"מטרת העל שלי היא לעזור לילדים לצמוח, לגדול ולהאמין בעצמם"

חיה גרינברג פינקל, מאמנת אישית, למדה על בשרה שכישלון הוא חלק בלתי נפרד מהצלחה: "המוטו שלי הוא: 'אין דבר שאת/ה לא יכול/ה לעשות - זה רק את/ה'"

"אני שמחה להגשים את החלום שלי בכל יום מחדש: להיות שם בשביל כל מי שרוצה להצליח". חיה גרינברג פינקל (צילום: ענת קזולה, סטיילינג:לורה פלדמן)
"אני שמחה להגשים את החלום שלי בכל יום מחדש: להיות שם בשביל כל מי שרוצה להצליח". חיה גרינברג פינקל (צילום: ענת קזולה, סטיילינג:לורה פלדמן)
חיה גרינברג פינקל, מאמנת אישית NLP MASTER, מייסדת ובעלת Let's Learn - מרכז למידה והעצמה לילדים

 

מי אני: מורה, מייסדת ובעלת מרכז למידה והעצמה Let's Learn ללימודי אנגלית, מתמטיקה, אסטרטגיות למידה ועוד. מאמנת אישית NLP MASTER לבני נוער ולמבוגרים. גרושה ואם לשלושה: תום (24), שקד (22) ומאיה (11)

 

איך הגעת לתחום העיסוק הזה?

"ב-2009 הייתי גרושה טרייה בת 35, עם שני מתבגרים ותינוקת בת חודש, חור בבנק ולב שבור. הייתי במקום הכי נמוך בחיים שלי. ואז החלטתי שבמקום לקמול אני הולכת לצמוח. לעשות מהפך בחיים שלי ולהגשים את מה שאני באמת אוהבת: הוראה ואימון. עזבתי את תפקידי כסמנכ"לית שיווק ברשת מצליחה והלכתי ללמוד אימון אישי. בסיום הלימודים הקמתי את העסק שלי, המותג 'איתך להצלחתך'. התמקדתי בהוראה ובאימון אישי להצלחה, מתוך החזון שלפיו לכל אחד מגיע להיות מאושר, לממש את עצמו ולמצות את מירב הפוטנציאל הגלום בו".

 

"חשוב לי להתחיל לעבוד עם ילדים על העצמה כבר מגיל צעיר". חיה גרינברג פינקל (צילום: ענת קזולה, סטיילינג:לורה פלדמן)
  "חשוב לי להתחיל לעבוד עם ילדים על העצמה כבר מגיל צעיר". חיה גרינברג פינקל(צילום: ענת קזולה, סטיילינג:לורה פלדמן)

   

  מה מייחד את המרכז שלך?

  "ב-2019, לאחר שכבר הפכתי למורה ולמנטורית מבוקשת ולמאמנת אישית מצליחה, הקמתי עם השותף שלי, רונן רחמני, את מרכז הלימוד וההעצמה Let's Learn בקניון ספיר באם המושבות פתח תקווה. החזון שלי היה מקום חם, בטוח ומקצועי, בית שני לילדים ולבני הנוער שמגיעים אליו. המרכז כולל כיתות לימוד קטנות וקליניקה לאימונים אישיים וטיפולי NLP, ומהווה סביבה תומכת למידה בשילוב העצמה אישית עם צוות מורים מיומן ומנוסה. בשנותיי הרבות כמורה וכמנטורית נחמץ ליבי לראות כמה ילדים לא מממשים את הפוטנציאל הגלום בהם במסגרות החינוך הרגילות. מטרת העל שלי היא לעזור להם לצמוח, לגדול ולהאמין בעצמם, מתוך ההבנה שכישלון הוא לא סוף העולם אלא חלק בלתי נפרד מההצלחה. זה בדיוק מה שאני למדתי על בשרי: אחרי משבר אישי לא פשוט, התמודדתי, גדלתי, הגשמתי חלומות והשגתי את כל מה שרציתי. המוטו שלי הוא: 'אין דבר שאת/ה לא יכול/ה לעשות - זה רק את/ה', ולכן חשוב היה לי להתחיל לעבוד עם ילדים על העצמה כבר מגיל צעיר.

   

  "בשנותיי הרבות כמורה וכמנטורית נחמץ ליבי לראות כמה ילדים לא מממשים את הפוטנציאל הגלום בהם במסגרות החינוך הרגילות"

  "אחת ההתמחויות שלי היא הוראה בשיטות חדשניות שפיתחתי ושמנגישות את חומר הלימוד לתלמידים בקבוצות לימוד קטנות. השיעורים מועברים בצורה מותאמת אישית ומתוך הבנה כי בעידן הדיגיטלי של היום שיטות ההוראה המיושנות לא תורמות לילדים שהפכו מתוחכמים מאוד, ואף פוגמות בעידוד למידה משמעותית. אני מקפידה ליצור קשר בינאישי חם עם כל תלמיד ותלמידה, ומתוך הבנה מעמיקה של הקשיים, התסכולים, החרדות וגם התחושות החיוביות שמלוות אותם, אני מצליחה ליצור עבורם חוויית לימוד שונה ומגוונת, שמביאה לעלייה במוטיבציה שלהם ומובילה להישגים משמעותיים ומרשימים. אני כל כך גאה בכל אחד ואחת מהם. אני שמחה להגשים את החלום שלי בכל יום מחדש: להיות שם בשביל כל מי שרוצה להצליח".

   

  האם משבר הקורונה השפיע על ההתנהלות העסקית שלך?

  מרכז הלימוד Let's learn נפתח בדיוק לפני שנה, בספטמבר 2019, אך בעקבות משבר הקורונה היה סגור במשך חודשיים וחצי. הקושי שאני עדיין מתמודדת איתו הוא הביורוקרטיה - מאחר שהעסק שלי חדש, אני לא זכאית לפיצוי מהמדינה. ועם זאת, מבחינה מקצועית יצאתי מחוזקת מהמשבר: העברתי את התלמידים ללמוד במערכת הזום, תוך בניית מערכי שיעור מותאמים ללימוד מרחוק, ופיתחתי שיטות לצמצום הפערים הרבים שנוצרו אצלם ולטיפול בבעיות הרגשיות ובחרדות שמלוות אותם, ואת ההורים שלהם, בצל הקורונה".

   

  מה את הכי אוהבת בעשייה שלך?

  "ההצלחה של התלמידות והתלמידים שלי בלימודים וההצלחות של המטופלות והמטופלים שלי בהשגת המטרות והיעדים, בהתגברות על פחדים, טראומות וחרדות. ההודעות המרגשות שאני מקבלת, הפרגון מקיר לקיר והעובדה שאני מוקפת בכל כך הרבה אהבה מניעים אותי קדימה ליעד הבא: פתיחת מרכזי לימוד נוספים בערים אחרות".

   

  מה אישה שרוצה לנהל כיום עסק מצליח צריכה לדעת?

  1. להיות עירנית לתחרות, תמיד להוביל ולהיות ייחודית.

  2. לא לפחד, להעז.

  3. לנהל נכון את הזמן, שיהיה לך זמן גם לעצמך.

  4. לנהל היטב את הכספים. תסמכי קודם כל על עצמך ותשתמשי בבעלי המקצוע הטובים ביותר שיש.

  5. להשקיע בתקשורת בינאישית, הצלחה מתחילה ביחסים.

   

  Let's Learn מרכז לימוד והעצמה

  שנת הקמה: 2019

  מספר עובדים: 5

  תחומי הטיפול: לימודי אנגלית, מתמטיקה, פיזיקה, מדעים, אסטרטגיות למידה ועוד לתלמידי גן-י"ב (כולל הכנה לבגרויות), קליניקה לאימונים אישיים וטיפולי NLP

   

  כתובת: רפאל איתן 5 קניון ספיר פתח תקוה

  טל': 050-6454048, 054-6955828

  פייסבוק: www.facebook.com/letslearnil

   

   בגדים: מיכל זכאי בוטיק

    

    
   הצג:
   אזהרה:
   פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד