ג'קי אזולאי על הגירושים הצפויים: "נשבענו לא להביא ילדים מאחרים"

אחרי 15 שנות נישואים, ג'קי ובעלה נפרדים, והפעם, היא מבהירה לא מדובר במשבר זמני. רגע לפני העונה החדשה של 'אחותי ג'קי' היא חושפת מה באמת הוביל לכך

ג'קי אזולאי מצטלמת לשער לאשה. לחצו Play לצפייה
צילום: אורי דוידוביץ'
ג'קי אזולאי. "מה שנראה לי פעם כמו דאגה, היום נראה לי כמו שליטה" (צילום: שי פרנקו, סגנון: לימור מאיה ריחאנה)
ג'קי אזולאי. "מה שנראה לי פעם כמו דאגה, היום נראה לי כמו שליטה" (צילום: שי פרנקו, סגנון: לימור מאיה ריחאנה)

ג'קי אזולאי מחבקת את השקט והשלווה שהביאה איתה הפרידה מישראל, בעלה ב־15 השנה האחרונות. בשבתות שבהן ישראל לוקח את ארבעת הילדים אליו היא נשארת לבד בבית, מסרבת בנימוס להצעות האירוח של משפחה וחברות, יודעת שזה זמן האיכות שלה עם עצמה. 

 

אתם פרודים כמעט חצי שנה, לאן זה הולך?

"לגירושים. בימים אלה מנוסח הסכם הגירושים שלנו. הוא עדיין לא סגור ומהודק, אבל אנחנו בדרך לשם. בדרך היו מהמורות. כשצריך לשלם לכל מיני דברים, הוא נזכר שאני מותג. אמרתי לו שאם הוא ינסה לגעת במה ששלי, במה שנלחמתי עליו, אני אוציא את התותחים הכי כבדים, השורדת שאני תצא החוצה. הזכרתי לו שהוא יודע את כוונות הלב שלי והוא יודע שאני אדאג לו עד סוף חיי, גם אם יהיה לי מישהו אחר. החלום שלי שנהיה החברים הכי טובים".

 

עם ישראל. "נזכר שאני מותג" (צילום: אמיר מאירי)
  עם ישראל. "נזכר שאני מותג"(צילום: אמיר מאירי)

   

  יש כבר דגדוג כזה לצאת לדייטים, להכיר גברים חדשים?

  "איכ, יא מגעילה" (מחייכת בשובבות).

   

  בחייך. זו שאלה שאת בטח נשאלת.

  "קצת מגעיל אותי לחשוב על זה. הייתי נשואה מגיל 22, וישראל היה הגבר הראשון שלי. אין לי מושג מה הלו"ז, איך זה עובד. זה הכי רחוק ממני כרגע. כשלא טוב לך בבית את לא חושבת על מה קורה בחוץ. לא נפרדנו כדי שאני אלך לבדוק איזה גברים אחרים יש. בכל מקרה, אף אחד בכלל לא מתחיל איתי. אולי מפחדים".

  "אמרתי לישראל שאם הוא ינסה לגעת במה ששלי, במה שנלחמתי עליו, אני אוציא את התותחים הכי כבדים, השורדת שאני תצא החוצה"

   

  מה יקרה כשישראל יספר לך שהוא הכיר מישהי?

  "את יודעת, כל השנים זה היה המבחן שלי. הייתי שואלת את עצמי איך ארגיש אם ישראל יהיה עם מישהי אחרת והייתי מזדעזעת מזה. עם השנים שאלתי את עצמי אם אני רק רכושנית או שאני באמת אוהבת? עדיין קשה לי עם הרעיון שישראל יהיה בזוגיות חדשה, אבל אני אשלים עם זה. היא תצטרך רק לעבור דרכי שאני אראה שהיא אישה טובה. היא גם צריכה לדעת שישראל ואני נשבענו אחד לשנייה שלא נביא ילדים מבני זוג אחרים. אם ארצה עוד ילדים, אעשה איתו. אם הוא יפקשש ויביא מאישה אחרת נהיה בבעיה".

   

  למה בעצם?

  "לא בא לי שלילדים שלנו יהיו אחים חורגים".

   

  "לא בא לי שלילדים שלנו יהיו אחים חורגים" (צילום: שי פרנקו, סגנון: לימור מאיה ריחאנה)
   "לא בא לי שלילדים שלנו יהיו אחים חורגים"(צילום: שי פרנקו, סגנון: לימור מאיה ריחאנה)

    

   ככל שאזולאי (37) הולכת ומפרטת על היחסים בין השניים, מבינים שזו לא סיבה כזו או אחרת, ואין תשובה אחת מוחצת, אלא מדובר בתהליך התרחקות ארוך שנים ודינמיקה זוגית שצד אחד ביקש לשנות והצד השני רצה לשמר. "הלוואי שהיה מדובר בבגידה שלו או שלי, באלימות או בבעל שהתחיל להמר", היא אומרת. "הלוואי שזה היה משהו אחד. אבל לא. אלה החיים שלי שהפסיקו להתאים לו והחיים שלו שהפסיקו להתאים לי. היו כל הזמן ויכוחים. זה הגיע לזה שלנשום אחד ליד השני הפריע לנו. הר הגעש התפוצץ, והרבה זמן דרכנו על הלבה. אומרים לי משבר גיל 40, אבל אני לא אשליך את המשבר הזה על גיל. אני מרגישה שהחיים נורא קצרים, ואני לא רוצה להישאר יותר במקום שאני לא חופשייה. הרגשתי שאני נחנקת. די, אני לא רוצה יותר להילחם ולשרוד. גם לו, אגב, נמאס ממני. הוא עזב את הבית לחודש, וכשביקש לחזור כבר הייתי אחרי ההתבשלות וההבנה שזה צריך להיגמר".

   "אני מרגישה שהחיים נורא קצרים, ואני לא רוצה להישאר יותר במקום שאני לא חופשייה. הרגשתי שאני נחנקת. די, אני לא רוצה יותר להילחם ולשרוד. גם לו, אגב, נמאס ממני"

    

   כמה ההתרחקות שלכם קשורה גם לכיסוי הראש שירד ולחצאיות שהתחלפו במכנסיים בשנתיים האחרונות?

   "כשהתחתנו לא רציתי לשים כיסוי ראש. לא הייתי שלמה עם זה. זו הייתה אפילו תחושה של גועל כי לא רציתי לעשות את זה. לישראל לא היה באמת אכפת אם אשים או לא, אבל הוא כפוף לרצונות של החברה. אחרי שנים ישבתי לשיחה עם עצמי. היו שם אלוהים וג'קי. הרגשתי שאלוהים אומר לי, 'את מעייפת אותי עם השאלות האלה. תעיפי. תנשמי, תורידי את העול הזה מעלייך'. כשהתחתנו, אחרי שנים שהייתי כפופה למסגרות חרדיות ולבית תובעני עם 13 אחים, שבו אני תמיד צריכה לטפל ותמיד צריכה לרצות, הרגשתי שאני סוף־סוף חופשייה. היום אני שואלת את עצמי אם מה שחשבתי שהוא חופש זה מה שזה היה, או שבעצם נתנו לי קצת שחרור והרגשתי שזה חופש. היום אני עושה דברים שאני באמת רוצה לעשות ולא תמיד הם מתאימים לישראל. ישראל יכול לראות אותי מתלבשת לפני שאני יוצאת מהבית והוא עושה פרצופים כמו מורה בבית ספר. זה להגיד לי, 'אין בעיה, תצאי', אבל אז לבדוק כל הזמן מתי אני חוזרת. זה טלפונים כשאני יושבת עם חברות. כשהוא כבר לא ידע על כל צעד ושעל שלי, אז התחילו המלחמות".

   "נתתי לו לנהל לי את העניינים הכספיים עד שלקוחה הבינה שאני לא מבינה בזה כלום והראתה לי איך לשלוח חשבוניות במייל"

    

   את נתפסת כאישה חזקה. מפתיע מה שאת מספרת.

   "אני נתפסת כרעשנית וחזקה, אבל מה שנראה לי פעם כמו דאגה, היום נראה לי כמו שליטה. זה לקחת את התיק שלי כשזזים מאיזה מקום עוד לפני שהספקנו לקום, לדעתי כדי להראות לי שאלמלא הוא, הייתי שוכחת את התיק. נתתי לו לנהל לי את העניינים הכספיים. הוא היה מפקיד את הצ'קים שקיבלתי וממלא חשבוניות. עד שלקוחה הבינה שאני לא מבינה בזה כלום ויום אחד פשוט תפסה אותי והראתה לי איך לשלוח חשבוניות במייל. הוא אמר לי, 'מה, את עכשיו מסתירה ממני?', וזה כשהוא יודע שאני בן אדם שקודם כל דואג לבית. יכולתי לקנות לעצמי מותגים וכל היום ללכת למספרה ולעשות ציפורניים. אז כשמטיחים בי שאני מסתירה אני נהיית תוקפנית".

    

   "מנגבת וממשיכה הלאה'" (צילום: שי פרנקו, סגנון: לימור מאיה ריחאנה)
    "מנגבת וממשיכה הלאה'"(צילום: שי פרנקו, סגנון: לימור מאיה ריחאנה)

     

    אזולאי התפרסמה לפני שמונה שנים כשהשתתפה ב"מאסטר שף". מאז כבר השתתפה בעוד שלוש תוכניות ריאליטי עם משפחתה: עם אמה מרים עשתה את "חלומות מפלסטיק", עם בעלה ישראל, קבלן שיפוצים, את "זוג מנצח VIP", ושוב עם אמה ושש מאחיותיה את הסדרה המוקומנטרית "אחותי ג'קי" שבשבוע הבא עולה לעונה שלישית בהוט. על פי מקורות זרים, אזולאי גם לוהקה לעונה החדשה של "הישרדות" שתצולם בחורף.

     

    הסדרה "אחותי ג'קי" מצטלמת בראש־העין ובבית־שמש. בעוד שאמה ושש מתוך שבע אחיותיה משתתפות, האחים לא נקראו לדגל. 

    "כשאני טסה לחו"ל או עושה דברים שבני המשפחה שלי לא יעשו בחיים, הם לא יודעים. זה לא פשוט כשאחות אחת מצליחה והשאר בתחתית של התחתית"

     

    בסדרה ניכר הפער בינך ובין המשפחה שלך. כמה מתח זה מייצר ביניכם?

    "חצי מהדברים שקורים לי אני לא מספרת. כשאני טסה לחו"ל או עושה דברים שהם לא יעשו בחיים, הם לא יודעים. זה לא פשוט כשאחות אחת מצליחה והשאר בתחתית של התחתית. אני לא רוצה להמעיט בערכם, אבל הם נמצאים במקום שגם עם פטישים של 100 קילו הם לא יצליחו לנפץ את תקרת הזכוכית. לי היה מזל. כשבעונות קודמות החליטו שרק אני אהיה על שלטי החוצות, האחיות לא הבינו למה רק אני.

    "אני לא בטוחה שהם יודעים אפילו שביקשתי שיצלמו את כולנו. אני תמיד חושבת על כולן. בלעדיהן לא הייתה סדרה. זה כואב לי בלב. וכן, לפעמים אני צריכה להתנצל על ההצלחה. לפני כמה ימים התווכחנו בווטסאפ המשפחתי, ואז אחי כתב לי, 'את לא אצל אופירה וברקוביץ', יאללה תתקדמי'. כל פעם בוויכוח הם זורקים לי על תוכנית שהלכתי אליה".

     

    עם אמה ואחיותיה ב"אחותי ג'קי" (צילום: אוהד קב)
     עם אמה ואחיותיה ב"אחותי ג'קי"(צילום: אוהד קב)

      

     מה את עונה?

     "'מזל שהלכתי לטלוויזיה, אחרת לא היה מה להגיד לי. תמשיכו להתגאות בי בחוץ כשמדברים עליי. אבל בסדר, תמשיכו לירוק עליי. אני מנגבת וממשיכה הלאה'".

      

     הגליון החדש של לאשה - עכשיו בדוכנים (צילום: שי ארבל, סגנון: ראובן כהן)
     הגליון החדש של לאשה - עכשיו בדוכנים (צילום: שי ארבל, סגנון: ראובן כהן)
      
     הצג:
     אזהרה:
     פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד