"אני לא מתעניינת בתוצאות נוצצות ומהירות על חשבון בריאות בעתיד"

מיה אלחלל, האקרית בריאות, מאמינה שגנטיקה היא לא גזרה משמיים: "לא חסר ידע על מה בריא. האתגר הוא לגלות מוקדם במה להתמקד, לייצר הרגלים ולהתמיד בהם"

"אני מפתחת מסעות שבהם לומדים ליישם מדע וטכנולוגיות להארכת הבריאות שלך". מיה אלחלל (צילום: ענת קזולה, סטיילינג:לורה פלדמן)
"אני מפתחת מסעות שבהם לומדים ליישם מדע וטכנולוגיות להארכת הבריאות שלך". מיה אלחלל (צילום: ענת קזולה, סטיילינג:לורה פלדמן)

מיה אלחלל, האקרית בריאות, יזמית והבעלים של חברת ESH MEDIA להארכת תוחלת הבריאות

 

מי אני: האקרית בריאות ויזמית בתחום החדשנות ברפואה מאריכת חיים בריאים. סיימתי בהצטיינות תואר במדעי המחשב, והשתתפתי בתוכניות העתידנות בבריאות של Singularity University במרכז המחקר של נאס"א בקליפורניה. לאחרונה הוסמכתי כבודקת קרינה על ידי המשרד להגנת הסביבה והקמתי פעילות לצמצום חשיפה בבתי ספר.

אמא לנלי (6), זוהי (8) ואגם (בן 9)

 

מתי הבנת שאת חייבת עסק משלך?

"למה להגיד חייבת? אני לא 'חייבת' עסק משלי. לא 'חייבת' שכל הילדים ילמדו כלי נגינה. עד גיל 40 היו לי הרבה 'חייבת', היום אני חושבת שה'חייבת' מגביל את היכולת להתאים למציאות משתנה. 'חייבת' גם מלחיץ, ולחץ מאיץ הזדקנות. אני כן מאוד אוהבת עסק משלי, תמיד אהבתי, כי זה מאפשר עצמאות וזו פלטפורמה נהדרת לביטוי עצמי. את העסק הראשון הקמתי ב־2003, כשסיימתי את לימודיי בתוכנית ZELL ליזמות במרכז הבינתחומי. יזמות פנים ארגונית יכולה להיות צעד לקראת עסק".

"יותר ויותר מחקרים מוכיחים שסביבה מיטבית, שבה הגנים זוכים לממש את מלוא הפוטנציאל, מוסיפה שנים לבריאות. וההפך. השאלה שמרתקת אותי היא איך מיישמים את התובנה הזו ביומיום, איך פורטים את זה לשגרת חיים"

 

מה מייחד את העסק שלך?

"גישה שונה בתכלית לדרך שבה אנו תופסים בריאות ואנטי אייג'ינג. גנטיקה היא לא גזרה משמים. יותר ויותר מחקרים מוכיחים שסביבה מיטבית, שבה הגנים זוכים לממש את מלוא הפוטנציאל, מוסיפה שנים לבריאות. וההפך. השאלה שמרתקת אותי היא איך מיישמים את התובנה הזו ביומיום, איך פורטים את זה לשגרת חיים. לא חסר ידע על מה בריא. האתגר הוא לגלות מוקדם במה להתמקד, לייצר הרגלים ולהתמיד בהם. זה אישי ופה נכנסות טכנולוגיות רפואה מנבאת ומונעת לתמונה. לאחת יש סיכון לסוכרת, לאחרת נטייה גנטית לאלצהיימר, ואחרת חייבת לשים לב ללב. אני מפתחת מסעות שבהם לומדים ליישם מדע וטכנולוגיות להארכת הבריאות שלך. אני לא מתעניינת בתוצאות נוצצות ומהירות על חשבון בריאות בעתיד. האנטי אייג'ינג האמיתי הוא לשמר ולשפר מדדי גיל ביולוגי ופונקציונלי לשנים".

 

"האנטי אייגינג האמיתי הוא לשמר ולשפר מדדי גיל ביולוגי ופנקציונלי לשנים". מיה אלחלל (צילום: ענת קזולה, סטיילינג:לורה פלדמן)
  "האנטי אייגינג האמיתי הוא לשמר ולשפר מדדי גיל ביולוגי ופנקציונלי לשנים". מיה אלחלל(צילום: ענת קזולה, סטיילינג:לורה פלדמן)
   

  מה מניע את העשייה שלך?

  ״לפני כמה ימים מישהי כתבה לי: 'אני מרגישה כאילו התפוגג לי הערפל בראש ונדלק מחדש האור במוח. אני גם לא עייפה כל הזמן'. הודעה כזו ממשתתפת בסדנה, שיישמה לאורך זמן שינוי ששנים נכשלה בלהתמיד בו - זה עושה לי את היום! בפרט כשמדובר בכאבים שאני סבלתי מהם, פיצחתי איך לשפר, ועכשיו הידע הזה עוזר לאחרות".

   

  האם משבר הקורונה השפיע על ההתנהלות העסקית שלך?

  "הקורונה גדעה ביום אחד את תחום האירועים רבי המשתתפים. זה הכריח אותי להמיר את הכנסים לפלטפורמה מקוונת". 

   

  מה אישה שרוצה לנהל כיום עסק מצליח צריכה לדעת?

  1. למנף משבר אישי לעשייה. החרדה החברתית שלי בילדות, פחד הקהל בגיל 25, התקף החרדה בגיל 30 והתפרצות הרגישות לקרינה בגיל 40 היו המשברים הקשים שקידמו אותי לעשייה שבה יש לי ניסיון אישי. שאלי את עצמך מהם האתגרים שהתגברת עליהם בהצלחה - שם יש לך ערך ייחודי. ספר הדרכה מעולה בנושא הוא Expert Secrets by Russell Brunson.

  2. לשים את בריאותך במקום הראשון. קשה ליצור בחדווה ולנהל עסק מצליח כשאת לא במיטבך. שימי את הבריאות הפיזית והמנטלית שלך במקום הראשון.

  3. לחבור לאחרים. אל תהיי לבד ביזמות. אני חברה ב־EO, ארגון יזמים בינלאומי ותיק שאת פעילותו בארץ הקמתי ב־2013 עם חברים. זו קבוצה שאיתה אני גדלה ועוברת את המשברים. הצטרפי ל"קבוצת השוות" באזור שלך או לארגון עסקים בתחומך.

  4. להתחרות מול עצמך. שנים השוויתי את אמצע הדרך שלי לשיאים של אחרים והפער הרגיש עצום. זה הוריד לי את המוטיבציה וגרם לי לתסכול. נסי להיות בתחרות עם עצמך. לי זה עושה את הדרך למהנה יותר.

  5. למצוא את האש שלך. לעסוק 100% מהזמן בחתירה אחר חיים של שמחה, רווחה ויצירה שמרגישה לך משמעותית. אם תקימי עסק סביב השאלה שבוערת בך, לא יהיה לך יום משעמם אחד בעבודה.

   

  אש מדיה

  שנת הקמה: 2009

  מספר עובדים: אני וכעשרה פרילנסרים ושתפ״ים עם חברות הפקה

  תחום הפעילות: הארכת תוחלת הבריאות

   

  אתר: ESH.Media | פייסבוק: Maya Elhalal Healthspan Hacking Blog | אינסטגרם: mayaelhalal

   

    בגדים: מיכל זכאי בוטיק

    

    
   הצג:
   אזהרה:
   פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד