עולם האופנה נפרד: הסטייליסט גל אפל הלך לעולמו ממחלת הסרטן

לאחר מאבק ארוך שנים, נפטר בגיל 46 האיש שהוביל את אופנת הגברים הישראלית בטלוויזיה בשני העשורים האחרונים. גם במותו, הוא השאיר אחריו מסר מעצים

איתי יעקב

|

18.10.20 | 09:34

"הכוח החזק ביקום הוא החיים. תחיו ותזכרו – יום טוב, הוא יום שלא קרה בו שום דבר רע! תזכרו את זה בכל דקה ביום ותהיו טובים". גל אפל (צילום: איתן טל)
"הכוח החזק ביקום הוא החיים. תחיו ותזכרו – יום טוב, הוא יום שלא קרה בו שום דבר רע! תזכרו את זה בכל דקה ביום ותהיו טובים". גל אפל (צילום: איתן טל)

הסטייליסט גל אפל, מי שהיה ממובילי אופנת הגברים בשני העשורים האחרונים על מסך הטלוויזיה ובמגזיני האופנה, נפטר בסוף השבוע ממחלת הסרטן שהכניעה אותו לאחר מאבק ממושך וארוך שנים. כמו תמיד אצל אפל, בן 46 במותו, גם הידיעה על לכתו בטרם עת, היתה בדרכו. בפוסט שפורסם בעמוד הפייסבוק של עמותת "חלאסרטן", שאפל היה משגריריה, הוא נפרד בטקסט ישיר, כן, מפוקח וכואב. 

 

"אני הייתי גל אפל ואני רוצה שיזכרו אותי – אובחנתי בינואר 2020 עם גידול בראש, הספירה לאחור החלה ואם אתם קוראים את הדברים שלי, זה אומר שאיפשהו הספירה הסתיימה", פתח אפל את דברי הפרידה שלו. "21 שנים אני מתמודד עם הסרטן והשלכותיו, 20 חודשים קיבלתי כימותרפיה, 9 שנים שלא ישנתי בלילה, 4 שנים אכלתי דרך וריד ביד, 4 פעמים התבשרתי שאני חולה בסרטן, 3 פעמים נותחתי להסרת גידול, אין לי מעי גס". אפל השאיר אחריו בני משפחה וילד בן 4.

 

בהמשך כתב: "אין פרסים ואין מדליות על קושי או על התמודדות למרות שממש חשבתי שמגיע לי איזה פרס, אף אחד לא הגיע ונתן לי אותו ואולי בעצם הפרס שלי הם החיים עצמם וזה שאני עדיין מתהלך על פני הכדור. יש קשיים, ולעיתים הם קשים מנשוא. אבל אחים ואחיות שלי, אפשר. אפשר לצאת ממצבים קשים, אפשר לצאת מהבורות שהחיים הפילו אותנו אליהם, אפשר לעלות חזרה מתחתית התהום. צריך לרצות, צריך לעשות, צריך להתעקש. צריך לחפש את הטוב".

 

"כולם מפחדים מהלבד. לא להישאר לבד. לא להיות לבד. שלא יעזבו אותנו. שלא ינטשו אותנו. שלא ידברו עלינו רע, שלא יכעסו עלינו", הוסיף, "מפחדים להיות מנותקים, מנודים... אנחנו מחפשים חיזוקים מהסביבה, מהקרובים אלינו או מאנשים שהם זרים מוחלטים. מחפשים מילים טובות, עידוד, חיזוקים. שיגידו לנו כמה אנחנו מוצלחים וכמה אנחנו נחמדים".

 

"הוא אמר, היא אמרה, הם יגידו, וכולם מפספסים. כולם שוכחים שבסוף היום, הראש על הכרית הוא רק הראש שלנו. את הדין והחשבון אנחנו חייבים קודם כל ולפני הכל לעצמנו. אנחנו חיים בעידן שיותר קל לחיות חיים של אחרים מאשר את החיים שלך. בעיות של אחרים מחזקות את מי שאנחנו. כולם אוהבים 'לתקן'. כולם מחפשים לתת עצות 'איך לחיות את החיים', אבל מעטים אלה שבאמת ובתמים מסתכלים פנימה, בוחנים את ההתנהלות של עצמם ומחפשים את הטוב שבא מתוכם, החוצה. המסר שלי הוא לחפש את הטוב. אנשים מפספסים את הדבר הזה והוא הכי חשוב בחיים שלנו".

 

בסיום דבריו ביקש: "הכוח החזק ביקום הוא החיים. תחיו ותזכרו – יום טוב, הוא יום שלא קרה בו שום דבר רע! תזכרו את זה בכל דקה ביום ותהיו טובים".

 

"אני הייתי גל אפל ואני רוצה שיזכרו אותי" (צילום: רונן אקרמן)
  "אני הייתי גל אפל ואני רוצה שיזכרו אותי"(צילום: רונן אקרמן)

   

  אפל התפרסם בתחילת שנות האלפיים כמלביש בתוכנית הטלוויזיה "כוכב נולד" יחד עם אשתו דאז, הסטייליסטית ליאת אשורי. "כאב עצום", כתבה אשורי אמש בחשבון האינסטגרם שלה והעלתה תמונה של השניים עם פילטר של חתולים פרוותיים. "נכון שהיית גם בעלי, אבל עדיין חבר שלי וחלק ממני. והנה אנחנו פה רק לפני פחות מחודשיים. ככה אזכור אותך".

   

  נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין, ספד לו הבוקר: "את גל פגשתי לפני כשנה בבית הנשיא, במסגרת מפגש עם צעירים מקהילת חלאסרטן בשבוע המודעות הראשון לצעירים חולי סרטן. מנהיג אמיתי עם עוצמה פנימית שקרנה אל כל מי שהכיר אותו וזכה לליווי שלו. הוא סיפר לי אז על המשמעויות הקשות שהסרטן משאיר אחריו גם אחרי שמחלימים ועל הכוח שנדרש כדי להמשיך יום אחרי יום, בלי לוותר".

   

  בין המספידים ברשתות החברתיות היו רבים מתעשיית הבידור, חיי הלילה והאופנה, כמו מעצבי ומעצבות האופנה ליהי הוד, דורון אשכנזי, הדוגמנית וסטייליסטית שירלי גליק ועוד. מעצב האופנה מעוז דהן, חבר קרוב של אפל, ספד לו: "מי שמכיר אותי יודע שגל אפל זה אחי הגדול והמורה שלי לדרך. האדם המשפיע ביותר לתשוקה ולמקצועיות שלי בעולם האופנה. לאורך כל השנים המחלה הארורה הזו דאגה להזכיר לו כמה היא נוראית, אבל גל בדרכו האופיינית נלחם בכל הכוח". מגיש הטלוויזיה והשחקן רון שחר סיכם במשפט את מה שחבריו הרבים ידעו שנים ארוכות: "איש מיוחד ומוכשר כשד".

   

  "מנהיג אמיתי עם עוצמה פנימית שקרנה אל כל מי שהכיר אותו וזכה לליווי שלו", ספד לאפל הנשיא ראובן (רובי) ריבלין (צילום: ענת מוסברג)
   "מנהיג אמיתי עם עוצמה פנימית שקרנה אל כל מי שהכיר אותו וזכה לליווי שלו", ספד לאפל הנשיא ראובן (רובי) ריבלין(צילום: ענת מוסברג)

    

   במהלך שני העשורים האחרונים עבד אפל כסטייליסט בתוכניות טלוויזיה כמו "הישרדות", "היפה והחנון", "הרווק" ועוד. בנוסף שפט בתוכנית הריאליטי "פרויקט מסלול" שעלתה בישראל לעונה אחת בלבד. במקביל גם לימד סטיילינג והותיר אחריו דורות של תלמידים. המראה המחוספס שלו הפך לסמל זיהוי: לבוש שחורים שנתלו על גובהו הרב באלגנטיות, קעקועים שהיוו ניגודיות לחליפות ההדוקות שלבש, ראש מגולח למשעי ותכשיטי כסף בעלי נוכחות. מאחורי הסגנון האפלולי במקצת, הסתתר אדם רגיש, מצחיק ומכיל. היתה לו טביעת עין לזהות זיוף, כמו גם לזהות אמת וכנות. בענף האופנה, היכולות האלה שוות זהב.

    

   בשנים האחרונות הקדיש אפל את זמנו לתמיכה בחולי סרטן ובני משפחותיהם. "כמו שבפעם הראשונה שבה חליתי ותוך כדי הכימותרפיה הרגיש לי בבטן שאני רוצה וצריך להיות סטייליסט, הפעם הרגשתי בבטן שמה שאני צריך לעשות זה לחלוק את התובנות שלי עם מי שמוכן לשמוע", סיפר אשתקד בראיון למגזין "מנטה". "החיים הם מסע עם אינספור דלתות ושבילים. חשוב לבחור נכון את מה שמתאים לכם ולזכור שמחשבה לא מייצרת מציאות, היא מייצרת רעיון. וההתמודדות יכולה להיות גם עם קושי כלכלי, קושי במערכת יחסים או כל קושי אחר. והיום – ואני אומר את זה בזהירות כי קטונתי – אולי אני יכול להאיר את עיניהם של אחרים ביחס ל'איך להסתכל על הצד הטוב בסיפור הזה שנקרא חיים', ודרך התובנות האישיות שלי אני מקווה לעזור לאחרים למצוא את המקום שלהם בחיים".

    

    
   הצג:
   אזהרה:
   פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד