ניב סולטן, כוכבת "טהרן", מדברת על הפרידה ממאור שוויצר - והקאמבק

עם עליית 'טהרן' באפל TV ורגע לפני שמזהים אותה בכל העולם, ניב מספרת על השנה המטלטלת שעברה, מגלה מה קרה בינה לבין מאור, ולמה אינם קובעים תאריך לחתונה

עשינו לניב סולטן בוחן פתע בפרסית, האם המורה שלה יהיה גאה? לחצו Play לצפייה
ניב סולטן. "החלום ההוליוודי אף פעם לא הגניב אותי, אבל עכשיו אני מוכרחה להודות שפתאום אני רואה את האופציה" (צילום: יניב אדרי, סגנון: מאיה מור)
ניב סולטן. "החלום ההוליוודי אף פעם לא הגניב אותי, אבל עכשיו אני מוכרחה להודות שפתאום אני רואה את האופציה" (צילום: יניב אדרי, סגנון: מאיה מור)

בסוף פברואר, שנייה לפני שסגרו את השמיים, השחקנים ניב סולטן ומאור שוויצר טסו לחופשה של שלושה שבועות במקסיקו וחזרו מאורסים. החיוכים שלהם בתמונות דיברו בעד עצמם: זוג יפה, מאוהב, מרוגש מהמעמד.

 

ואז, כעבור שלושה חודשים וחצי, הם נפרדו. אבל אין מה לדאוג: אחרי פחות מחודש, יום לפני עליית הסדרה המדוברת והמוערכת "טהרן" (כאן 11), בכיכובה של סולטן, הם כבר נצפו דוהרים יחד על קורקינט ברחובות תל־אביב ונראו מחויכים ומאוהבים מתמיד, מה שהעלה תהייה אם מדובר בתעלול יחצני לצורך קידום הסדרה.

 

כבר עברו שלושה חודשים כמעט מאז, ונראה שניב עדיין רותחת. "הייתי בהלם, כשכותבים דבר כזה שברור לגמרי שהוא לא נכון - ויש לכם דרך לדעת שזה לא נכון כי אתם מכירים הרבה אנשים סביבנו - זה כאילו קצת לשכוח שיש מאחורי זה בני אדם שעלולים להיפגע. מה, אני אשים את החיים הכי אינטימיים שלי על רייטינג? רוע לשמו".

 

סולטן, שבשבוע שעבר מלאו לה 28, הכירה את מאור (30) על הסט של הסדרה "יש לה את זה" (קשת 12). "עשיתי איזה 20 אודישנים עם שחקנים שנבחנו לדמות של מאור, ואני לא מגזימה", היא אומרת. "הם פשוט לא מצאו, עד שמאור, שחי באותה תקופה בפיליפינים ופתח שם הוסטל ומסעדה, הגיע. הוא היה האודישן האחרון והוא עשה את זה מדהים".

 

עם מאור שווייצר. "הזוגיות שלנו הייתה צריכה לעבור זעזוע" (צילום: ענת מוסברג)
  עם מאור שווייצר. "הזוגיות שלנו הייתה צריכה לעבור זעזוע"(צילום: ענת מוסברג)

   

  איך התפתח הקשר עם מאור?

  "הוא הגיע לפרמיירה של הסדרה, ופתאום הכל איתו הרגיש נכון. הוא נשאר פה כמה חודשים שבהם היינו יחד, אבל אז הגיע הרגע שהוא היה צריך לחזור לשם, והייתה פרידה ממש קשה. אני זוכרת שלקחתי אותו לשדה התעופה וכל הדרך בכיתי, הוא היה ממש מופתע ממני, אמר לי 'אני לא מאמין שאני רואה אותך ככה', כי אני הרבה יותר קולית בדרך כלל. נשארתי פה עם לב שבור. אחרי חודש גם הוא נשבר ובא. מאז הוא לא נסע יותר".

   

  אחרי כמה זמן התארסתם?

  "שנתיים. אחרי הצילומים של 'טהרן' הייתי צריכה חופש, נסענו למקסיקו ואז הוא שלף טבעת, בלי הרבה רעש, כמו שאנחנו אוהבים. לא ציפיתי שהוא יציע לי שם, אבל ידעתי שזה יבוא ורציתי את זה גם. זה היה הרגע הכי שמח והכי מרגש שהיה לי בחיים".

   

  אז מה קרה שהחלטתם להיפרד?

  "היו בלגנים, מה אני אגיד לך? נהייתי מבולבלת, זה נראה לי פתאום טו גוד טו בי טרו, ונלחצתי. הכל היה נורא נכון וקל ונוח, שזה הבהיל אותי פתאום. נראה לי שבתת־מודע רציתי לנער את הזוגיות הזאת, הזוגיות שלנו הייתה צריכה לעבור זעזוע".

   

  איך עברת את התקופה הזאת בנפרד?

  "זו הייתה תקופה מאוד לחוצה, התכוננו לעלייה של 'טהרן', הלכתי לפרמיירה לבד והוא היה כל כך חסר לי שם. אני מחייכת לכולם, נראית מאושרת, ובפנים הלב שלי בריסוק טוטאלי. הוא עבר איתי את כל התהליך, בא אליי לאתונה כשהייתי צריכה אותו, למד לדבר פרסית מרוב שחפרתי לו, הוא בדיוק הבן אדם שרציתי לידי, ואיפה הוא? באיזה עולם זה קורה לי?".

   

  מי מצמץ ראשון?

  "שנינו. בואי, גם אף אחד לא עזב את הבית. כשנפרדנו הוא הלך לישון כמה ימים אצל חברים, ואחר כך אני נסעתי לכמה ימים להורים בירושלים".

   

  מתי החתונה?

  "יש קורונה באוויר, אז אין כרגע תאריך. לאבא שלי יש תשעה אחים, אז 20 אורחים מותרים זה אפילו לא קצה המזלג".

   

  "מה, אני אשים את החיים הכי אינטימיים שלי על רייטינג? " (צילום: יניב אדרי, סגנון: מאיה מור)
   "מה, אני אשים את החיים הכי אינטימיים שלי על רייטינג? "(צילום: יניב אדרי, סגנון: מאיה מור)

    

   "פחדתי לפשל"

    נראה שסולטן נכנסה בקלות לדמותה של תמר רביניאן, סוכנת מוסד ילידת איראן שנשלחת למשימה בלב טהרן. היא כל כך משכנעת בתפקיד, שקשה להאמין מה היא הייתה צריכה לעבור בדרך: ארבעה אודישנים ("בדיעבד הבנתי שהייתי הפייבוריט של ההפקה מההתחלה"), ואחר כך לימוד השפה הפרסית שלא הייתה מוכרת לה (הוריה ממוצא מרוקאי), שיעורי קרב מגע, אימוני פעלולים (ששכללו את יכולת הקפיצה שלה ממרפסות) ואפילו ריקודי עם פרסיים. "חצי שנה מהחיים שלי התכוננתי לתפקיד, אנשים היו בהתפעלות מטורפת, אמרו לי, 'יו, איזו מדהימה את'. אז בואו, אני לא סתם מדהימה, קרעתי את התחת בשביל זה", היא צוחקת. "עד אז לא שמעתי פרסית בחיים שלי, אולי רק חיקויים של פרסית שאין בינם לבין השפה הזאת כלום".

    

   היו לך חששות מהתפקיד?

   "בעיקר בנושא האמינות. העולם הזה כל כך זר לי, גם הריגול וגם כל מה שקשור למסורת הפרסית, פחדתי לפשל פה".

    

   מבחינתך עברת את המבחן הזה?

   "לפי התגובות נראה לי שכן. כשראיתי את עצמי בסצנות של האקשן, גם אני קצת התפעלתי מעצמי. נשארו לי כמה טריקים בכיס, למקרה שאתקל במישהו בסמטה חשוכה. היה על הסט יועץ פרסי, שעצר את הצילומים בכל פעם שהייתה בעיית אמינות הכי קטנה, אפילו ברמת הצבעים של הבורקה הפרסית. באיראן הבורקה קצת יותר מרושלת מבמדינות מוסלמיות אחרות, והרישול מאוד מדויק. לאיראניות יש סטייל חבל על הזמן. אני חייבת להודות שכשדיברתי פרסית, היו פעמים שאמרתי לעצמי, 'יכולת להגיד את זה יותר טוב'. יכולתי לדמיין את המורה שלי לפרסית יושבת לי על האוזן ולוחשת, 'לא טוב'".

     

   השבוע עולה הסדרה באפל TV ותשודר בכל העולם, וכבר חודש שאנשי חברת שידור התכנים הבינלאומית עובדים איתה על היח"צ לסדרה, כולל שיוף האנגלית לצורך ראיונות לכלי תקשורת עולמיים. אפשר להסתחרר רק מעצם המחשבה שהיא עוד שנייה תהפוך לפנים מוכרות בכל העולם, אבל סולטן מעדיפה לא לעוף על עצמה בשלב זה.

    

    

   "לאיראניות יש סטייל חבל על הזמן" (צילום: יניב אדרי, סגנון: מאיה מור)
    "לאיראניות יש סטייל חבל על הזמן"(צילום: יניב אדרי, סגנון: מאיה מור)
     

     

    ליאור רז הפך לפנים מוכרות בעולם בזכות "פאודה". את מקווה ש"טהרן" תהיה ה"פאודה" שלך?

    "לא אכפת לי, אבל אני לא תולה בזה את כל התקוות שלי. 'פאודה' זו סדרה מדהימה, ואני שמחה בשביל ליאור שהיא כל כך הצליחה. הלוואי ש'טהרן' תצליח ככה בעולם".

     

    יש מצב שאת מקטינה קצת ציפיות כדי לא להתאכזב?

    "אני שומרת על עצמי, זה ברור. זה אנושי ללכת לאיבוד בעקבות כל הרעש הזה סביבי, ואני לא רוצה שזה יקרה לי. אולי בגלל שבאתי מבית ירושלמי צנוע - להורים שלי אין קשר לכל הזוהר הזה. אני חוששת שאם אזרום עם כל הדברים הטובים שקורים לי, אני בעצם מתכחשת למקום שגדלתי בו. לפעמים אני באמת מרגישה שאני עושה לעצמי עוול בזה שאני יותר מדי מורידה לעצמי רק כדי לא להרגיש שאני מפנה גב למקום שהגעתי ממנו.

    "החלום ההוליוודי אף פעם לא הגניב אותי, אבל עכשיו אני מוכרחה להודות שפתאום אני רואה את האופציה. עד עכשיו הייתי ב'אנדר' קיצוני, עכשיו אני במקום טוב יותר מבחינה נפשית, אני מרגישה שמגיע לי לשמוח בזה".

     

    מה תעשי אם זה יצליח מעבר למצופה ותצטרכי לעבור לחו"ל?

    "מאור יזרום עם זה יותר ממני, לי זה יהיה יותר קשה. אבל יו נבר נואו. אם תגיע הזדמנות מטורפת, נלך איתה. החיים יכולים להפתיע".

     

    • הראיון המלא עם ניב סולטן מתפרסם בגליון "לאשה", השבוע בדוכנים

     

    הגליון החדש של לאשה - עכשיו בדוכנים (צילום: שי ארבל, סגנון: ראובן כהן)
    הגליון החדש של לאשה - עכשיו בדוכנים (צילום: שי ארבל, סגנון: ראובן כהן)
     
    הצג:
    אזהרה:
    פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד