"הדגש שלנו הוא על שינוי הרגלים ובניית סדר יום שהופכים לדרך חיים"

טל סגל והגר גטריידה, מאמנות להתנהלות תזונתית נכונה ולכושר בשיטת FIT K: "אצלנו אין 'נפילות', 'חטאים' ו'כישלנות'. אנחנו נותנות מוצא ממעגל הדיאטות הכושלות"

"השיטה נוצרה מתוך ההבנה ש'דיאטה' מתנגשת עם אורח החיים של כולנו, כרוכה בהמון התעסקות, סבל וויתורים, והיא בעצם פלסטר זמני שגורם יותר נזק מתועלת - פיזי ונפשי". טל סגל והגר גטריידה (צילום: טל שחר)
"השיטה נוצרה מתוך ההבנה ש'דיאטה' מתנגשת עם אורח החיים של כולנו, כרוכה בהמון התעסקות, סבל וויתורים, והיא בעצם פלסטר זמני שגורם יותר נזק מתועלת - פיזי ונפשי". טל סגל והגר גטריידה (צילום: טל שחר)

1. איך נוצר החיבור ביניכן?

"שתינו הגענו מרקע דומה. היינו מנהלות גיוס המון שנים והאהבה לאנשים ולתחום התזונה והכושר גרמה לנו לעשות את השינוי. החיבור בינינו נוצר כששתינו הצטרפנו לארגון FIT K - הארגון הגדול בארץ לתזונה וכושר. למדנו קורס קואוצ'ינג של התנהלות תזונתית נכונה, ומאז אנו מלוות אנשים ועוזרות להם לסגל הרגלים חדשים, לתכנן סדר יום מאוזן ולרדת במשקל בלי לוותר על מאכלים שהם אוהבים. השיטה נוצרה מתוך ההבנה ש'דיאטה' מתנגשת עם אורח החיים של כולנו, כרוכה בהמון התעסקות, סבל וויתורים, והיא בעצם פלסטר זמני שגורם יותר נזק מתועלת - פיזי ונפשי. 95% מהאנשים שעשו דיאטה כלשהי העלו הכל בחזרה היות שדיאטה היא זמנית. כשמסיימים אותה, בין אם מגיעים למשקל היעד ובין אם לא, חוזרים להרגל התזונה הישנים ועולים הכל בחזרה, עם ריבית. הדגש שלנו הוא על בניית שגרה נוחה ומותאמת אישית על ידי שינוי הרגלים ובניית סדר היום שהופכים לדרך חיים, וכפועל יוצא מכך מובילים לירידה איכותית במשקל ולשמירה עליו לטווח הרחוק".

 

2. מה קורה בתהליך האימון שלכן?

בשלב הראשוני מתאמים פגישת אבחון הכוללת מדידות של המשקל, אחוזי השומן, BMI ומסת השריר, כדי שנוכל לעקוב אחר ההתקדמות ולנטר את השינויים בהרכב הגוף במהלך הליווי. מעבר לזה מטרת הפגישה היא להכיר את המתאמן לעומק, להבין את הקשיים הפיזיים והנפשיים שלו בניהול משקל תקין, ולשקף לו את התמונה האמיתית לגבי ההתנהלות התזונתית הגורמת לעודף משקל. רק לאחר שהמתאמן הבין את מקור הבעיה אפשר יהיה לדבר איתו על פתרון מותאם אישית".

 

3. מה הייחודיות בדרך שלכן?

"הדגש הוא על הדרך ולא על המטרה - על הקניית הרגלי אכילה נכונים - ולא על הסימפטום, שהוא עודף המשקל. שינוי ההרגלים יבוא לידי ביטוי, בין היתר, בבניית סדר יום מאוזן ומותאם אישית, הקטנת נפח הכיבה, איכות המזון, הרגלי שתייה נכונים, איך לנהוג ביציאה משגרה וכו'. התוצאות יתבטאו בירידה איכותית במשקל - ירידה של אחוזי שומן ועלייה של מסת שריר, ורואים את זה בהיקפים, משבוע לשבוע תהיה ירידה מתמדת. כמו כן, בתהליך אנו שמות דגש חזק גם על הצד המנטלי. המתאמנים מודעים לכך שהתהליך לוקח זמן, אבל מבינים שהפעם זה לתמיד. השיטה מנתקת את יחסי השנאה־אהבה שיש לאנשים עם המשקל שלהם, וגורמת להם לשים דגש על מה שחשוב באמת. גם השפה משתנה בהתאם. אצלנו אין 'נפילות', 'חטאים' ו'כישלנות', אנו מלמדות אותם לנהל את האכזבות שלהם ולשים אותן בפרופורציות הנכונות. אנחנו נותנות מוצא ממעגל הדיאטות הכושלות. המתאמנים מצליחים להפוך את התהליך לשגרה נוחה ללא סבל, ללא ויתורים, ללא חשקים! בדיוק כמו לצחצח שיניים בבוקר".

 

4. איפה תפסה אתכן הקורונה?

"אפשר לומר שהקורונה עשתה לנו רק טוב. הליווי הפך מפרונטלי לאונליין וכתוצאה מכך מעגל הלקוחות שלנו התרחב לכל הארץ, ובנוסף הרבה אנשים יצאו מהסגר עם עודפי משקל וזקוקים להכוונה. ברמה היומיומית המתאמן שולח תמונות של הארוחות, מקבל פידבק של הכוונה וניטור, מתלבט איתנו בזמן אמת, מקבל משימות שבועיות. התוצאות מדהימות ומדברות בעד עצמן".

 

"אפשר לומר שהקורונה עשתה לנו רק טוב" (צילום: טל שחר)
  "אפשר לומר שהקורונה עשתה לנו רק טוב"(צילום: טל שחר)

   

  5. מה אתן אומרות למתאמן שרוצה לפרוש מכל סיבה שהיא?

  "אנחנו מעדיפות לשים את האנרגיה והמשאבים שלנו באנשים שבאמת רוצים לעשות שינוי ולרדת במשקל, ולא במי שלא. כבר במעמד שיחת האבחון אנו עושות תיאום ציפיות מול המתאמן ובודקות כמה הוא רציני ובשל לתהליך".

   

  הטיפים הכי חזקים שלכן למתאמנים

  • החלטה: החליטו לעשות שינוי עכשיו! לא מחר, לא ביום ראשון, ולא אחרי החגים. האמינו בדרך והיישום יגיע בהמשך.
  • התמדה: אל תרדפו אחרי "תוצאות". התמידו בדרך והתוצאה תגיע מאליה.
  • בחירה: בחרו בשינוי בכל רגע ורגע. הבחירה צריכה ללוות אתכם לאורך כל הדרך.

   

  בואו להתאמן איתי

  טל סגל - מאמנת להתנהלות תזונתית נכונה | אינסטגרם: talsegal1991 | פייסבוק: טל סגל | מייל: talk7708@gmail.com

  הגר גטריידה - מאמנת להתנהלות תזונתית נכונה ומדריכת כושר | טל: 052-6077684 , 052-8177770 | אינסטגרם: hagar.getraide | פייסבוק: Hagar Getraide | מייל:  Hgetraide@gmail.com

   

  צלם: טל שחר | סטיילינג: פיני זומר | איפור: נטלי יקובוב ל״סולו״ | שיער: קארין טומין ל״סולו״ | טל: שמלה: שחר אבנט /// הגר: טוטאל לוק: hsBodyTalk

   

   
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד