"אני רואה בעריכת דין שליחות, מה שמקנה לעבודתי ערך מוסף"

מארי עשהאל הייתה אחות, הוכשרה כמיילדת, אך לאחר שהחליטה ללמוד את עולם דיני המשפחה הבינה ששם מקומה: "אני מביאה איתי ניסיון, בגרות, ולפני הכל מסירות"

"כל היכולות האישיות שלי והשאיפה שלי לצדק, יחד עם הרצון לעזור לאנשים ולתמוך בהם, התחברו לעולם זה - ולדיני משפחה בפרט". מארי עשהאל (צילום: ענת קזולה, סטיילינג: לורה פלדמן)
"כל היכולות האישיות שלי והשאיפה שלי לצדק, יחד עם הרצון לעזור לאנשים ולתמוך בהם, התחברו לעולם זה - ולדיני משפחה בפרט". מארי עשהאל (צילום: ענת קזולה, סטיילינג: לורה פלדמן)
מארי עשהאל

עו"ד, בעלת משרד בוטיק המתמחה בדיני משפחה

 

מי אני: בעלת משרד עורכי דין המלווה ומייצג לקוחות בתחום דיני משפחה - גישור, גירושים/ שלום בית, ידועים בציבור, אבהות, צוואות וירושה. בעלת שלושה תארים בתחומים שונים ובוגרת הקורסים: הנחיית קבוצות, גישור, הנחיה במעגלי החיים, הכשרה וייפוי כוח מתמשך. הכשרתי והשכלתי הפכו אותי למי שאני היום. גרושה ואמא לשלושה ילדים מקסימים

 

יש אנשים שיודעים כבר בילדותם מה הם יהיו כשיהיו גדולים. מארי עשהאל, כיום בעלת משרד לעריכת דין, אינה ביניהם. "בראשית דרכי המקצועית הייתי אחות, ולאחר מכן הוכשרתי כמיילדת", היא מספרת. "בשנת 2002 יצאתי עם משפחתי לשליחות דיפלומטית מטעם המדינה לארצות הברית, ושם התחלתי לעבוד בשגרירות בוושינגטון. במהלך עבודתי בצמוד לקונסול טיפלתי בפניות המצריכות הבנה וידע בחוקים (משרד הפנים, אשרות, צה"ל, ביטוח לאומי, משלחות מהבנק העולמי, הבית הלבן ועוד), ולראשונה בחיי נחשפתי לכוח, למשמעות ולמורכבות שיש לחוקים. תוך כדי שימוש בחוקים, בהבנה שלהם, יכולתי לתת מענה טוב יותר לפונים, שהרי יש לא מעט לקונות ופרשנויות בתחום המשפט. בתחילת שנות ה־40 לחיי התחלתי ללמוד באוניברסיטת בן גוריון לתואר שני במגדר ולימודי משפטים במכללת ספיר. אז הבנתי שאני שייכת לעולם המשפט. כל היכולות האישיות שלי והשאיפה שלי לצדק, יחד עם הרצון לעזור לאנשים ולתמוך בהם, התחברו לעולם זה - ולדיני משפחה בפרט".

 

"תפיסת העולם שלי רחבה, והמושגים שלי להצלחה אחרים". מארי עשהאל (צילום: ענת קזולה, סטיילינג: לורה פלדמן)
  "תפיסת העולם שלי רחבה, והמושגים שלי להצלחה אחרים". מארי עשהאל(צילום: ענת קזולה, סטיילינג: לורה פלדמן)

   

  מתי הבנת שאת רוצה לצאת לדרך עצמאית?

  "כשהתגרשתי. הייתי אז בסוף ההתמחות במשפטים ולמדתי על עצמי את עולם דיני המשפחה כלקוחה, לא כעורכת דין. חוויה זו הביאה אותי לתובנה כי שם מקומי. גירושים הם הליך מורכב המציף את כל 'הקשיים' במשפחה, כשלצד זה חווים משבר רב עוצמה המשפיע על המשפחה כולה. ההבנה שיש לי את היכולת, העוצמה והכלים להיות שם ולשנות את החוויה האישית והמשפחתית, לעשות את זה אחרת, היא זו שמדריכה את עבודתי כיום".

   

  מה הייחוד של המשרד שלך בתחום הזה?

  "ארגז הכלים שאני מביאה איתי, הניסיון והבגרות, ולפני הכל, המסירות. עבורי זה מעבר למקצוע, זו שליחות. זה אומר שאני זמינה 24 שעות ביממה, ושכל אירוע, קטן כגדול, חשובים עבורי באותה מידה. אני מטפלת בכל הנושא של גירושים, ולחלופין - שלום בית, שזה אומר איזון משאבים, מזונות, משמורת, ידועים בציבורי וזכויות והכרה באבהות. אני מטפלת גם בכל מה שקשור לצוואות וירושות. אני לא מקבלת תיקים בתחומים אחרים כי אני חושבת שכל אחד צריך להיות מאוד ממוקד במה שהוא עושה - רק ככה הוא יכול להיות מקצועי וחד. אני גם לא מקבלת תיקים באופן גורף, אלא בדיוק במינון שמאפשר לי לתת את השירות שאליו התחייבתי, לפחות בפני עצמי. תפיסת העולם שלי רחבה, והמושגים שלי להצלחה הם אחרים. ראייה רחבה חושפת בפני הלקוח את 'הרווחים' העכשוויים לעומת העתידיים, וההפך. אם אני חושבת שהלקוח יכול 'להרוויח' נקודתית משהו עכשיו, אבל בראייה משפחתית הוא יפסיד, אני ממליצה לו לחשוב ולשקול זאת".

  "העצה הכי טובה שלי היא שזו לא תקופה להחלטות כאלה גורליות. אני ממליצה על ייעוץ זוגי, טיפול משפחתי או טיפול פסיכולוגי אישי אם מישהו מבני הזוג חש מצוקה"

   

  מה היית ממליצה לזוגות שרוצים להתגרש עכשיו, במשבר הקורונה?

  "העצה הכי טובה שלי היא שזו לא תקופה להחלטות כאלה גורליות. אני ממליצה על ייעוץ זוגי, טיפול משפחתי או טיפול פסיכולוגי אישי אם מישהו מבני הזוג חש מצוקה".

   

  מה את הכי אוהבת בעשייה שלך?

  "היכולת להיות שותפה בתקופה מאוד משמעותית בחיים של אנשים אחרים. אני מאמינה באמת ובתמים שאני פועלת נכון, ולטובתם, וזו זכות גדולה עבורי".

   

  מה אישה שרוצה לנהל עסק מצליח צריכה לדעת?

  1. לפני הכל, תהיי בטוחה בעצמך, בכך שיש לך את הידע והכלים בתחום שבו את עוסקת.

  2. תאהבי את מה שאת עושה. כשאין נשמה במה שאת עושה, הסיכויים להצלחה יורדים משמעותית. אנשים מרגישים שאת לא "שם".

  3. אל תיתני לפחד לנהל אותך. כשהפחד מנהל אותך, אין מצב שתצליחי במשהו, בין אם זה בזוגיות או בקריירה.

  ועוד משהו: אני לא מבטיחה תוצאות ללקוחות שלי, כי ישנם דברים כמו החלטות וחוקים שאינם בשליטתי. אבל אני מבטיחה לעשות את הטוב ביותר שאני יכולה עבורם.

   

  מארי עשהאל

  כתובת: הרצל 91, באר שבע | טלפון משרד: 08-9780604 פקס: 077-4704998

  טלפון: 054-5408822 | פייסבוק: מארי עשהאל, עו"ד | מייל: law.mari1214@gmail.com

    

  * בגדים: בוטיק מירי'ס + גלה בוטיק, נס ציונה

   

   
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד