פרויקט אנשי העסקים המבטיחים לשנת 2021: עו"ד לימור ברוך

הכירו את אנשי ונשות העסקים שסומנו כמעוררי השראה והבטחה עסקית לשנה הקרובה. הם חתרו למען הגשמת החזון שלהם, ומהווים השראה לכולנו. פרויקט מיוחד

עו"ד לימור ברוך.  ״בחרתי בתחום המשפט הצבאי כדי להגן על חיילי צה״ל המגינים על המדינה, ומבטיחים את ביטחוננו. החיילים מגינים עלינו במישור הביטחוני, ועלינו להגן עליהם במישור המשפטי. יכול להיגרם עוול רב לחייל, באם לא יקבל ייצוג הולם״  (צילום: אמיר יהל)
עו"ד לימור ברוך. ״בחרתי בתחום המשפט הצבאי כדי להגן על חיילי צה״ל המגינים על המדינה, ומבטיחים את ביטחוננו. החיילים מגינים עלינו במישור הביטחוני, ועלינו להגן עליהם במישור המשפטי. יכול להיגרם עוול רב לחייל, באם לא יקבל ייצוג הולם״ (צילום: אמיר יהל)

עו״ד לימור ברוך, מובילה בתחום המשפט הצבאי.

 

ספרי לנו מעט עלייך.

״אני עורכת דין העוסקת בתחום המשפט הצבאי, יוצאת משרד הביטחון, ותק של 25 שנים בתחום המשפט. אני מייצגת חיילים ואנשי קבע בבתי הדין הצבאיים, בייעוץ וליווי בחקירת מצ"ח, בכל מגוון התחומים: שחרור ממעצר צבאי, עבירות סמים, הטרדה מינית, עריקויות, עבירות נשק, הליכים מול צה"ל ועוד״.

 

מדוע בחרת להתמחות בתחום הצבאי?

״בחרתי בתחום המשפט הצבאי מסיבה אחת: כדי להגן על חיילי צה״ל המגינים על המדינה שלנו ומבטיחים את ביטחוננו. החיילים מגינים עלינו במישור הביטחוני, ועלינו להגן עליהם במישור המשפטי. במקרים מסוימים יכול אף להיגרם עוול רב לחייל, באם לא יקבל ייצוג הולם״.

 

מה מבדל אותך מעורכי דין אחרים בתחומך?

״מחד, היסודיות, השליטה וההתעמקות המקצועית בכל פרטי התיק, חשיבה אסטרטגית מהירה, תוך שימוש נכון בחומר הראיות הקיים,

״המערכת המשפטית הצבאית צריכה להתאמץ להגן משפטית על חיילי צה״ל כנגד המבקשים את רעתם בתחום המשפטי, הן בישראל והן במישור הבינלאומי. אנחנו שולחים את החיילים להגן עלינו ביטחונית, ומחובתנו להגן עליהם משפטית!״

ומאידך, הזמינות ללקוחות, היחס האישי תוך שמירה על דיסקרטיות מלאה. אגדיר זאת כשילוב של מקצועיות עם זמינות והקשבה מלאה לצרכי החייל והוריו״.

 

מהו הערך המוסף של משרדך?

״לתמוך בחייל ובהוריו, מעבר לטיפול המשפטי. חיילים הנשפטים בבתי הדין הצבאיים או נמצאים לפני חקירת משטרה צבאית, ויותר מכך ההורים עצמם, נמצאים במצב לחץ ובהלה, וחלקם אף נוטים להאשים את בנם החייל.

הערך המוסף שלי הינו הליווי הצמוד החל מהמפגש הראשוני, התמיכה וההרגעה לאורך כל הדרך, עד לסיום הפרשה״.

 

הישג שהינך גאה בו במיוחד.

״אחד מסיפורי הצלחותיי הוא, שחרור ממעצר של חייל, לוחם מצטיין, שנעצר על ידי חוקרי מצ״ח, יום לפני כניסתו לשירות קבע, בחשד למעורבות בפרשה חמורה וגדולה של סחר ושימוש בסמים מסוכנים, ביחד עם לוחמים נוספים. על פניו עקב חומר החקירה הרב שנאסף כנגדו, הסיכויים לשחררו היו קלושים ביותר. לאחר שהפכתי כל אבן ואבן בחומר החקירה, הצלחתי לאתר כשלים רבים, ולשכנע כי לא ניתן לקשרו לעבירות המיוחסות. בסופו של דבר, החייל שוחרר ממעצר, לא הוגש כתב אישום, ולא נפגע שירות הקבע של החייל״.

 

האם יש עוד חלומות שלא הגשמת?

״חלומותיי כעורכת דין צבאית, להצליח לשנות את מדיניות המערכת הצבאית, במקרים מסוימים בהם צריכה המערכת הצבאית, ליתן גיבוי מלא לחייליה, ולא להפנות עורף לחיילים הנלחמים והמגינים על המדינה, ואף יותר מזה לפקח שלא יואשמו בהאשמות שווא. כיוון שכזה במדיניות המערכת הצבאית יגביר את המוטיבציה הצבאית לשרת ולתרום״.

 

מה לדעתך צריך להשתנות במערכת הצבאית?

״על המערכת הצבאית לא לשחרר מהשירות בקלות ראש חיילים המתעקשים להמשיך לשרת ולתרום והכשירים לכך. במקרים כאלו על המערכת הצבאית להתאמץ להשאיר את אותם החיילים במערכת, ככל שניתן, ולנסות למצוא פתרונות יצירתיים, ולא לגלות נוקשות.

בנוסף, על המערכת הצבאית לגלות גמישות בהתאמת התפקידים למתגייסים, בשכלול נתוניהם ורצונותיהם ככל שניתן, דבר שיגביר את המוטיבציה בקרב המתגייסים״.

 

טל׳: 050-4581728 | פייסבוק: עורך דין צבאי לימור זהבי ברוך

zehavilaw.co.il

 

  • צולם: במלון הרודס ת״א מרשת מלונות פתאל

 

  • עורכת הפרויקט: שוש רוטנברג

 

הגליון החדש של לאשה - עכשיו בדוכנים (צילום: שי ארבל, סגנון: ראובן כהן)
הגליון החדש של לאשה - עכשיו בדוכנים (צילום: שי ארבל, סגנון: ראובן כהן)
 
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד