"אני מרגישה שזו שליחות להשפיע על נשים ונערות בכל המידות"

לימור חובל רמון מאמינה שיש קשר הדוק בין המראה החיצוני שלנו לתחושה הפנימית: "אני בוחרת את הבגדים שלי כל יום מתוך הקשבה להרגשה שלי באותו יום"

"התהליך מעורר פריצת גבולות של עצמך, חיזוק הדימוי העצמי, פיתוח גמישות מחשבתית, יצירתיות וביטוי עצמי והעצמה". לימור חובל רמון (צילום: אינגה אבשלום)
"התהליך מעורר פריצת גבולות של עצמך, חיזוק הדימוי העצמי, פיתוח גמישות מחשבתית, יצירתיות וביטוי עצמי והעצמה". לימור חובל רמון (צילום: אינגה אבשלום)
לימור חובל רמון

מנחת קבוצות בשילוב אמנויות וסטיילינג תרפי

 

מי אני: בעלת תואר שני M.A בהנחיית קבוצות וסטיילינג תרפי. נשואה לדן ואם ליובל (24), יואב (20), הדר (16) ואורי (13), מתגוררת ביוקנעם

 

עוד בילדותה הבינה לימור חובל רמון שישנו קשר הדוק ועמוק בין המראה החיצוני שלנו לתחושה הפנימית, וכי ההשפעה הזאת פועלת בשני הכיוונים. "כשהייתי ילדה אהבתי מאוד להלביש בנות ונשים בסביבתי ולבדוק איך זה משפיע עליהן", היא מספרת. "אני בוחרת את הבגדים שלי כל יום מתוך הקשבה להרגשה שלי באותו יום - איך אני רוצה להרגיש, האם הבגד מתחבר לתחושה הזו או למטרות של אותו יום? התהליך הזה בין חוץ לפנים ליווה אותי כל חיי. ברור לי לחלוטין שיש קשר בין רגשות לבגדים וגם בין בחירת הבגדים לתכונות אישיות.

 

"אני מרגישה שזו שליחות להשפיע על נשים ונערות בכל המידות לבטא את עצמן ולאהוב את עצמן, להתפתח ולממש את היכולות שלהן, ודרך נפלאה ומהנה לעשות את זה היא באמצעות התהליך של סטיילינג תרפי"

"אני באה מתחום החינוך, ובשבע השנים האחרונות אני מנחת קבוצות בשילוב אמנויות במשרד החינוך. לפני כמה שנים נחשפתי לשיטת הטיפול סטיילינג תרפי, שבאה מתחום הטיפול באמנויות, ומיד הרגשתי שזהו - אני יכולה לחבר את שני העולמות שאני כל כך אוהבת: בגדים ורגשות. חשוב לי שכולנו, נשים ונערות, נרגיש טוב עם עצמנו, בלי קשר למשקל, לגובה או לצבע שלנו. נשים באות בצבעים ובגדלים שונים. במשך שנים המדיה פגעה בדימוי הגוף של נערות ונשים רבות ברחבי העולם. אני מרגישה שזו שליחות להשפיע על נשים ונערות בכל המידות לבטא את עצמן ולאהוב את עצמן, להתפתח ולממש את היכולות שלהן, ודרך נפלאה ומהנה לעשות את זה היא באמצעות התהליך של סטיילינג תרפי".

 

מתי הבנת שאת רוצה לצאת לדרך עצמאית?

"מיד עם סיום התואר השני. הבנתי שאני רוצה לצקת את 'האני מאמין' שלי בתחום הנחיית קבוצות בשילוב אמנויות. את העסק הקמתי ב-2013. אני יזמית בנשמה ונהנית מאוד לפתח וליזום סדנאות והשתלמויות".

 

"נשים באות בצבעים ובגדלים שונים". לימור חובל רמון (צילום: אינגה אבשלום)
  "נשים באות בצבעים ובגדלים שונים". לימור חובל רמון(צילום: אינגה אבשלום)

   

  מה זה בעצם סטיילינג תרפי? מה קורה בתהליך?

  "זו שיטת טיפול וליווי שמשלבת בין עולם הסטיילינג לעולם הרגש ומחברת בין החוץ לפנים. התהליך מעורר פריצת גבולות של עצמך, חיזוק הדימוי העצמי, פיתוח גמישות מחשבתית, יצירתיות וביטוי עצמי והעצמה - וכל אלו באמצעות הבגדים שאנחנו לובשות ובתהליך של התבוננות פנימית וחיצונית. חשוב שתהיה הלימה בין החוץ והפנים שלנו, וכשזה קורה - חל שינוי שמשפיע על כל תחומי החיים".

   

  מה מייחד את העסק שלך בתחום של צמיחה אישית?

  "אני משלבת את הניסיון הרב שיש לי בסטיילינג תרפי ובהנחיית קבוצות בשילוב אמנויות, ומפתחת ויוזמת סדנאות והשתלמויות לנשים ולנערות. בין הכלים לשינוי שאני מציעה ניתן למנות:

  סדנאות סטיילינג תרפי - מהחוץ אל הפנים: סדנאות חווייתיות שבהן אני מנחה נשים ונערות לבדוק ולחקור את מערכת היחסים שלהן עם הבגדים שהן לובשות, ולהבין את הקשר בין רגשות ובגדים לתכונות אישיות. המשתתפות לומדות איך לצאת מאזור הנוחות ולעשות שינוי, לפתח גמישות מחשבתית ויצירתיות.

  השתלמויות וסדנאות בארגונים מקצועיים: בסדנאות בארגונים נשים עוברות תהליך של העצמה דרך סטיילינג תרפי - מה מסמל בעיניהן הצלחה מקצועית ואיך מתרגמים את זה לבגדים שהן בוחרות לעצמן.

  סטיילינג תרפי בהיבט חינוכי: פיתחתי השתלמויות לנשות חינוך שבהן אני מלמדת אותן איך להשתמש בכלים של סטיילינג תרפי כדי להעצים תלמידים ותלמידות. מדובר בהשתלמויות ייחודיות במינן המהוות פריצת דרך בארץ ובעולם".

  תהליך ליווי פרטני: בתהליך הפרטני נשים לומדות על הבחירות שלהן בבגדים, על תפיסת עולמן, בחינת העבר המשפחתי, והקשר של כל אלה לעולמן הפנימי, לתכונות שלהן ולרגשות שלהן".

   

  האם משבר הקורונה השפיע על העסק שלך?

  "הסדנאות, ההרצאות והליווי שלי נעשים כרגע בעיקר בזום. היתרון הגדול הוא שאני יכולה להנחות וללוות נשים מכל מקום בארץ. ב-18 בנובמבר אני יוצאת עם סדנת סטיילינג תרפי חדשה בזום שעבדתי עליה זמן רב, והיא הולכת להיות לא פחות ממדהימה".

   

  מה אישה שרוצה לנהל עסק מצליח צריכה לדעת?

  1. להבין במה זה כרוך: כספים, ניהול, השקעה, שיווק.

  2. להתאים את עצמך למציאות. למשל עכשיו בתקופת הקורונה, לעשות מה שכן אפשרי ולקדם מה שכן אפשרי לקדם.

  3. להיות יצירתית. לפתח ולהתפתח כל הזמן, ולהאמין שאת יכולה, מסוגלת ותעשי את זה!

   

  סטיילינג תרפי - מהחוץ אל הפנים

  כתובת: האיילה 13/1 יוקנעם

  טל': 0544953815

  פייסבוק: לימור חובל רמון הנחיית קבוצות וסטיילינג תרפי; סטיילינג תרפי בהיבט חינוכי

  אינסטגרם: limorhovelramon

   

  סטיילינג: לורה פלדמן 

   

   

   
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד