פרויקט אנשי העסקים המבטיחים לשנת 2021: עו"ד אורן גרוס

הכירו את אנשי ונשות העסקים שסומנו כמעוררי השראה והבטחה עסקית לשנה הקרובה. הם חתרו למען הגשמת החזון שלהם, ומהווים השראה לכולנו. פרויקט מיוחד

עו"ד אורן גרוס. "עברי התעסוקתי מאפשר לי בעיסוקי כעו"ד לראות את המקרה על כל היבטיו ולמצוא את הפתרון הנכון והמיטבי ללקוח"   (צילום: אמיר יהל)
עו"ד אורן גרוס. "עברי התעסוקתי מאפשר לי בעיסוקי כעו"ד לראות את המקרה על כל היבטיו ולמצוא את הפתרון הנכון והמיטבי ללקוח" (צילום: אמיר יהל)

עו"ד אורן גרוס, שותף מייסד במשרד גרוס-אפלמן משרד עורכי דין ונוטריון.

 

מעט עלייך ואודות הכשרתך המקצועית?

"כמי שהוביל מאבקים על זכויות התלמידים עוד בימי התיכון, היה לי טבעי להמשיך את דרכי המקצועית בתחום יחסי העבודה.

בתחילת דרכי שימשתי כיו"ר ועד עובדי ידיעות אחרונות וכיהנתי בתפקיד למעלה מעשור. בהמשך מוניתי לתפקיד סמנכ"ל משאבי אנוש "בידיעות מנויים" ולאחר מכן כיהנתי כסמנכ"ל החברה. לאחר סיום תקופת התמחותי בעריכת דין שימשתי כסמנכ"ל משאבי אנוש ברשת החינוך "עמל". לאחר מספר שנים החלטתי להשתמש בידע הרב שצברתי בתחום יחסי העבודה, הן מזווית ראייתם של העובדים במסגרת תפקידי כיו"ר ועד, והן מצד ההנהלה מתוקף תפקידי כסמנכ"ל משאבי אנוש, ויצאתי לדרך עצמאית כעו"ד. בנוסף להיותי עורך דין, אני גם יועץ מס מוסמך".

 

במה משרדך עוסק ואילו שירותים מעניק?

״משרדנו עוסק בייצוג וליווי משפטי ללקוחות פרטיים, ולגופים מסחריים הממוקמים בישראל ובחו"ל. למשרד 4 מחלקות מקצועיות: מחלקת

״אחד מיתרונותיו הבולטים של המשרד הוא הניסיון הרב שצברו מייסדיו, ומעורבותם באופן אישי ופרטני, בכל אחד מהתיקים המונחים לפתחו של המשרד״

דיני עבודה על כל היבטיה, לרבות דיני משמעת, מחלקת עזבונות בישראל ובחו"ל, מחלקה פלילית העוסקת בתחום הצווארון הלבן, מחלקת מיסים העוסקת בעבירות מס הכנסה ומע"מ״.

 

כיצד הפך משרדכם למוביל ופורץ דרך? מה יתרונותיו ממשרדים אחרים?

״משרדנו הפך למוביל ופורץ דרך, בשל מעורבותו בתיקים משפטיים מורכבים ובעלי חשיבות ציבורית, ובשל המאמץ הרב המושקע לצורך השגת מטרות הלקוח. אחד מיתרונותיו הבולטים של המשרד הוא הניסיון הרב שצברו מייסדיו, ומעורבותם באופן אישי ופרטני בכל אחד מהתיקים המונחים לפתחו של המשרד. עברי התעסוקתי כיו"ר ועד עובדים וכסמנכ"ל משאבי אנוש, מאפשר לי בעיסוקי כעו"ד, לראות את המקרה על כל היבטיו ולמצוא את הפתרון הנכון והמיטבי ללקוח.

 

"גם בעיסוקי בתחום עבירות המס, זוכים לקוחות המשרד להנות בין היתר מהשכלתי כיועץ מס מוסמך. בנוסף, משרדנו שם לעצמו מטרה לבחור את הטיפול המשפטי הנכון והראוי, בהתאם לנסיבות כל מקרה ומקרה, תוך הצגת מלוא האפשרויות העומדות בפני הלקוח, בשקיפות מלאה, כל זאת תוך איזון בין הפתרונות המשפטיים, לכלל ההשלכות על הלקוח במישורים עסקיים, כלכליים, משפחתיים וחברתיים״.

 

הישג שהינך גאה בו במיוחד.

״קשה לבחור הישג אחד מתוך ההישגים הרבים, שכל אחד מהם, הינו עולם ומלואו עבור הלקוח. מקרה שזכור לי במיוחד הוא מקרה בו הואשמה עובדת ברשות ציבורית, בהאשמות פליליות חמורות, הושעתה מעבודתה, הוגש נגשה כתב אישום, ולמעשה הייתה ערב פיטוריה לאחר עבודה של למעלה מ- 20 שנה. בסיום הטיפול, הצלחנו להפוך את הקערה על פיה, בית הדין לעבודה קיבל את עמדתנו, וביטל השעיית העובדת, ובהמשך אף הצלחנו לבטל את כתב האישום ולהסיר את החשש מפיטורים. בימים אלה העובדת נושאת בתפקיד משמעותי באותו ארגון, דבר שהיה בגדר חלום, כאשר נכנסה לראשונה למשרדנו״.

 

מה ההחלטה הכי טובה שעשית כאיש עסקים?

״אחת ההחלטות העסקיות הטובות שקיבלתי כאיש עסקים, היא גם אחת ההצלחות העסקיות שאני גאה בהן, והיא ההחלטה לצאת לדרך עצמאית, לאחר שנים בהם כיהנתי בתפקידי מפתח בתחום יחסי העבודה, ולהקים עם שותפתי עוה"ד מריאל אפלמן, משרד עצמאי, שיביא לידי ביטוי את ניסיוננו הרב, ואת השפה המקצועית המייחדת אותנו״.

 

מה תמליץ ללקוח שמחפש עורך דין?

״להיות קשוב לתחושת הבטן, בכל הקשור לאישיותו של עורך הדין, נועם הליכותיו, היכולת להקשיב ולהכיל, סגנונו האישי וניסיון חייו וזאת בנוסף להתרשמות מיכולותיו המקצועיות כעורך דין. בנוסף, אמליץ ללקוח לא להסס לשאול שאלות לגבי ניסיונו של עורך הדין, והצלחותיו במקרים דומים״.

 

איזה תיק לעולם לא תיקח

״לעולם לא אייצג לקוח שפגע בילדים או בחסרי ישע״.

 

לתחזק משרד מצליח זו אינה משימה פשוטה. מהו סודך?

"להישאר נאמן לעקרונות המשפטיים והאישיים שלאורם אני פועל. מניסיוני אישי, רק כך אפשר להתנהל נכון לאורך זמן ולשמור על תוצאות מקצועיות ברמה גבוהה. בנוסף, אני גם מקפיד לעסוק בפעילות ספורטיבית, שמספקת לי אתנחתא מסדר היום העמוס שלי. והכי חשוב: משפחתי תומכת בי ומאפשרת לי לעבוד גם בשעות לא שגרתיות".

 

טיפים מפי עו״ד אורן גרוס:

לאחר בחירת עורך הדין, על הלקוח לשים בו את מבטחו, ולפרוס בפניו את מלוא העובדות והרקע הרלוונטי לייצוג, זאת על מנת שעורך הדין יבחר את האסטרטגיה המשפטית הנכונה, ולא יופתע לאורך הטיפול המשפטי, מעובדות שלא ידע עליהן.

  

  • טל׳: 03-9790000

www.gross-epelman.com

 

  • צולם: במלון הרודס ת״א מרשת מלונות פתאל

  • עורכת הפרויקט: שוש רוטנברג

 

הגליון החדש של לאשה - עכשיו בדוכנים (צילום: שי ארבל, סגנון: ראובן כהן)
הגליון החדש של לאשה - עכשיו בדוכנים (צילום: שי ארבל, סגנון: ראובן כהן)
 
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד