועה קירל, תום יער, נטלי דדון, יעל שלביה ועוד.

 

"עדן ואני הכרנו בתחילת הדרך של שתינו ומאז זה סיפור אהבה", משתפת אבטה. "בפעם הראשונה שעשיתי לה צמות, היא לגמרי הייתה בעניין וממש אהבה את המראה החדש. הפעם עשיתי לה לפני הטיסה. הרבה בנות עושות צמות לפני נסיעה, כי זה נוח".

 

"סיפור אהבה". עדן פינס עם רותי אבטה (צילום: אלבום פרטי)
  "סיפור אהבה". עדן פינס עם רותי אבטה (צילום: אלבום פרטי)

   

  אבטה מספרת שבניגוד למה שחושבים, לקח לה זמן והמון תרגול כדי להגיע לרמה המקצועית שהיא נמצאת בה היום. "יש סטיגמה שכל האתיופיות יודעות לעשות צמות. אמא שלי, לדוגמה, לא יודעת לקלוע צמות, ואני למדתי בכוחות עצמי. כשהייתי ילדה ונערה אהבתי לעשות תסרוקות לעצמי, ואת הטכניקה של הצמות רכשתי לבד - ולאט לאט התמקצעתי".

   

  את העבודה הראשונה שלה בתחום קיבלה בגיל 14: "זאת הייתה הפעלה ביום הולדת של ילדה מתוקה, שהבקשה שלה הייתה עמדת צמות. הקמתי עמדה קטנה וצנועה והתגובות לא איחרו לבוא. השם שלי התגלגל מפה לאוזן, ועם הזמן רכשתי כלים מקצועיים לקידום העסק".

   

  כמה זמן מחזיקות הצמות ואיך הכי נכון לטפל בהן?

  "זה תלוי מאוד - יש צמות שמחזיקות שבוע ויש כאלו ששבועיים, ויש צמות שמחזיקות חודש וחודשיים. עם צמות חופפים כרגיל, ויש להתייחס אליהן כמו לשיער טבעי, לא להרגיש שזה משהו חריג".

   

  טיפ לקולעת המתחילה?

  "אחד הטיפים המעולים והמועילים ביותר לשמירת צמות, הוא לישון בלילה עם בנדנה או מטפחת על הראש כדי למנוע חיכוך של הצמות עם הכרית".

   

  מאיפה את שואבת השראה לתסרוקות?

  "מהטבע, מיצירות אמנות, וכמובן - ההשראה המרכזית שלי היא ההיסטוריה והתרבות האתיופית".

   

  עדן פינס ספגה קצת אש על הצמות והואשמה בניכוס תרבותי. מה דעתך בנושא?

  "בשנים האחרונות הייתה נקודת מפנה - המון נשים אימצו את התסרוקות האפריקאיות כאמירה אופנתית, וזה כמובן גרם לעלייה בביקוש לצמות. אני יודעת שיש אנשים מהעדה שלי שרואים את זה כניכוס תרבותי, ואני יכולה להבין אותם - אבל ההורים שלי לימדו אותי שכולם חופשיים לאמץ מנהגים מתרבויות שונות, בתנאי שהם מכבדים את התרבות ולא לועגים לה. מדהים לראות איך הגלגל הסתובב ונהיה מגניב לאמץ מנהגים מתרבויות שונות באפריקה. רק נותר לי לקוות שאותם אנשים שמאמצים את המנהגים האלו ישתתפו גם בצדדים הפחות יפים, למשל במחאות השונות לשוויון הזדמנויות ובמאבק לשחרור אברה מנגיסטו".

   

  עדן לא לבד: נטלי דדון ורומי פרנקל בעיצוב צמות של רותי אבטה

   

  מלכות יופי נוספות שהתחברו לטרנד הצמות:

  רתם רבי:
   
  סלע שרלין (צילום: אלבום פרטי)
   סלע שרלין (צילום: אלבום פרטי)
    
    

    

    
   הצג:
   אזהרה:
   פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד