פרויקט אנשי העסקים המבטיחים לשנת 2021: מאשה מנוחין

הכירו את אנשי ונשות העסקים שסומנו כמעוררי השראה והבטחה עסקית לשנה הקרובה. הם חתרו למען הגשמת החזון שלהם, ומהווים השראה לכולנו. פרויקט מיוחד

מאשה מנוחין. "יש לי אינטואיציה מאוד חזקה שעוזרת לי לקלוט את האדם שיושב מולי, ולהבין מה הוא הבית שהוא צריך" (צילום: אמיר יהל)
מאשה מנוחין. "יש לי אינטואיציה מאוד חזקה שעוזרת לי לקלוט את האדם שיושב מולי, ולהבין מה הוא הבית שהוא צריך" (צילום: אמיר יהל)

מאשה מנוחין, מעצבת פנים.

 

ספרי לנו מעט על הכשרתך המקצועית.

״שמי מאשה מנוחין, ואני מעצבת פנים. לא מיד הגעתי להגשמת סיפור חיי. למדתי באוניברסיטה העברית, לתואר BsC בפיזיקה וכימיה, לאחר מכן עבדתי 15 שנים בחברות הייטק שונות, בתפקידי הנדסת מערכות וניהול פרוייקטים. כל מה שלמדתי קסם לי אך הרגשתי שזה לא בדיוק היעוד שלי בחיים. ידעתי גם שאני רוצה להתעסק בעיצוב פנים. מסתבר שצריך הרבה אומץ כדי להתחיל ללמוד את מקצוע החלומות שלך. בחרתי קורס מקצועי שיכיל כמה שיותר מידע שימושי למקצוע. קורס של 2.5 שנים בבית הספר אולטימה, מטעם מרכז הבנייה הישראלי, שנתן לי את הכלים האמיתיים המקיפים שאיפשרו לי להתחיל לעבוד.

 

"היום אני מתעסקת בחלומות, יותר נכון – בהעברת החלומות של לקוחותיי לשפת שרטוטים מדוייקים, שמובנים לקבלנים, ולבסוף בהגשמת חלומות אלו הלכה למעשה. כל הידע שצברתי במקצוע הקודם שלי משמש אותי גם עכשיו- היכולת לראות את התמונה הכללית – ויחד עם זאת גם להיכנס לפרטים הכי קטנים. זו היכולת לעשות בדיקת היתכנות לחלומות והרבה פעמים גם היכולת לפשט את העבודה ולהוזיל עלויות. יכולת לנהל פרוייקט בצורה יעילה ובטוחה, כשכל אחד נכנס כשצריך לא מחכים לאף אחד והעבודה מתקתקת״.

 

 (צילום: גיל דור)
  (צילום: גיל דור)

   

  מהו הערך המוסף שאת מספקת ללקוחותייך?

  ״אני מתאימה את העיצובים שלי ללקוחות. יש לי אינטואיציה מאוד חזקה שעוזרת לי לקלוט את האדם שיושב מולי, ולהבין מה הוא הבית שהוא צריך. אף פרוייקט שלי לא דומה למשנהו, כל אחד נבנה 100% עבור הלקוח הספציפי. אני מקשיבה לצרכים ולרצונות האנשים ומקפידה לא לדחוף אותם אל פתרונות שהם לא מרגישים איתם בנוח, יחדיו אנחנו יוצרים את הפתרון המושלם. בנוסף, העבר ההנדסי שלי מאפשר לי לראות את התמונה הן מהמבט החלומי והן מהמבט הטכני. כל השרטוטים שלי הינם מאוד מדוייקים ולא נותנים מקום לטעויות״.

   

  איך מתגבשת ההחלטה לקו העיצובי של הפרויקט, מול הלקוחות?

  ״כחלק ראשון, לפני שמתחילים את העבודה, אני מעבירה ללקוחותיי שאלון שגובש לאחר הרבה שנות נסיון, תשאולים שונים ופרוייקטים מוצלחים. משאלון זה אני לומדת מהם צרכיו האמיתיים של הלקוח שלי שהוא לפעמים שוכח בעצמו, ומתגלים תוך כדי מילוי שאלון זה.

  חשוב לי לראות את הבית שהלקוח גר בו לפני השיפוץ. אני רואה מיד מה הוא אוהב בו, מה פחות ומה אורח החיים שלו ושל משפחתו.

  כמובן, אני מקיימת שיחה עם הלקוח שבמהלכה מתגלות העדפות שלו מבחינה עיצובית וטכנית, צבעוניות וטקסטורות, שעושות לו טוב. וכמובן – האינטואיציה שלי כמעצבת - אני קולטת את האדם שיושב מולי בכל חושיי, ותופרת לו בית כמו כפפה ליד.

  לדעתי, זה אחד האספקטים החשובים ביותר במקצועיותה של מעצבת פנים״.

   

   (צילום: גיל דור)
   (צילום: גיל דור)

    

   מהם הצעדים הנכונים שעוזרים לצמצם הוצאות ועדיין ליצור מראה חדש ורענן?

   ״תכנון, תכנון ועוד פעם תכנון. אם זה התכנון הכללי של הבית, אם זה תכנון מערכות הבית שיעבדו בצורה ארגונומית ונוחה ללקוח, אם זה תכנון של חיפויים שונים – שכמובן, כוללים כמויות וגם תכנון התקציב. תתפלאו, אבל בהינתן תכנון נכון של הבית, גם תכנון מוקדם של התקציב בהחלט אפשרי, ואז כשכל המידע מול העיניים, אפשר גם לתכנן את הביצוע היכן חוסכים ואיך. בנוסף לכל הטוב, תכנון מוקדם ומדוייק מונע הרבה טעויות שבענף הבנייה עולות לא מעט כסף. הרבה יותר זול ופשוט לתקן את מה שלא אוהבים על הנייר, מאשר כשזה כבר בנוי...״.

    

   פרויקט החלומות שלך..

   ״הייתי רוצה לעצב מלון בוטיק. קטן כזה ואינטימי, עם מעט חדרים ואופי מיוחד משלו״.

    

    (צילום: גיל דור)
    (צילום: גיל דור)

     

    מעצב/ת מחו״ל שמהווה מקור להשראה?

    ״אם מדברים על העצמה נשית, אי אפשר לפספס את זאהה חדיד. ההשראה שלי ממנה היא פחות העיצובים שעיצבה, ויותר התעוזה שלה, היכולת לחשוב וליצור מחוץ לקופסה, והנחישות הרבה שלה להגיע לביצועים״.

     

    טל׳: 054-9373173 | www.masha-design.co.il

    פייסבוק: M-Design תכנון ועיצוב פנים

    • צולם: במלון הרודס ת״א מרשת מלונות פתאל

     

    • עורכת הפרויקט: שוש רוטנברג

     

    הגליון החדש של לאשה - עכשיו בדוכנים (צילום: שי ארבל, סגנון: ראובן כהן)
    הגליון החדש של לאשה - עכשיו בדוכנים (צילום: שי ארבל, סגנון: ראובן כהן)
     
    הצג:
    אזהרה:
    פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד