"השליחות שלי היא לסייע לזוגות להתגרש ללא בית משפט"

עו"ד הילה נדב יודעת שאפשר להתגרש אחרת: "אני ערה לעד כמה ההליך המשפטי גובה מחירים כבדים מבני הזוג. הייחודיות שלי נובעת מכך שעברתי גירושים בעצמי"

"הידיעה שסייעתי לילדים ולמשפחה בכלל להתגבר על התקופה המאתגרת הזו גורמת לי לסיפוק רב". הילה נדב (צילום: רונית ינון)
"הידיעה שסייעתי לילדים ולמשפחה בכלל להתגבר על התקופה המאתגרת הזו גורמת לי לסיפוק רב". הילה נדב (צילום: רונית ינון)
הילה נדב, עו"ד ומגשרת משפחה, בעלת משרד לעריכת דין וגישור

 

מי אני: בעלת תואר ראשון ושני במשפטים, בשלבי סיום של תואר שני נוסף במגדר ודוקטורנטית לסוציולוגיה. זה 12 שנים מגשרת משפחה, מוסמכת על ידי העמותה הקנדית לגירושים בשת"פ, ויועצת זוגית. נשואה בפרק ב', אם לילד אחד ואם חורגת לשני הילדים של בעלי.

 

איך הגעת לתחום העיסוק הזה ומתי הבנת שאת חייבת משרד משלך?

"כבר בגיל עשר החלטתי שכשאהיה גדולה אהיה עורכת דין. למדתי משפטים בחוג לילדים מחוננים וחיכיתי כבר ללמוד משפטים. את החלום הזה הגשמתי בגיל 20, מיד לאחר שהשתחררתי מהצבא. לאחר מכן התמחיתי בבית משפט ועבדתי במשרדים מובילים. כשהייתי בחופשת לידה החלטתי לפתוח את המשרד שלי. איכשהו המעבר להורות גרם לי לרצות משרד לעריכת דין משלי, משרד שישקף את 'האני מאמין' שלי בתחום המשפט".

 

במה מתייחד המשרד שלך?

"המשרד שלי עוסק בדיני משפחה וחדלות פירעון. בשנים האחרונות החלטתי להתמקד בנושא של גישור גירושים, והשליחות שלי היא לסייע לזוגות להתגרש בהליכים מהירים ללא בית משפט. לאחר שהתמחיתי בבית משפט וייצגתי בו במשך שנים רבות אני ערה יותר ויותר לעד כמה ההליך המשפטי גובה מחירים כבדים מבני הזוג. הייחודיות שלי נובעת מכך שעברתי גירושים בעצמי ואני יודעת שאפשר להתגרש אחרת, עברתי זאת על בשרי.

 

"אני מרגישה גאווה גדולה כשהצדדים חותמים על ההסכם. מחקרים מראים שככל שעוצמת הסכסוך נמוכה והגירושים נעשים בהסכמה אזי הילדים מתקנים את הטראומה בתוך שנה"

"בנוסף, בעשור האחרון ייצגתי במאות תיקים, לרבות בתיקים של חדלות פירעון, ולכן אני מתאימה את ההסכם ליכולת הכלכלית של הצדדים, כדי שהוא לא יגיע בעתיד לבית המשפט. אני מאמינה שהסכם טוב הוא הסכם שנשאר במגירה וששני הצדדים מקיימים אותו. אגב, כמעט 90% מתיקי המשפחה נסגרים בהסכם - אז למה לא להגיע אליו מהתחלה ולחסוך את ההתדיינות בבית משפט? לחדר הגישור אני מביאה את הניסיון, הרזומה, וההשכלה האקדמית והלא אקדמית בתחומי ייעוץ שונים, לרבות ייעוץ זוגי ועוד".

 

האם היו קשיים בדרך? ואם כן, איך התמודדת איתם?

"התגרשתי כשהבן שלי היה בן שנה ולאחר שפתחתי את המשרד בחופשת הלידה שלי, כך שהיה לי עסק בחיתולים ותינוק בחיתולים. התקופה הזו הייתה מאתגרת אבל למזלי הייתה לי רשת ביטחון של משפחה שסייעה לי".

 

מה את הכי אוהבת בעשייה שלך?

"אני מונעת מתחושת השליחות. אני מרגישה גאווה גדולה כשהצדדים חותמים על ההסכם. מחקרים מראים שככל שעוצמת הסכסוך נמוכה והגירושים נעשים בהסכמה אזי הילדים מתקנים את הטראומה בתוך שנה. הידיעה שסייעתי לילדים ולמשפחה בכלל (גירושים משפיעים על שלושה דורות: בני הזוג, ההורים שלהם והילדים שלהם) להתגבר על התקופה המאתגרת הזו גורמת לי לסיפוק רב".

 

מהן החוזקות שלך?

"רגישות וראייה מרחבית ששמה את האדם במרכז ולא את הסכסוך, וכן יצירתיות. אני בהחלט מאמינה שאלה תכונות שמאפיינות יותר חשיבה נשית".

 

מה אישה שרוצה לנהל כיום עסק מצליח צריכה לדעת?

1. ללמוד כל הזמן ולהיות בקיאה בעדכונים בתחום שלך. ידע הוא כוח, וזה נכון לכל תחום.

2. לא לפחד לשאול שאלות. להתייעץ עם אנשים שכבר עשו את זה. אחרי הכל, אין חכם כבעל ניסיון.

3. להציב לעצמך כל הזמן מטרות ויעדים. אחרת איך תוכלי להגיע למקומות שאת שואפת אליהם.

4. לשאוף הכי גבוה שאפשר. עם בינוניות קשה להגיע להצלחה.

5. להאמין בעצמך. אם את לא תעשי את זה, איך האחרים יעשו זאת?

 

הילה נדב - משרד עו"ד דין וגישור

שנת הקמה: 2012

מספר עובדים:2

תחומי הטיפול: משפחה וחדלות פירעון

 

כתובת: זד"ל 5, ראשון לציון

טל': 077-8066460

אתר: https://hilanadav.com/

פייסבוק: https://www.facebook.com/HILANADAVLAW

 

 

 
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד