מפנה מקום: איך מיה קרמר משחררת את כל הרע לטובת השנה החדשה

כעסים, חפצים מיותרים ואנשים ששואבים מכם אנרגיות – מיה קרמר משתפת בעשר הדרכים שלה להשתחרר מהשנה שהייתה, כולל ריקוד בבריכה וקרב אגרוף בזירה!

מיה קרמרפורסם: 24.09.20 09:06
כדי ליצור את המציאות שאנחנו רוצים, אנחנו צריכים קודם כל לשחרר את החסימות ואת כל מה שלא משרת אותנו יותר ולשים דגש על מה שמאזן ומייצב אותנו (צילום: שירה שפירא)
כדי ליצור את המציאות שאנחנו רוצים, אנחנו צריכים קודם כל לשחרר את החסימות ואת כל מה שלא משרת אותנו יותר ולשים דגש על מה שמאזן ומייצב אותנו (צילום: שירה שפירא)

הסתיימה לה שנה, ואיזו שנה זו הייתה! ולרגל השנה החדשה, המנטרה שלי היא לשחרר את הכל, לא משנה אם מדובר בדברים פיזיים, ברגשות מהעבר או בטראומות. אני משחררת את כל מה שמעכב אותי בחיים בשביל לפנות מקום לדברים חיוביים.

 

כדי ליצור את המציאות שאנחנו רוצים, אנחנו צריכים קודם כל לשחרר את החסימות ואת כל מה שלא משרת אותנו יותר ולשים דגש על מה שמאזן ומייצב אותנו. תחשבו על כל הדברים שעוצרים אתכם מלחיות את חייכם במלואם. צירפתי כאן מספר הצעות של דברים שאפשר לשחרר במטרה ליצור את החיים הכי טובים שאפשר לקראת השנה החדשה:

 

1. לשחרר: אנשים ששואבים ממך אנרגיה

להתמקד ב: להקיף את עצמכם באנשים שמעוררים בכם השראה ורואים את האור הפנימי שבכם. הצעד הראשון הוא להפסיק לעקוב ברשתות החברתיות אחרי אנשים שיש להם השפעה שלילית עליכם.

 

עם האחיות, 2013, טוסקנה

 

  

2. לשחרר: חפצים לא שימושיים מהבית

להתמקד ב: להכניס אנרגיה חדשה לבית. את החפצים אפשר לתרום לחברים או לעמותות. אני גם מציעה ליצור מקום מיוחד בבית שיעזור לכם לקבל השראה ואנרגיה מהסביבה. זה יכול להיות מדף עם נרות וקריסטלים, או קופסא עם חפצים בעלי משמעות עבורכם. ברגע שאתם מוצאים מקום כזה, צרו לעצמכם שגרה של שימוש בו.

 

3. לשחרר: מחשבות לגבי העבר ודאגות לגבי העתיד

להתמקד ב: כאן ועכשיו. תרגלו מדיטציה לרוקן את המחשבות. יש לא מעט אתרים ואפליקציות שמציעים מדיטציה מודרכת ואפשרויות רבות כמו מדיטציה טרנסנדנטלית. אתם גַם מוזמנים להצטרף למדיטציה שבועית בהדרכתי.

 

  

4. לשחרר: כעס כלפי עצמכם וכלפי אחרים

להתמקד ב: בחירה לסלוח לעצמכם ולמי שפגע בכם. כשאנחנו כועסים, הכעס נשאר בתוך הגוף וחוסם את הרגשות שלנו ולכן חשוב להיפטר ממנו. יש גם דרכים פיזיות לעשות זאת: למשל לצאת החוצה למקום פתוח ופשוט לצעוק בקול חזק, או לקחת דף ועט ולרשום שוב ושוב קללות או מילים עד שהרגשות הרעים שלנו משתחררים. אופציה נוספת היא פעילות ספורטיבית (אגרוף למשל) שמשחררת אגרסיות.

 

גם ככה אני מוציאה אגרסיות    (צילום: בן שר)

גם ככה אני מוציאה אגרסיות
צילום: בן שר

סגורסגור

שליחה לחבר

 הקלידו את הקוד המוצג
תמונה חדשה

שלח
הסרטון נשלח לחברך

סגורסגור

הטמעת הסרטון באתר שלך

 קוד להטמעה:

 

5. לשחרר: חרטות

להתמקד ב: להגדיר מה בדיוק היינו רוצים עבורנו. אפשר לעשות זאת בעזרת לוח השראה. לוח השראה הוא ביטוי מוחשי לכל המשאלות שלנו, המהווים שלנו, הבקשות והרצונות שלנו לעתיד. ציירו על הלוח, רשמו, הדביקו כל דבר שתרצו ושיגרום לכם להאמין במשהו ועל ידי כך לקבל אותו. אם תבקשו ותאמינו - אז תקבלו.

לוח השראה הוא ביטוי מוחשי לכל המשאלות שלנו, המהווים שלנו, הבקשות והרצונות שלנו לעתיד (צילום: Shutterstock)
  לוח השראה הוא ביטוי מוחשי לכל המשאלות שלנו, המהווים שלנו, הבקשות והרצונות שלנו לעתיד(צילום: Shutterstock)

   

   6. לשחרר: שיפוטיות

  להתמקד ב: לאהוב. בתור התחלה, אהבו את עצמכם ללא תנאי. כשאנחנו אוהבים את עצמנו, אנחנו פתוחים גם לאהוב אחרים. כדי להתחבר למה שנמצא בפנים, אני מציעה לעשות מדיטציה לאיזון הלב. דרך נוספת היא לשכב ולמקם כרית מתחת לשכמות בשביל למתוח את החזה, ואז לנשום עמוק לתוך החזה והלב.

   

  7. לשחרר: ביקורת עצמית

  להתמקד ב: להתחבר לכוח הפנימי. תהיו מודעים לכוח שלכם ותזכירו לעצמכם כל יום שאתם מיוחדים, אתם שווים, ושאין עוד אף אחד בעולם כמוכם! אני מציע לרשום משפטים חיוביים על פתקים דביקים ולהדביק בבית, כתזכורת לכמה שאתם נפלאים.

   

  תזכירו לעצמכם שאתם מיוחדים (צילום: Shutterstock)
   תזכירו לעצמכם שאתם מיוחדים(צילום: Shutterstock)

    

   8. לשחרר: התקרבנות ורחמים עצמיים

   להתמקד ב: שינוי הגישה והפיכת כל חוויה בחיים לחוויה חיובית.

   לפעמים אנחנו חושבים שאנשים אחרים מזיקים לנו בכוונה ומאשימים אחרים בסבל שלנו. למעשה זו הבחירה שלנו איך להרגיש, להגיב, ולהתמודד עם סיטואציות שגורמות לנו להרגיש רע. אני מציעה להיעזר במשפט מספרה של לימור טווינה זיסקינד שהחלימה מסרטן, Aggressive Positivity: "ההזדמנות הראשונה שהייתה לי לשנות דפוס מחשבה קרתה מיד אחרי שקיבלתי את האבחנה הראשונית לסרטן. ישר חזרתי על המשפט: אני לא חולה, אני מחלימה, וחזרתי על זה מדי יום".

     

    

   אפשר להשתמש בזה גם בסגר הנוכחי. במקום להתמקד במתח שהסגר והמצב מביאים עמם, קחו את הזמן להירגע ולנשום, ולנצל את המצב שנוצר כדי לבלות עם המשפחה או לקרוא את הספר שתמיד רציתם ולא הספקתם. נסו להפוך את החוויה השלילית לחיובית.

    

   9. לשחרר: מחשבות שליליות

   להתמקד ב: עשיית דברים שממלאים את הלב בשמחה.

   הזכירו לעצמכם מדי יום את הדברים שאתם אוהבים לעשות. התחילו תחביב חדש, נגנו מוזיקה, ריקדו ושירו, כנסו לאמבטיה, הדליקו נרות ושתו כוס של יין אדום.

    

   תרקדו את זה החוצה:

    

    

   10. לשחרר: שליטה

   להתמקד ב: לקבל ולהאמין שכל מה שקורה הוא בדיוק מה שצריך לקרות. אמצו את האתגרים שהחיים מציבים בשביל לגדול, לצמוח ולהתפתח מהם.

    

     

   + 5 דרכים לנקות חסימות פיזיות ורגשיות

    

    SOUND BATH - חוויה מדיטטיבית שבה הנוכחים "רוחצים" בגלי קול. גלים אלה מופקים על ידי מקורות שונים, כולל מכשירי ריפוי כגון גונגים, קערות שירה, כלי הקשה, פעמונים, רעשנים, מזלגות כוונון ואפילו הקול האנושי עצמו.

    

    

   פראניאמה - תרגיל נשימה ביוגה שמסנכרן את הנשימה עם תנועות בין האסאנות, אך הוא גם מהווה תרגיל נשימה בפני עצמו.

    

   קטורת מרווה / מקלות פאלו סנטו לטיהור החלל מאנרגיה שלילית ולקידום ריפוי.

    

   יוֹגָה -ישנן תנוחות יוגה רבות שמסייעות בפתיחת חסימות וניקוי הגוף מרעלים. הנה שתיים פשוטות:

   1. טוויסט בשכיבה: שכבו על הגב והפנו את הברכיים לצד שמאל בזרועות פשוטות. הביטו מעבר לכתף ימין. חזרו על התרגיל גם בצד השני.

   2. תנוחת רגליים על הקיר Viparati Karani: שכבו על הגב, התקרבו עם הישבן לקיר, הצמידו אליו את הרגליים והאריכו אותן לאורך הקיר. תנו לזרועותיכם לנוח לצדדים, כשכפות הידיים פונות כלפי מעלה. עצמו עיניים והישארו בתנוחה למשך 5-10 דקות, עם נשימה מודעת. כדי לשחרר, הרחיקו את עצמכם לאט מהקיר והחליקו את הרגלים מטה. 
    

   התנוחה גם מרגיעה את מערכת העצבים, מסייעת להשריית שקט נפשי ומגבירה את האנרגיה (צילום: אוהד רומנו סגנון: גיא סילברמן)
    התנוחה גם מרגיעה את מערכת העצבים, מסייעת להשריית שקט נפשי ומגבירה את האנרגיה(צילום: אוהד רומנו סגנון: גיא סילברמן)

     

    אמבטיה עם חצי כוס סודה לשתיה, 1-2 כוסות מלח אפסום (מלח אנגלי) ו-8 טיפות שמן אתרי לבנדר.

     

    שנה טובה!

     

     

     

    הגיליון החדש של מגזין מנטה - עכשיו בדוכנים (צילום: שי יחזקאל)
    הגיליון החדש של מגזין מנטה - עכשיו בדוכנים (צילום: שי יחזקאל)
     
    הצג:
    אזהרה:
    פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
    מדריכת יוגה ומדיטציה, הילרית, מתקשרת בקלפים ומלווה אנשים בתהליכי חיים