"על פניו אנחנו עוד חברה להחזרי מס, אבל בפועל באנו לעורר מהפכה"

אוריאן כרמון, בעלים ומנהלת תפעול של טקסאון בע"מ, רוצה שתשנו את התפיסה לגביי החזרי המס שלכם: "הרבה שואלים אותנו: איפה הקאץ'? אני מתה על השאלה הזאת"

"יש משהו מרגש בלשנות לאנשים את התפיסה. שינויים לא קורים בן לילה אבל בסוף זה ייטמע". אוריאן כרמון (צילום: ענת קזולה, סטיילינג:לורה פלדמן)
"יש משהו מרגש בלשנות לאנשים את התפיסה. שינויים לא קורים בן לילה אבל בסוף זה ייטמע". אוריאן כרמון (צילום: ענת קזולה, סטיילינג:לורה פלדמן)
אוריאן כרמון, יזמית, בעלים ומנהלת תפעול של טקסאון בע"מ, חברה טכנולוגית להחזרי מס לשכירים

 

מי אני: הנדסאית מכונות תעופה, יזמית, מנהלת פרויקטים, בעלים ומנהלת תפעול של חברת טקסאון בע"מ. נשואה לטל כרמון. יש לנו בית מלא בילדים: שניים משותפים - סהר (4) ושחר (1.5), שתיים מהנישואים הראשונים שלו - תמר (14) ונגה (10), וכפי שניתן לראות אני עם בטן בחודש שביעי. אז יש לי שני פרויקטים חדשים ב־2020: העסק החדש והבטן, שמתפתחים יחד

 

איך הגעת לתחום העיסוק הזה ומתי הבנת שאת צריכה עסק משלך?

"תמיד נמשכתי למספרים ושרטוטים. התחלתי את דרכי האקדמית בטכניון, במסלול של עתודה טכנולוגית, ובצבא סיימתי קורס טכני, שהיה בו רוב מוחלט של גברים, בהצטיינות. ואת השירות - כקצינה מצטיינת. את חיי האזרחיים התחלתי ישר כעצמאית. זה משהו באופי. לעולם הפיננסי הגעתי כשהכרתי את טל, לפני כשש שנים. בשנים האחרונות צברתי המון ניסיון בניהול חברות מדיה, שיווק, דאטה, ובשלב מסוים החלטתי לעשות קורס בחשבות שכר כדי להתמקצע יותר. עם כל אלה יצאתי לאחרונה לדרך החדשה עם טקסאון ובעיקר עם אגנד'ה חברתית, עם אמונה מוחלטת בפרויקט ועם הבנה של השטח - הן פיננסית והן טכנולוגית".

"אנשים יותר ויותר מבינים, מתלהבים, נסחפים אחרינו ובוטחים בנו. הם עושים השוואת עלויות או אפילו בודקים זכאות להחזר בחברות אחרות ובסוף מחליטים לעבוד איתנו"

 

מה מייחד את העסק שלכם?

"על פניו אנחנו עוד חברה להחזרי מס, אבל בפועל באנו לעורר מהפכה בתחום. זוכרים שפעם הייתם משלמים זמן אוויר בסכומי עתק על הסלולר? נכון שהיום זה נראה לא הגיוני? אנחנו מאמינים שלשלם אחוזים מכספי המסים ששילמתם למדינה בעודף לנותן השירות שלכם זה לא הגיוני. עוד יותר לא הגיוני להוסיף על זה עמלות. והכי לא הגיוני שעד שטקסאון לא הייתה קיימת, לא היה פתרון טכנולוגי פשוט וחכם לכל התהליך הזה. אנחנו מציעים פתרון כולל. יש משהו מרגש בלשנות לאנשים את התפיסה. שינויים לא קורים בן לילה אבל בסוף זה ייטמע. הגיע הזמן להפסיק להגיש החזר מס פעם בשש שנים. הגיע הזמן שנתקדם לאוטומציה. מנוי חודשי בשמונה שקלים בלבד, ואתר אחד חכם בטירוף עם אזור אישי שעושה לכם את החיים קלים באמת".

 

"אנשים יותר ויותר מבינים, מתלהבים, נסחפים אחרינו ובוטחים בנו". אוריאן כרמון (צילום: ענת קזולה, סטיילינג:לורה פלדמן)
  "אנשים יותר ויותר מבינים, מתלהבים, נסחפים אחרינו ובוטחים בנו". אוריאן כרמון(צילום: ענת קזולה, סטיילינג:לורה פלדמן)

  האם היו קשיים בדרך? ואם כן, איך התמודדת איתם?

  "פתיחת חברה בימי הקורונה הוא אתגר כשלעצמו. אבל הקורונה גם היוותה זרז לעסק, פתחה עבורנו הזדמנויות. אנחנו יוצרים שיתופי פעולה עם חברות גדולות. מעסיקים, הסתדרויות ואיגודים מבינים את היתרון החברתי והטכנולוגי שלנו באופן כללי, וספציפית בתקופה הזו של הקורונה, ובוחרים לתת לעובדים שלהם הטבה במנוי או שנים לבדיקה רטרואקטיבית (או גם וגם). חלק מהחברות אף יוצרות עבור העובד הליך שבו הגבייה עבור השירות שלנו נעשית בתלוש השכר של העובד ולא באתר, שזה סופר נוח לעובדים".

   

  מה את הכי אוהבת בעשייה שלך?

  "הפידבקים מהקונספט.. הם עושים השוואת עלויות או אפילו בודקים זכאות להחזר בחברות אחרות ובסוף מחליטים לעבוד איתנו. הרבה פעמים שואלים אותנו: איפה הקאץ'? אני מתה על השאלה הזאת. אפילו מחכה לה. אנחנו עובדים מתוך אג'נדה, מאמונה שאפשר לעשות פה מהפכה. וקל להסביר את זה - אין סיבה שמשרד נותן שירות יהיה שותף בכספי המסים שלנו".

   

  מה אישה שרוצה לנהל כיום עסק מצליח צריכה לדעת?

  1. תעבדי מהלב. זו הדרך היחידה להיות הכי טובה.

  2. תאמיני בעצמך, תסמכי על תחושות הבטן שלך ואל תיתני לאף אחד לערער אותך.

  3. ציפיות מהעסק? מעצמך? מהסביבה? תרגישי שאת כבר שם. בעלי עד היום קורא לזה "ממבו ג'מבו", רק שהיום הוא כבר מודה: "הממבו ג'מבו הזה שלך עובד".

  4. נצלי את מה שהטבע נתן לך. כנשים יש לנו יתרונות מובהקים: תחושות בטן, אינטליגנציה רגשית, חושים מחודדים יותר (כן, כן אין מה לעשות) טפחי את כל אלה, הביאי אותם לידי ביטוי בכל מקום. אנחנו בדרך כלל לא טועות :)

    

  tax:on טקסאון בע"מ

  טל': 077-9725999 | אתר: taxon.co.il | פייסבוק: טקסאון - Taxon

   

  שנת הקמה: 2020

  מספר עובדים: 9

  תחומי הטיפול: אתר טכנולוגי להחזרי מס לשכירים בלבד

   

   בגדים: מיכל זכאי בוטיק

    

    
   הצג:
   אזהרה:
   פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד