צילום: סם יצחקוב

"אני יודעת להיות לוחמנית, ונלחמת עבור לקוחותיי למקסימום הישגים"

לרגל השנה החדשה, פרויקט מיוחד עם עורכות דין מובילות, המספרות על נוסחתן האישית לקריירה משגשגת וחיים מאושרים! והפעם: עו"ד שילת יפרח

עו"ד שילת יפרח (צילום: דניאל אוחנה)
עו"ד שילת יפרח (צילום: דניאל אוחנה)

עורכת דין שילת יפרח

שותפה במשרד עורכי דין זף, יפרח ושות׳ העוסק בדיני משפחה וירושה.

 

"אני יודעת להיות לוחמנית, ונלחמת עבור לקוחותיי להביא להם מקסימום הישגים; אבל אני מקפידה לשמור על צלם אנוש, על כבוד לצד השני ובמיוחד על הגנה על הילדים"

 

מה הובילך לעסוק דווקא בתחום זה?

״כבר בבית הספר התיכון התגלו בי ניצני הכישורים של מקצוע עריכת הדין. תמיד הייתי אני זו אשר מוניתי לייצג את תלמידי הכיתה, מול הנהלת ביה"ס. בחרתי בתחום דיני המשפחה כי כישוריי האישיים ויכולותיי משתלבים עם הדרישות של התחום הזה, הן כמשפטנית, הן כמגשרת, הן כמומחית במשא ומתן, והן כאשה שמסוגלת להגיע אל נפשו של האדם שעומד מולה. תחום זה מאפשר לי לעזור לאנשים ברגעים הכי קשים שלהם, במצבים הכי מורכבים שלהם, ברגשות הכי אפלים שלהם. פתרון סכסוכים משפחתיים יש בו כדי להוות מהלך משנה חיים עבור הלקוחות, ואכן מהותה של העבודה שלי ומהותו של המקצוע שלי היא לשפר לאין ערוך את חייהם של הלקוחות״.

 

כיצד ניתן למזער את הפוטנציאל ההרסני שקיים בהליכי גירושין?

״אני חושבת שהליכי גירושין זכו ליחסי ציבור גרועים, כבעלי פוטנציאל הרסני, שלא בצדק. ההרס, הכאב והאובדן שחווים האנשים, אינו קשור להליכים המשפטיים, אלא לחיים עצמם, לאנשים עצמם, לקשיים שהם חווים, לטעויות שהם עושים, לשינויים הנכפים עליהם לפתע פתאום, סתם באמצע החיים. עו"ד מעולה בתחום יוציא את הלקוח מההליך, במצב טוב יותר, ממה שנכנס אליו״.

 

את מחזיקה במומחיות בתחום הניכור ההורי, עד כמה לדעתך ההורים מתחשבים באמת בטובת ילדיהם, בניהול הליך הגירושין?

״מדובר בשאלה קריטית ומכרעת, מכיוון שבהליך הגירושין ההורים עצמם נשאבים כמעט ללא שליטה לתוך סערה של מלחמת עולם אחד בשני, מלחמה בה ברבים מהמקרים הם מאבדים שליטה, ומאבדים את היכולת לשמור את נושא הילדים מחוץ לסכסוך. זה מצער אותי כל פעם מחדש לראות כיצד הורה מבקש לפגוע פגיעה קשה בבן זוגו ללא רחם, וזאת תוך כדי שימוש בהסתה פרועה באזני הילדים, כל זאת כאשר אותו הורה מתעלם באופן מעורר תדהמה, מהפגיעה הקשה בנפשו הרכה של הילד, ומהסיבוכים שעלולים להיווצר אצל הילד, כאשר יתבגר, כתולדה מהניכור ההורי. הבשורה הטובה היא שיש מה לעשות בעניין. אלא שחשוב לזכור שככל שזיהוי הבעיה ותחילת הטיפול בה יתבצעו מוקדם ככל האפשר - כך גדלים הסיכויים עבור אשת מקצוע כמוני להביא לפתרון הסיטואציה״.

 

מהי רמת ההשפעה שיש לעו״ד המייצג, על איפיון סכסוך הגירושין, אם למלחמה ואם לשלום?

״בשנה האחרונה נדמה שהמשרד שלי ושל שותפי עו"ד צבי זף, הפך למשרד עם התמחות מיוחדת בטיפול במקרי גירושין, שעורכי דין קודמים כבר ״קילקלו״ אותו. אני יכולה ממקור ראשון להעיד בעצמי שרמת ההשפעה על איפיון הסכסוך מצויה בשיעור עצום, בידי עורך הדין המייעץ; ההשפעה היא מכרעת ועו"ד נבון לדיני משפחה חייב לתת את ההמלצה הנכונה על הכיוון הנכון, וככה יביא ללקוח את ההישגים שרצה״.

 

מה תמליצי לזוג בפני גירושין לעשות בשלב הראשון, כדי להגביר את הסיכוי שלהם להתגרש יפה?

״כל מי שנכנס להליך גירושין, חייב להבין שגירושין זה לכל החיים, שהמהלך ישפיע המון שנים קדימה, שהמהלך יעצב את האופי, את הרגשות ואת הביטחון העצמי של הילדים הרבה שנים קדימה, לכן אני ממליצה לכל לקוח לשמור על אנושיות, ולכבות את המפלצת הקטנה שנמצאת בכל אחד מאיתנו, ושמאוד רוצה להתפרץ החוצה ולכלות זעמה בבן הזוג. כאשר יש צורך, אני יודעת להיות לוחמנית, ונלחמת עבור לקוחותיי להביא להם מקסימום הישגים; אבל אני מקפידה לשמור על צלם אנוש, על כבוד לצד השני ובמיוחד על הגנה על הילדים״.

 

לתחזק עסק מצליח זוהי משימה שאינה פשוטה. מהו סודך?

״לשמחתי, אני יכולה להעיד על עצמי שמעבר לתואר הראשון והשני שיש לי, וקורס המגשרת שעברתי, זכיתי גם לחינוך מצויין עוד מבית הוריי, שאפשר לומר שהיה סוג של בית ספר למנהל עסקים. גם שותפי עורך דין צבי זף, שעובד בתחום כבר 19 שנים וגם אנוכי נהנים מעסק מצליח בכל הפרמטרים, גם המקצועי, גם הניהולי, ויעידו על כך לקוחותינו הרבים״.

 

"הבשורה הטובה היא שיש מה לעשות בעניין. אלא שחשוב לזכור שככל שזיהוי הבעיה ותחילת הטיפול בה יתבצעו מוקדם ככל האפשר - כך גדלים הסיכויים עבור אשת מקצוע כמוני להביא לפתרון הסיטואציה"

 

טל': 03-6132339

shilat14@gmail.com

www.zeff-law.co.il

 

 

הגליון החדש של לאשה - עכשיו בדוכנים (צילום: שי ארבל, סגנון: ראובן כהן)
הגליון החדש של לאשה - עכשיו בדוכנים (צילום: שי ארבל, סגנון: ראובן כהן)
 
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד