פרויקט אנשי העסקים המבטיחים לשנת 2021: אמיר פוגל

הכירו את אנשי ונשות העסקים שסומנו כמעוררי השראה והבטחה עסקית לשנה הקרובה. הם חתרו למען הגשמת החזון שלהם, ומהווים השראה לכולנו. פרויקט מיוחד

אמיר פוגל. ״גישתי הינה שיש קרקעות במרכז פשוט הבניינים לא 'מסודרים' עליהם בצורה נכונה ואת זה אנחנו באים לסדר״ (צילום: באדיבות אמיר פוגל)
אמיר פוגל. ״גישתי הינה שיש קרקעות במרכז פשוט הבניינים לא 'מסודרים' עליהם בצורה נכונה ואת זה אנחנו באים לסדר״ (צילום: באדיבות אמיר פוגל)

אמיר פוגל, מנהל פרויקטים ותפעול בתחום ההתחדשות העירונית.

 

״אני זוכה לעבוד בחלק שיוצק אנושיות ויצירתיות בתחום שכולו בטון, ברזלים ובלוקים... בסופו של יום אנחנו עובדים עם אנשים. מחשבים, תוכנות וישומונים הם אמצעים, כלי עזר אין תחליף לאנושיות״

 

כיצד התחלת את דרכך המקצועית?

״יותר מעשור בחיי עבדתי במלונאות שם מצאתי את החדווה שבעבודה עם אנשים ואז עוד עשור בהייטק שם מצאתי את היצירתיות. כשהגעתי לתחום ההתחדשות העירונית, אליו הגעתי בהמלצה, התאהבתי. כמו שאני אומר לחברי: אני זוכה לעבוד בחלק שיוצק אנושיות ויצירתיות לתחום שכולו בטון, ברזל ובלוקים״.

 

מהו היתרון המבדל אותך, ומהו הערך המוסף שלך, מול האחרים?

״גישתי הינה שיש קרקעות במרכז הארץ, פשוט הבניינים לא ׳מסודרים׳ עליהם בצורה נכונה ואת זה אנחנו באים לסדר. הכי קל לתייג דייר מתנגד כדייר סרבן. אני לא מקבל את התיוג הזה. סרבנות לא קיימת אצלי בלקסיקון. יש דייר חושש, יש דייר מתלבט וזה אך טבעי ומקובל. על פניו אם ניקח דף, עפרון, מחק ומחדד ונעשה את החישוב הפשוט המתמטי, אז כל בעל נכס מסכים וזה מובן. אבל, קורה שבעלי הנכסים נמצאים במקום אחר לגמרי שמביא אותם להתנגד ואז השיח צריך להיות שונה מסתם נוסחה מתמטית. עבורי, ההתנגדות מסמנת לי שיש לדייר צורך שלא מקבל מענה. פה האוזן הקשבת שלי נכנסת לפעולה, התפקיד שלי הוא לזקק את הצורך, להבין ולמצוא את המענה ההולם ביותר עבורו.

 

 (צילום: באדיבות אמיר פוגל)
  (צילום: באדיבות אמיר פוגל)

   

  "פתרונות יצירתיים לאתגרים שעולים מהשטח, יכולים לבוא לידי ביטוי בהקשבה לדייר, זיהוי והכלה של מורכבות רגשית או לעיתים גם מורכבות פיזית שאז הפתרון יכול להיות קונקרטי. כל אדם הוא עולם ומלואו וכשמגיע זוג, מדובר כבר בשני עולמות שלובים זה בזה וזה הופך להרבה יותר מורכב. לתפיסתי, הדיירים, בעלי הקרקע הם לא רק אלו שאנחנו מפנים מדירותיהם הישנות לטובת דירות חדשות, הם למעשה שותפים לתהליך כולו. מחד, בלעדיהם לא יהיה פרויקט, מאידך שיתוף פעולה בנינו לבינם יניב התחדשות עירונית. עצם העובדה שיש לדייר עוגן ופנים קבועות בהליך שהוא מורכב, מתמשך, שמשלב גם היבטים רגשיים, נוסך בדיירים רוגע ותחושת ביטחון ומאפשר להם לעבור את התהליך כחוויה. בתחילת ובסוף היום, אנחנו עובדים עם אנשים. מחשבים, תוכנות וישומונים הן האמצעים, כלי עזר. לאנושיות אין תחליף״.

   

  עצות זהב להצלחה

  לתפיסתי, אין עצות או נוסחאות קסם להצלחה ואם ישנן הן שונות מהאחד לאחר. עם זאת, מספר תובנות שאספתי במהלך החיים:

  1. החיים הם לא שחור ולבן, אלא קשת של מיליון צבעים.

  2. כדאי להעז ולהמציא את עצמך מחדש.

  3. הדור הבא תמיד יהיה יותר מתקדם ומופלא.

  4. הזמן עובר מהר, אבל שווה כל דקה.

  5. אין נוסחאות לחיים טובים (וטוב שכך).

  6. הצלחה, זו היכולת תמיד ללמוד משהו חדש.

  7. החוכמה בללמוד מהניסיון, זו היכולת להיות יותר מדויקים.

  8. הלוואי שהייתי מעז יותר אז שעוד היינו הכי צעירים ויפים.

  9. אנחנו עדיין צעירים ויפים.

  10. סמוך על עצמך ועל היקום, זה שילוב מנצח.

   

   (צילום: באדיבות אמיר פוגל)
   (צילום: באדיבות אמיר פוגל)

    

   אודות חברת אאורה ישראל:

   אאורה ישראל, המובילה בישראל את תחום ההתחדשות העירונית, מתמחה בפרויקטים של "פינוי - בינוי" בשכונות שלמות ומתחמים גדולים.

   הקו המנחה את אאורה, הוא הראייה ההוליסטית של המתחמים והשכונות כמארג אחד צומח. החברה דואגת לתכנון נרחב הכולל את הצרכים העכשוויים והעתידיים של הדיירים תוך שילוב מופלא בין דיירים ותיקים וחדשים, בהתאמה לתפיסה של הרשות המקומית, מוגדרים בפרויקט גם בניית גני ילדים, בתי ספר, מסחר קל וכד', על מנת לייצר חיי קהילה בשכונה עצמה.

   "לחשוב סינרגיה, כל אחד יכול. לחשוב ולייצר סינרגיה מנצחת, זו המומחיות שלנו ואת זה, אנחנו עושים הכי טוב".

   הנהלת החברה מעמידה בראש את הדייר (הן בעלי הקרקע והן הרוכשים) ומיישמת הלכה למעשה את שיטת הניהול - TQM. בתפיסה זו אאורה שמה לה למטרה הטמעת מודעות לאיכות בכל התהליכים הארגוניים במטרה לספק את כל הדרישות והצרכים של הדיירים, תוך כדי ביצוע שיפור מתמיד בארגון. בכך שאנחנו שמים את הדייר במוקד ומשטיחים את המבנה הפירמידלי בארגון, אנחנו דואגים לשיפור מתמיד של תהליכי עבודה ומעודדים את העובדים לשאוף לשיפור תמידי באיכות התוצר והתוצאות.

    

    

   • טל׳: 054-7747747

   fogel.amir@gmail.com

    

    

   • צולם: במלון הרודס ת״א מרשת מלונות פתאל

    

    

   • עורכת הפרויקט: שוש רוטנברג

    

   הגליון החדש של לאשה - עכשיו בדוכנים (צילום: שי ארבל, סגנון: ראובן כהן)
   הגליון החדש של לאשה - עכשיו בדוכנים (צילום: שי ארבל, סגנון: ראובן כהן)
    
   הצג:
   אזהרה:
   פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד