"כשחיפשתי לרפא את עצמי מכאב רגשי - הבנתי שהכל נמצא בראש"

לאחר שמצאה את הדרך לרפא את עצמה, מלי שטווי (א'סודרי), החליטה שהיא רוצה להביא את הידע לעולם כולו: "אנשים פותרים בעיות ומצבים שלא הצליחו לפתור שנים"

"התת מודע שלנו מדבר דרך הגוף, לפיכך התהליך עוסק בקשר ובפערים בין השיח הבלתי מודע של האדם לבין השיח המודע". מלי שטווי (א'סודרי) (צילום: ענת קזולה, סטיילינג:לורה פלדמן)
"התת מודע שלנו מדבר דרך הגוף, לפיכך התהליך עוסק בקשר ובפערים בין השיח הבלתי מודע של האדם לבין השיח המודע". מלי שטווי (א'סודרי) (צילום: ענת קזולה, סטיילינג:לורה פלדמן)
מלי שטווי (א'סודרי), נוירותרפיסטית, מנטורית ומאמנת, בעלים של "תתאמן - תצליח!" - קליניקות נוירותרפיה ונוירופיזיולוגיה בגישה אימונית לילדים, בני נוער, בוגרים ומבוגרים

 

מי אני: נוירותרפיסטית, נוירופיזיולוגית, מנטורית ומאמנת, יועצת ארגונית ומורה רוחנית. בוגרת לימודי ייעוץ ארגוני באוניברסיטת חיפה, ולימודי נוירותרפיה במרכזים מובילים תחום באוסטרליה וקנדה. כיום מלמדת בלונדון ובעולם, ומפתחת מודלים לעבודה וטכניקות טיפוליות בין תחומיות. אמא לאגוז (בן 13.5).

 

איך הגעת לתחום העיסוק הזה ומתי הבנת שאת רוצה עסק משלך?

"לתחום הנוירותרפיה והטיפול הגעתי מתוך המקום האישי, כשחיפשתי לרפא את עצמי מכאב רגשי שבא לידי ביטוי בכאב פיזי. מסע החיפוש אחר מענה למכאוב, שכלל סדנאות, קורסים, ומגוון טיפולים במגוון שיטות בארץ ובעולם, הביא אותי להבנה שהכל נמצא בראש - גם הכאב הפיזי וגם הכאב הרגשי. הכוחות הפנימיים נובעים מהכוח הקוגניטיבי. כשמצאתי את הדרך לרפא את עצמי, הבנתי שיש לי דרך להביא את זה לעולם כולו. מעבר לזה, כבר בגיל צעיר הבנתי שנועדתי לעצמאות עסקית. כשלמדתי באוניברסיטה אחד מהמרצים לשיווק בינלאומי וייעוץ ארגוני הציע לי לפתוח עסק משלי, ואמר לי משהו שהוטמע מאוד חזק בי: 'את חייבת להיות עצמאית כל חייך כי רק ככה תוכלי להשפיע באמת. וזה באמת מה שעשיתי. כבר במהלך הלימודים פתחתי משרד ייעוץ לשיווק ומשאבי אנוש".

 

"הקורונה עזרה לי לדייק את העשייה שלי". מלי שטווי (א'סודרי) (צילום: ענת קזולה, סטיילינג:לורה פלדמן)
  "הקורונה עזרה לי לדייק את העשייה שלי". מלי שטווי (א'סודרי)(צילום: ענת קזולה, סטיילינג:לורה פלדמן)
   

   

  מה מייחד את העסק שלך?

  "הוא כולל קליניקות נוירותרפיה בגישה אימונית לילדים ונוער (ובוגרים), ומכללה אינטימית ללימודי התחום בעבור קהל פרטי שרוצה להתעצם ולהשכיל ולשפר את איכות חייו (הורים למשל), כמו גם מטפלים ומאמנים שרוצים כלים נוספים משמעותיים לשיפור היכולות הקליניות שלהם. נוירותרפיה, ובתוכה נוירופיזיולוגיה, עוסקת למעשה בכמה מימדי טיפול: בצד המודע (כל מה שהאדם יודע שהוא יודע), ובצד האפיסטמולוגי והבלתי מודע (כל מה שהאדם אינו יודע שהוא יודע). שני אלה נבחנים בתהליך הנוגע בשיפור מיומנויות בארבעה מישורי טיפול: הקוגניטיבי, האמוציונלי, התגובתי-התנהגותי והפיזיולוגי.

   

  "התת מודע שלנו מדבר דרך הגוף, לפיכך התהליך עוסק בקשר ובפערים בין השיח הבלתי מודע של האדם לבין השיח המודע. לדוגמה: אישה יכולה לומר לעצמה 'אני יפהפייה ומרשימה', אך למעשה באופן בלתי מודע היא אוכלת את עצמה ומפתחת פיברומיאלגיה למשל. ה-WOW של הלקוחות אומר הכל! אנשים פותרים בעיות ומצבים שלא הצליחו לפתור שנים בזמן קצר ובתהליך ממוקד".

  "כשאני פוגשת אנשים אני מזהה במהירות במה הם טובים, מה הפוטנציאל שלהם ואיפה באמת האתגרים המרכזיים שלהם"

   

  האם משבר הקורונה השפיע על ההתנהלות העסקית שלך?

  "בהתחלה הייתה בהלה קלה: מה עושים בלי לקוחות בקליניקות ובלי סטודנטים? אך אחרי כמה ימים של 'אין ברירה' קמתי ליום חדש והתחיל תהליך מרתק של שינוי. השקט הראשוני היה כמו סערה בלב ים, ההסכמה לשקט הביאה איתה המון איים ואופק חדש של חדשנות ויצירתיות וסדרי עדיפות חדשים ודיוק של מהויות ויציאה לדרך חדשה. למעשה הקורונה עזרה לי לדייק את העשייה שלי".

   

  מה את הכי אוהבת בעשייה שלך?

  "האינטראקציה עם האנשים. היכולת להשפיע, ללמד, לרפא, לחבק, לאחד, להעצים אנשים להפיץ את הטוב. כשאני פוגשת אנשים אני מזהה במהירות במה הם טובים, מה הפוטנציאל שלהם ואיפה באמת האתגרים המרכזיים שלהם. לפעמים אנשים מגיעים עם רצון לפתור משהו אחד ובמפגש הם מבינים הקשר של דבר אחר, שכשהם פותרים אותו נפתרת שרשרת של אתגרים אחרים. הכל קשור בהכל. ככל שיודעים יותר - מבינים שיש עוד הרבה מה ללמוד".

   

  מה הטיפים הכי חשובים שלך לנשים, לעסקים, לחיים?

  1. להיות אוטנטית וברורה. להיפרד ממסכות וקישוטים מיותרים.

  2. להתנהל מול מטרות ברורות באסרטיביות. לדמיין את הטוב במטרות האלה. תת המודע המנהל אותנו יעשה את השאר עבורנו. כמו כן, להציב גבולות ברורים ונהלים ברורים ומאוזנים בהתנהלות מול לקוחות ומול עובדים.

  3. לשמש דוגמה. כל מה שאת מדברת עליו תעשי בעצמך. תיישמי. דוגמה אישית היא מגנט אנושי.

  4. לפתח חשיבה חיובית מודעת. לא כקלישאה אלא כדרך חיים. כשמגיע האתגר לפרק אותו בדמיון, להתמקד בנקודות החשובות באמת ולאפשר לתת המודע ליישם את הטוב בעבורך באמצעות שחרור והרפיה.

  5. להפנים: אהבה ורכות ושפע. יש לאנשים נטייה להיכנס למלחמה כדי להשיג מטרות כשלמעשה הדרך הטובה יותר היא לקבל ולתת לקוחות באהבה, לקבל כסף באהבה ובשפע, לפתור עניינים טכניים ברכות ובטוב.

   

  תתאמן, תצליח!

  שנת הקמה: 2001

  תחומי הטיפול: נוירותרפיה

   

  טל': 050-6707067 או 052-5996976

  פייסבוק:

  https://www.facebook.com/malyshteviterapy

  https://www.facebook.com/matzlihim 

  https://www.facebook.com/groups/loveandknowledge

   

   

   

   
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד