פרויקט אנשי העסקים המבטיחים לשנת 2021: עו"ד חוה קליין

הכירו את אנשי ונשות העסקים שסומנו כמעוררי השראה והבטחה עסקית לשנה הקרובה. הם חתרו למען הגשמת החזון שלהם, ומהווים השראה לכולנו. פרויקט מיוחד

עו"ד חוה קליין. "כל לקוח שלי, הוא מאוד שלי, ואת מלחמתו המשפטית אני נושאת על כתפיי"  (צילום: דניאל אוחנה )
עו"ד חוה קליין. "כל לקוח שלי, הוא מאוד שלי, ואת מלחמתו המשפטית אני נושאת על כתפיי" (צילום: דניאל אוחנה )

עו״ד חוה קליין, אמא מסורה ל-2 ילדים (9,3.5), בעלת משרד עו"ד מוביל בת״א. מייצגת בתיקי משפחה מורכבים, וידועה כ"המומחית", לענייני זכויות הילד. הקימה את "המכון לטובת הילד", המסייע למאות משפחות מידי שנה, בליווי צוות מומחים מתחומים שונים ומובילה אחת מתכניות הלימוד האיכותיות בישראל, במסגרת "האוניברסיטה לצעירים", שהקימה ומנהלת בו מערך מרשים של מרצים מהשורה הראשונה בארץ.

 

קליין, גדלה במשפחה חרדית וחזרה בשאלה. תהליך שלימדה הרבה על החיים ועל עצמה. בגיל 21 עברה את בחינות לשכת עורכי הדין ומונתה כעוזרת משפטית בבית המשפט. בגיל 25 פתחה משרד פרטי מהמובילים בישראל והלחצים עליה שתתמנה לשיפוט, גם בגילה הצעיר (35), לא מרפים. כחלק משינוי המגמה בעולם המשפט בכלל, ובדיני המשפחה בפרט, המחייבת את גישת הגישור בטרם פתיחת הליך משפטי, וכהוכחה למצויינות ולמקצועיות המאפיינים את משרדה, הצטרפו אליה לאחרונה שני שופטים שפרשו לאחרונה מכס השיפוט: כב' השופטת (בדימוס), אושרי פרוסט פרנקל וכבוד השופט (בדימוס), פאול שטרק. הם מכנים אותה "מטאורית" ו"מבריקה" ומציינים את היסודיות והחריצות המאפיינים את אופן עבודתה. "פגשתי הרבה עורכי דין במהלך השנים, ואין ספק שחוה, מוכשרת ומיוחדת באופן יוצא דופן" אומרת לי כב' השופטת פרוסט פרנקל.

 

אז בקרוב נקרא גם לך "כבוד השופטת"?

"כשמדובר בסכסוכים בתוך המשפחה, ישנה חשיבות גדולה לליווי צמוד של עוה״ד לאורך ההליך המשפטי. יש לי הרבה לקוחות שאני מחוייבת אליהם ורק אני יכולה להובילם, כך שמשרת השיפוט אינה על הפרק כרגע. דיני המשפחה בישראל בכאוס, המתגרשים נתקלים בשופטים שונים ובפסקי דין שונים, הנוגעים להליכים דומים. לזה נוסיף את מערכת הרווחה הקורסת (אך יש לציין לטובה את העובדות הסוציאליות המדהימות, ברובן המוחלט) והמשפחות שבמצוקה כלכלית וחוסר וודאות, ובכלל איננו פוגשים ערכיות וחינוך ראויים. צוות המשרד ואני מביאים שנים של נסיון שיכול להביא פתרון לסכסוך, גם טרם החלטה שיפוטית.

 

עו"ד קליין מתכוונת לצוות המורחב שעובד עימה במשרד, באוניברסיטה לצעירים ובמכון לטובת הילד, והשופטים שהצטרפו אליה, חתמו את המחמאות הרבות, מהן היא מתעלמת בראיון עימי, בחיוך מרוצה. "הצוות המורחב שעובד עימי בעסקיי, עורכות הדין, הפסיכולוגים, המומחים בילדים ובמבוגרים, מתאמים הוריים ומגשרים, שופטים בדימוס, כל אלו מאפשרים לי לתת ללקוחותיי מענה רחב, ולייצר עבורם אפשרות לצאת לחיים טובים, בריאים ונורמליים, אך גם להשפיע רוחבית היום על מערכות החינוך והרווחה, ולתת מענה רחב ומשנה מדיניות".

עו"ד קליין מלווה כל תיק ותיק באופן אישי במשרדה, מתחילתו ועד סופו. "כל לקוח שלי, הוא מאוד שלי, ואת מלחמתו המשפטית אני נושאת על כתפיי, עד שהוא מגיע לסוף ההליך, לביטחון ולשגרת חיים טובה".

 

איך את משלבת בין משרדך העמוס לאימהות?

"ילדיי הינם פאר היצירה, אמא טווסה ממש. אני מחזקת אותם מאוד ומהווה עבורם דוגמה לאישה ואמא עצמאית שעובדת מאוד קשה כדי להעניק להם את המקסימום, אך גם מחוייבת חברתית, ופועלת לשנות ולייצר טוב יותר מסביב. לעיתים לקריירה התובענית שלי יש מחיר, אי יכולתי לבלות עימם ביום יום, אך אני משתדלת לפצותם בסופי שבוע ובחופשותינו יחדיו, כשלא מקפיצים אותי לעבודה על תיקי חטיפת ילדים, בסופי שבוע. גם זה קורה".

 

ואלו טיפים יש לך לבחירת עו״ד לדיני משפחה?

״דרוש שילוב מנצח של ידע, תבונה ורגישות. הניסיון והידע המשפטי, המקצועיות וההיכרות רבת השנים עם המערכת ועם ההליך המשפטי, הכרחיים לעוה״ד על מנת לפרוש בפני הלקוחות את מכלול השיקולים המשפטיים והרגשיים, בהליכים מסוג זה, ולבחור עימם את מסלולי ההליך המשפטי הנכון, בהתחשב בסיכונים ובסיכויים האפשריים, ולשקול נכונה את היתרונות ואת מחיר ההסכמות בפשרות שבדרך, על מנת לחסוך את המלחמה המשפטית הסבוכה והקשה ולפעמים, כל כך מיותרת.

 

יחד עם הניסיון והמקצועיות, מתפתחת רגישות ללקוחות ולמקרים היחודיים שלהם. וכן, יש יתרון לדעתי, שאי אפשר להתעלם ממנו, בייצוג של עו״ד אשה, דווקא בשילוב שהוא לרוב נחלתן הייחודית של נשים, אימהות, עם נסיון חיים ואינטיליגנציה רגשית מפותחת, (כמובן בנוסף לידע הרב הדרוש מקצועית) ובעצם בשילוב התבונה והרגישות, ממקסמים את הסיכוי להוביל נכון את ההליך, משפטית, משפחתית, וזה דורש גם מהלקוחות אומץ, כח, סבלנות ותבונה רגשית, כדי לקבל החלטות נכונות, ללא אגו, להגעת תוצאות שייטיבו עם התא המשפחתי המסוכסך והילדים שבתווך״.

 

האונס באילת.. ומה צפוי לנו בשנה הבאה:

״חטאנו בחינוך, באדישות, והמשך טבעי משהו, של החלשת בנות ונשים, החפצתן, חטאנו בחסר בהטמעת ערכים בילדים ונוער, שהפכו לאנסים, כאילו שעוד יש להם זכות לנסות להסביר מה קרה, ואין הרי שום אמירה ושום מעשה שיצדיק את שקרה באילת, ולא משנה כמה היו שם.

 

מערכת החינוך עייפה ומותשת, ותכניות הלמידה הקיימות אנמיות בצורה מביכה. התכנים העמוקים, המקצועיים והערכים המועברים באוניברסיטה לצעירים, והפידבקים שאנו מקבלים, מחדדים כמה חסר היום במערכת החינוך הציבורית, וכמה אפשר לשפר כבר היום, ולהעניק לילדים בתכנים כה חשובים, על מנת שהעתיד יהיה טוב יותר״.

 

״עו"ד קליין מלווה כל תיק ותיק באופן אישי במשרדה, מתחילתו ועד סופו. "כל לקוח שלי, הוא מאוד שלי, ואת מלחמתו המשפטית אני נושאת על כתפיי, עד שהוא מגיע לסוף ההליך, לביטחון ולשגרת חיים טובה"

 

לפגישת פגישת ייעוץ: 03-9662-662 | מגדלי הארבעה, הארבעה 28, ת״א |

www.kleins-law.com

  • צולם: במלון הרודס ת״א מרשת מלונות פתאל

  • עורכת הפרויקט: שוש רוטנברג

 

הגליון החדש של לאשה - עכשיו בדוכנים (צילום: שי ארבל, סגנון: ראובן כהן)
הגליון החדש של לאשה - עכשיו בדוכנים (צילום: שי ארבל, סגנון: ראובן כהן)
 
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד