פרויקט אנשי העסקים המבטיחים לשנת 2021: עו"ד נאוה בן דוד (כהן)

הכירו את אנשי ונשות העסקים שסומנו כמעוררי השראה והבטחה עסקית לשנה הקרובה. הם חתרו למען הגשמת החזון שלהם, ומהווים השראה לכולנו. פרויקט מיוחד

עו"ד נאוה בן דוד (כהן). "מגשרת ומגרשת, הכל נשאר במשפחה"  (צילום: דניאל אוחנה)
עו"ד נאוה בן דוד (כהן). "מגשרת ומגרשת, הכל נשאר במשפחה" (צילום: דניאל אוחנה)

עו״ד נאוה בן דוד (כהן), משפחה, מעמד אישי וירושה.

 

משרדה של עו"ד בן דוד ידוע כאחד המשרדים המובילים בתחום דיני משפחה וליטיגציה משפחתית גישור משפחה ויועצת נישואין וזוגיות. משרדה פועל ב-3 סניפים בארץ צפון בקרית שמונה, מרכז במתחם הבורסה, ובשרון בפולג נתניה. התמחותה של עו"ד בן דוד בתחום העמד האישי כולל את כל רבדיו, גירושין גישור מזונות הסכמי ממון והסכמי גירושין, משמורת ומשמורת משותפת הפחתת מזונות, ניהול עיזבונות וירושות כאשר יחד עם כל זאת עו"ד בן דוד בעלת הכשרה כיועצת זוגיות ונישואין ויועצת משפחתית וכפי שהדגישה בפנינו כי כל זה מהווה שילוב נפלא לריכוך התהליך.

  

ספרי לנו קצת עלייך.

״אני אמא ל-2 ילדים בוגרים בן 28 ובת 25, עוסקת מזה שנים רבות בעולם המשפחה וגישור משפחה. מתגוררת בישובי השרון ומשרדיי פרוסים ב-3 מוקדים בארץ לנוחיות לקוחותיי אותם אני פוגשת באופן אישי, מכילה וקשובה לכל אחד ואחד והכל תודות לעובדה כי אני מאוד אוהבת את המקצוע שלי. עולם דיני המשפחה הוא תחום לא קל, בחירת עורך דין למשפחה הוא חלק לא קל ללקוח אני יודעת, כעורכת דין אני בתפקיד פסיכולוגית ומטפלת נפשית ורגשית, בורכתי ביכולות אלו ובזכותם בחרתי את תחום עולם המשפחה״.

 

מה רמת ההשפעה של עורך דין בסכסוכי גירושין?

״בשבילי משפחה היא ערך עליון ובני הזוג צריכים לעשות הכל לא לפרק את התא המשפחתי אך יחד עם זאת אם זה כבר קורה ולא ניתן היה למנוע זאת אני עושה הכל להוביל את לקוחותיי לשמור על יחסים מעולים בניהם. ההכשרות שלי כוללות גם את תחום הירושות והעיזבונות, מנהלת עיזבון וחלוקת רכוש, גם בתחום הירושות כחלק מעולם דיני משפחה הסוגיות קשות רגישות ומלאות באמוציות אשר לרוב הן סביב

״עולם דיני המשפחה הוא תחום לא קל, בחירת עורך דין למשפחה הוא חלק לא קל ללקוח אני יודעת, כעורכת דין אני בתפקיד פסיכולוגית ומטפלת נפשית ורגשית, בורכתי ביכולות אלו ובזכותם בחרתי את תחום עולם המשפחה״

הכסף. זה לא סוד שהריבים כולם כרובם בעניני כספים. התמחותי בעניין ירושות ועיזבונות מובילה אותי לא פעם להסכם חלוקת עיזבון בין היורשים ולעיתים להתנגדות לצוואות, עבודתי בתחום זה דורשת ממני סובלנות אדירה מעבר למקצועיות שלי ואני עושה זאת בגבורה רבה באותנטיות מלידה ובטבעיות. באופי שלי אני אופטימית ואני מאמינה שכל מחלוקת ניתן לגשר ולהתפשר על דרך המלך, הכל בסופו של דבר פתיר״.

 

כיצד את מסייעת ללקוחותייך לעבור את התהליך?

״כחלק מעבודתי אני מציידת את לקוחותיי בארגז כלים אשר מעצים אותם בתהליך קשה זה. רובם עוברים את תהליך הגירושין באופן קשה ביותר עד כדי טראומה, המקום שלי כעורכת דין לדיני משפחה הוא לא כמו עורך דין למקרקעין או תחום אחר, אני אמפטית וסבלנית להוביל את התיק והתהליך עם טעינתו של הלקוח בתעצומות נפש ולא בארס שמטרתו הרס, חשוב לי שהלקוח יעבור את התהליך עם יציבות נפשית כי התהליך לא קל בכלל ואף קשה מאוד, הדבר משליך על הילדים ולא משנה באיזה גיל הם, ככל ואני מציידת מכוונת ומובילה נכון את הלקוח הנזקים לכולם קטנים יותר. את המקצוע בחרתי ממקום של נתינה של שליחות, להיות עורכת דין משפחה ברגעים הכי קשיים שאדם יכול היה להגיע אליו אני מרגישה בפירוש המלאך ששומר עליו״.

 

כיצד ניתן למזער את הפוטנציאל ההרסני שקיים בהליכי גירושין?

״אני משתדלת לעבוד עם לקוחותיי על שמירת קשר טוב ויציב לאחר הגירושין, היכולת לשמור על קשר טוב ויציב לאחר הגירושין הוא עבודה של שני הצדדים משולבת בהכוונה נכונה על ידי עורך דין בתחום שזה המוטו שלו, המוטו שלי היה ונשאר מאז ומתמיד לגרום לצדדים להישאר חברים גם אם מתגרשים, הילדים רק ירוויחו מזה, תראו את הילדים אשר נותרו במשבצת התא המשפחתי הם לא עזבו את המשבצת הם נשארו הילדים של כל אחד מכם ואתם חייבים להמשיך להיות הורים בדיוק כמו שהייתם טרם הפרידה מבטיחה לכם מניסיון אישי שלי גם אתם תרוויחו מזה. אם תמשיכו לכבד ולאהוב להעריך ולהעריץ את בן הזוג ממנו התגרשתם בדיוק כפי שהכרתם אותו בהתחלה גם אתם תרוויחו וגם הילדים ירוויחו. ראי אותי כדוגמא אישית. אני גרושה 20 שנים, ויחסיי עם אבי ילדיי נפלאים, בזכותו יש לי 2 ילדים מאושרים, הקשר מלא בפרגון ועזרה הדדית הערכה ונתינה עצומה האחד לשנייה, תזכרו כי הורה שאוהב את הילדים שלו הוא חייב גם לאהוב את ההורה שבזכותו הוא הורה גאה״.

 

מה מבדיל אותך מעורכי דין אחרים?

״מה שמבדיל אותי מעורכי דין למשפחה אחרים, הוא הטכניקה האישית אותה פתחתי לפיה אני עובדת עם לקוחותיי, אני מובילה את הלקוח/ה שלי מסלול עם פחות קשיים בחוויית הגירושין ומקנה לו יותר כלים לתהליך, הכלים כוללים כוחות נפשיים וכלים אישיים כיצד לעזור לילדים לעבור את התהליך במינימום נזקים. אין ספק כי ככל וההורים ייקחו את תהליך הגירושין בדרך לא מלחמתית ולא נקמנית הדבר ישפיע במישרין על הילדים ועל הקשר של ההורים בניהם, הכול תלוי בכם ולא באף אחד אחר, להתגרש זה לקחת אחריות על חייך החדשים. נכון שלעיתים אין לי ברירה ואני נאלצת לשחק במשחק הזה, וזאת המחויבות שלי ללקוח שלי לספק לו את התוצאה שהוא רוצה וגם כך אני בהחלט יודעת לפעול״.

 

ספרי לנו איך את מתחזקת 3 משרדים מצליחים?

״לתחזק עסק מצליח היא משימה לא פשוטה, הסוד שלי הוא תשוקה למקצוע והרצון שלי לתת מהידע והיכולות שלי לקהילה ולאנשים, לנהל עסק נכון זה כולל ארגון וסדר, אני מכינה לכל תיק תוכנית עבודה עם מטרות ויעדים, מיד כאשר אני מקבלת תיק חדש אני רואה כבר את התוצאה בתיק מה יהיו ההחלטות בתיק, במקביל אני אמא בכל רמ"ח אבריי אני מקפידה באופן קבוע על ארוחות משפחתיות על נקיון וסדר בבית ותחזוקתו, על כושר ועל חיי חברה. בקיצור WONDER WOMEN״.

 

בברכת שנה טובה ומאושרת,

עו"ד נאוה בן דוד כהן משפחה וירושה. יועצת זוגיות ונישואין

 

לייעוץ או עזרה - נאוה בן דוד, טל׳: 052-2842568 |
עו"ד בן דוד (כהן) בעלת שלושה סניפים בארץ:

צפון - קרית שמונה בנין צחר, קומה 3 | שרון הבונים 18 פולג נתניה | תל אביב-מגדלי הארבעה

 

  • בגדים וסטיילינג: mrs.lalicollection

 

  • צולם: במלון הרודס ת״א מרשת מלונות פתאל

  • עורכת הפרויקט: שוש רוטנברג

 

 

הגליון החדש של לאשה - עכשיו בדוכנים (צילום: שי ארבל, סגנון: ראובן כהן)
הגליון החדש של לאשה - עכשיו בדוכנים (צילום: שי ארבל, סגנון: ראובן כהן)
 
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד