ספיר וליאור נרקיס על המשבר הזוגי: "אין יותר נסיעות לתאילנד בלעדיה"

רק לפני שנה הם היו "דקה מלהתגרש", אך ברגע האחרון החליטו להילחם על הקשר. כעת הם חושפים לראשונה מה הוביל למשבר, ועל מה ליאור ויתר למען שלום בית

ליאור וספיר בחידון זוגי
צילום: שחף מור
ליאור וספיר נרקיס. "פעם עשיתי הכל, לא דרשתי ממנו כלום. היום למדתי לדרוש" (צילום: שי יחזקאל, סגנון: ראובן כהן וישראל רחמני)
ליאור וספיר נרקיס. "פעם עשיתי הכל, לא דרשתי ממנו כלום. היום למדתי לדרוש" (צילום: שי יחזקאל, סגנון: ראובן כהן וישראל רחמני)
"אנחנו מאוד מחוברים לדת". (צילום: שי יחזקאל, סגנון: ראובן כהן וישראל רחמני)
"אנחנו מאוד מחוברים לדת". (צילום: שי יחזקאל, סגנון: ראובן כהן וישראל רחמני)

אחרי 13 שנה רצופות שבהן הזמר ליאור נרקיס (44) חגג את ראש השנה על קברו של רבי נחמן באומן שבאוקראינה, השנה הוא עשה את החג בביתו שבסביון, לצד אשתו ספיר (31) וילדיו דיוויד (10), אליה (9) ותהל (6). לא, לא רק בגלל הקורונה. במסגרת הפשרה בין בני הזוג, לאחר משבר חמור בזוגיות שהגיע כבר לחילופי מסמכים בין עורכי דין, הוא ויתר השנה על פי דרישתה על הנסיעה הקבועה, שבזכותה, כך הוא מאמין, אלוהים מחייך אליו ומרעיף עליו את כל הטוב הזה.

 

אז יצא לך טוב השנה, בגלל הקורונה ממילא לא היית נוסע.

"עוד לפני הקורונה החלטנו שאני לא נוסע, במסגרת הפשרות (צוחק). היא לא אמרה כלום כל השנים, להפך. היא אמרה לי 'תיסע, אני יודעת שזה חשוב לך'. מתברר שהיא רצתה לרצות אותי כל השנים. רק השנה היא גילתה לי כמה היא הייתה עצובה להיות לבד בחג".

 

אתם אנשים דתיים?

ליאור: "אני מניח תפילין בכל בוקר, הולך לבית כנסת, מברך על האוכל, נוטל ידיים, אוכל כשר כמובן".

ספיר: "אני שומרת טהרה, הולכת למקווה. אנחנו מאוד מאמינים באלוהים ומאוד מחוברים לדת".

 

"רק השנה היא גילתה לי כמה היא הייתה עצובה להיות לבד בחג" (צילום: שי יחזקאל, סגנון: ראובן כהן וישראל רחמני)
  "רק השנה היא גילתה לי כמה היא הייתה עצובה להיות לבד בחג"(צילום: שי יחזקאל, סגנון: ראובן כהן וישראל רחמני)

   

  יש פה אהבה מטורפת

  לפני פחות משנה, בדצמבר 2019, בני הזוג נרקיס היו במקום אחר לגמרי. למעשה, היה נראה שהפרידה היא בלתי נמנעת. התהום ביניהם נחשפה לציבור לאחר שהשניים הסירו זה מזה עוקב באינסטגרם. "המשבר הזה היה דרמטי", חורצת ספיר. "כבר התחלנו שיחות עם עורכי דין. היינו דקה מלהתגרש".

  ספיר: "ליאור היה במרדף של הופעות בלילה והקלטות ביום, והייתי כל הזמן לבד. הרגשתי שאני לא באמת בזוגיות. לא הרגשתי שאני שותפה לחיים שלו"

   

  איך התחיל המשבר?

  ספיר: "זה לא שהתפוצצתי פתאום. הדברים התבשלו, התבגרתי והבנתי מה אני רוצה בחיים. נכנסתי לזוגיות הזאת מאוד צעירה ולא בשלה, קצת פרימיטיבית אפילו. הוא היה כבר גבר מבוגר, בן 33, עם קריירה, כסף ופרסום, ואני ילדה שלא כל כך מכירה את העולם הזה שנכנסתי אליו. היו בינינו פערים עצומים. הרגשתי שהוא כאילו המבוגר האחראי בבית, הוא זה שנותן את הטון, ואני רק התאמתי את עצמי לשם. ניסיתי לתמרן במקום להוביל".

   

  לקח לך הרבה שנים להבין שאת לא מובילה?

  "תראי, הכל קרה לי נורא מהר. בגיל 20 כבר הייתי מתחת לחופה ואחרי שנתיים הייתי עם שני תינוקות שנולדו בהפרש של שנה בדיוק, באותו תאריך. ליאור היה במרדף של הופעות בלילה והקלטות ביום, והייתי כל הזמן לבד. הרגשתי שאני לא באמת בזוגיות. לא הרגשתי שאני שותפה לחיים שלו, שאני מעורבת בקריירה שלו. הוא חי את חייו כרגיל ואצלי החיים התהפכו. אחרי שהילדים גדלו ופחות היו צריכים אותי, הרגשתי עוד יותר בודדה. אמרתי לעצמי שגם אני רוצה להגשים את עצמי".

  ליאור: "לא חיפשתי אף פעם את האישה הקטנה בבית, חשבתי שאני מקל עליה בזה שהיא בבית עם הילדים ואני דואג לפרנסה. אני מודה שהיו תקופות שפחות הבנתי מה היא רוצה, וזה הביא להרבה תסכול".

   

  ליאור וספיר בחתונתם. "יש פה אהבה מטורפת" (צילום: הרצל בן משה)
   ליאור וספיר בחתונתם. "יש פה אהבה מטורפת"(צילום: הרצל בן משה)

    

   הייתה גם קנאה?

   ספיר: "מן הסתם קינאתי לבעלי. אישה רוצה את בעלה לידה, ואני קנאית מטבעי".

   ליאור: "יש פה אהבה מטורפת, ולפעמים כשאוהבים מאוד אז גם קצת מקנאים וזה בסדר".

   ספיר: "הייתי צריכה ללמוד להרגיע".

   ספיר: "הזוגיות שלנו עברה מהפך. קודם הייתה הפרדה ברורה בינינו: אני עם הילדים בבית, ואם בא לו לנסוע לתאילנד - אז תאילנד. לא יכולתי להגיד לו אל תיסע, לא היה לי סיי בכלל"

    

   לא פשוט לחיות עם בעל שחי את חיי הלילה.

   "זה לא קשור לחיי הלילה, אני בטוחה שיש הרבה נשים שאין להן בעל זמר ועדיין הן מקנאות לו. זה לא שהצקתי לו עם טלפונים, אבל הייתי עם מועקה. מצד שני, קנאה זה לאו דווקא דבר רע. תמיד אמרתי לו שאם אפסיק לקנא לו הוא צריך להתחיל לדאוג".

    

   איך יצאתם מהמשבר?

   ספיר: "הלכנו לטיפול זוגי. משפחות מתפרקות מהר מדי רק בגלל שאין הכוונה נכונה. אמרתי לעצמי, אין מצב שאני לא נלחמת".

   ליאור: "זה בא ממנה ואני לא התנגדתי, הייתי מוכן לעשות הכל בשבילה".

    

   על מה כל אחד מכם היה צריך לוותר בשביל זה?

   ספיר: "ויתרתי מספיק כל השנים. אולי קצת על הדרמות".

   ליאור: "אני ויתרתי על הנסיעות לתאילנד עם חברים, בלעדיה. קודם הייתי נוסע כל שנה בלי לשאול, מודיע לה יומיים לפני, אורז תיק ונוסע, אבל הבנתי שזה לא בא לה טוב. אני חולה על אשתי, שרוף עליה, מה שהיא רוצה קדוש".

   ספיר: "הזוגיות שלנו עברה מהפך. קודם הייתה הפרדה ברורה בינינו: אני עם הילדים בבית, ואם בא לו לנסוע לתאילנד - אז תאילנד. לא יכולתי להגיד לו אל תיסע, לא היה לי סיי בכלל".

    

   בני הזוג עם הילדים. "אם צריך ליאור גם מכין להם מוקפץ" (צילום: מתוך האינסטגרם של liornarkis@)
    בני הזוג עם הילדים. "אם צריך ליאור גם מכין להם מוקפץ"(צילום: מתוך האינסטגרם של liornarkis@)

     

    איך חלוקת העבודה ביניכם בבית?

    "פעם עשיתי הכל, לא דרשתי ממנו כלום. היום למדתי לדרוש. בכל מה שקשור לילדים החלוקה היא שוויונית לגמרי, אם צריך הוא גם מכין להם מוקפץ".

     

    במשך שנים רבות ספיר בעיקר שילמה את מחיר התהילה, ועכשיו מתברר שהמאמץ משתלם: לאחרונה היא נבחרה להחליף את דניאל גרינברג, אשתו של אייל גולן, כפרזנטורית של נעלי SCOOP לחורף הקרוב. לקמפיין הקיץ, שיצולם באבו דאבי, יצטרף גם ליאור.  אך בעוד ספיר פורחת, ליאור נרקיס, אחד הזמרים המצליחים בישראל, יושב בבית כבר כמעט חצי שנה וסופר את הכסף שאין.

    ליאור: "אני מעריך שהפסדתי בקורונה 6-5 מיליון שקל. אין מה לדאוג לי, בכל זאת עבדתי כמעט 30 שנה. השקעתי את הנשמה בכל גרוש שיש לי ואני לא מתנצל"

     

    כמה זמן תוכל לשרוד מבחינה כלכלית בלי אירועים?

    "אין מה לדאוג לי, בכל זאת עבדתי כמעט 30 שנה. יש לי קצת נדל"ן, משרדים בעיקר, יש לי בית מרקחת באריאל. אני קצת היפוכונדר, אז כשהציעו לי להיכנס הסתדר לי טוב (צוחק). אני לא איזה איל הון, השקעתי את הנשמה בכל גרוש שיש לי, הכל בזיעת אפי ואני לא מתנצל".

     

    דווקא שמתי לב שקצת לא נוח לך להגיד שאתה גר בסביון.

    ליאור: "יש לנו רק דונם, לא ביג דיל. תנסי לקנות בית בשכונת נחלת בראשון, תראי כמה ייקחו לך, שלא לדבר על תל־אביב. ידענו שזה ייצור דיבור, שופוני וזה, אבל זו לא הייתה המטרה. אולי היו תקופות מסוימות בחיים שלי שכן היה חשוב לי להראות הצלחה, היום אני לא צריך להראות כלום לאף אחד".

    ספיר: "עם כל הסביון הזה, אנחנו אנשים מאוד צנועים. בהתחלה כשהיינו מעלים תמונות לאינסטגרם תייגנו בלוקיישן את קריית־אונו, אבל שחררנו את זה".

     

    הראיון המלא עם ספיר וליאור נרקיס מתפרסם בגיליון החדש של "לאשה", עכשיו בדוכנים

     

    הגליון החדש של לאשה - עכשיו בדוכנים (צילום: אלה אוזן, סגנון: לירון שמעוני)
    הגליון החדש של לאשה - עכשיו בדוכנים (צילום: אלה אוזן, סגנון: לירון שמעוני)
     
    הצג:
    אזהרה:
    פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד