הקשיבו לתחושת הבטן: תתקדמו לפרוביוטיקה שעובדת בשבילכם

סובלים מנפיחות, גזים ואי נוחות בבטן במיוחד בתקופה הנוכחית? ייתכן שאוכלוסיית החיידקים הטובים שלכם הידלדלה. החדשות הטובות: פרוביוטיקה עם פטנט היהלום

מלבד תרומתם הרבה של החיידקים הפרוביוטיים לדרכי העיכול, חשוב לדעת שהפרוביוטיקה חשובה לא פחות לתגבור מערכת החיסון שלנו (צילום: ISTOCK)
מלבד תרומתם הרבה של החיידקים הפרוביוטיים לדרכי העיכול, חשוב לדעת שהפרוביוטיקה חשובה לא פחות לתגבור מערכת החיסון שלנו (צילום: ISTOCK)

נראה שאם יש דבר אחד שכולם מסכימים עליו ביחס לתקופה האחרונה הוא שכולנו נתונים בסטרס רב שנמשך כבר חצי שנה. מעבר לזה, סדרי החיים והתזונה שלנו הופרו ואנחנו מבלים את רוב זמננו בבית, לרוב במרחב שבין הספה למקרר ולמזווה. לאחרונה לא מעט מאיתנו גם חווים נפיחות, גזים, תחושת מלאות ואי נוחות כללית בבטן על בסיס יומיומי.

 

למה זה קורה לנו? ובכן, אחד הגורמים המשמעותיים לתופעות אלה הוא פגיעה באוכלוסיית החיידקים הטובים, המוכרים גם בשם "חיידקים פרוביוטיים". חיידקים אלה לוקחים חלק חשוב בתהליכי העיכול, מסייעים בפירוק ובספיגת חומרי מזון ואף בייצור ויטמינים, ופגיעה בהם משבשת את תפקוד מערכת העיכול.

 

אם תופעות כמו נפיחות, גזים ואי נוחות בבטן חוזרות על עצמן בחייכם, במיוחד בתקופה הנוכחית, ייתכן מאוד שאוכלוסיית החיידקים הטובים שלכם הידלדלה. החדשות הטובות הן שיש לכך פתרון.

 

מה הקשר בין פרוביוטיקה למערכת החיסון

מלבד תרומתם הרבה של החיידקים הפרוביוטיים לדרכי העיכול, חשוב לדעת שהפרוביוטיקה חשובה לא פחות לתגבור מערכת החיסון שלנו. איך בדיוק? חלק גדול מתאי מערכת החיסון (80%-70% מתוכם!) נמצאים במעיים, והחיידקים הפרוביוטיים פועלים כ"שומרים" המגנים עליהם. כשאין לנו כמות מספקת של חיידקים טובים במעי, מערכת החיסון עלולה להיחלש.

 

איך בוחרים את תוסף הפרוביוטיקה הנכון

אם כן, החשיבות שבצריכת חיידקים פרוביוטיים ברורה לגמרי, אבל חשוב לא פחות לדעת גם מהי הדרך הטובה ביותר לעשות זאת. על המדפים תמצאו מגוון רחב יחסית של תוספי פרוביוטיקה, אבל גם בתחום הזה יש תוספים מומלצים ומוכחים יותר מאחרים. אז איך יודעים באיזה תוסף פרוביוטיקה לבחור? בודקים את הפרמטרים הבאים: כמות, מגוון, עמידות.

 

 • כמות החיידקים: מכיוון ששטח המעי הוא עצום, כדי שהפרוביוטיקה תהיה בעלת השפעה עליה להכיל כמות גדולה של חיידקים כך שיוכלו להשתרש לכל אורך המעי. כמות קטנה של חיידקים (פחות מ-10 מיליארד חיידקים, ליתר דיוק) לרוב תהיה פחות יעילה. לכן מומלץ לשים לב לכמות הכוללת של החיידקים שמצויה בכל כמוסה.

 

 • מגוון הזנים: למגוון הזנים של החיידקים הפרוביוטיים שמצויים בתוסף חשיבות רבה לא פחות מהכמות. לכל אדם קהילת חיידקים ייחודית שונה במעיים, מעין "טביעת אצבע" אישית. לחיידקים מסוימים תהיה נטייה טובה יותר לשגשג בתחילת המעי, ואילו אחרים ישגשגו דווקא לאורכו. בנוסף, לזנים שונים יש תפקיד פיזיולוגי שונה . יש כאלו שיותר תומכים במערכת החיסון ויש את אלו שיותר מסייעים בפירוק מזון. ריבוי זנים משמעותו תוסף פרוביוטי שיתאים לכל אדם בלי לדעת את הפרופיל הפרוביוטי שלו. לכן, תכשיר פרוביוטי המכיל מגוון רחב של זנים נותן פתרון לאורך כל המעי ויאפשר פיזור יעיל אצל אנשים שונים.

 

 • עמידות בתהליך העיכול: סוגיה נוספת שכדאי לקחת בחשבון בבחירת תוסף פרוביוטי יעיל היא היכולת שלו לשמור על החיידקים הטובים עד שיגיעו ליעדם. בדרך למעי החיידקים שבכמוסה עוברים דרך ארוכה שבה הם נפגשים עם חומצות הקיבה, ולכן כדי להבטיח את יעילותם חשוב שיהיו מוגנים. פיתוחים מתקדמים דוגמת ציפוי פטנטי איכותי מספקים הגנה מקסימלית על החיידקים ומאפשרים להם להגיע למעי ולבצע שם את עבודתם החיונית. ציפוי איכותי מבטיח גם הגנה על החיידקים ושמירה על היעילות גם בזמן שבו התכשיר מחכה לנו על המדף.

 הפרוביוטיקה של סופהרב מכילה 11 זני חיידקים פרוביוטיים במינון של 25 מיליארד חיידקים בפורמולה מתקדמת וחדשנית (צילום: סופהרב)
  הפרוביוטיקה של סופהרב מכילה 11 זני חיידקים פרוביוטיים במינון של 25 מיליארד חיידקים בפורמולה מתקדמת וחדשנית(צילום: סופהרב)

   

  תתקדמו לפרוביוטיקה שעובדת

  ביו 25 מבית סופהרב היא פורמולה פרוביוטית ייחודית העונה על כל הקריטריונים ליעילות. הפרוביוטיקה של סופהרב מכילה 11 זני חיידקים פרוביוטיים במינון של 25 מיליארד חיידקים בפורמולה מתקדמת וחדשנית. זני החיידקים הפרוביוטיים בפורמולה הם פטנטים שנבדקו והוכחו כיציבים וכיעילים ביותר.

   

  זני החיידקים הפרוביוטיים בפורמולה הם פטנטים שנבדקו והוכחו כיציבים וכיעילים ביותר
   זני החיידקים הפרוביוטיים בפורמולה הם פטנטים שנבדקו והוכחו כיציבים וכיעילים ביותר

    

   החיידקים בביו 25 עוברים תהליך ייחודי של ציפוי כפול ("פטנט היהלום") המעניק להם הגנה כפולה. הציפוי הפנימי מקנה לחיידקים עמידות והגנה בפני חומציות מיצי הקיבה, בעוד הציפוי החיצוני מגן עליהם מפני לחות וחום, מבטיח יציבות ושומר על חיי מדף ארוכים.

    

   לפרטים נוספים >>

    

   * המוצר הוא תוסף תזונה ואינו תרופה

    

    
   הצג:
   אזהרה:
   פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד