רופאת האסתטיקה שאינה
מתפשרת על פחות ממושלם

ד"ר רויטל בראלי משלבת בקליניקה שלה לרפואה אסתטית שיטות שונות: "אני מאמינה ב- less is more, בטיפול הדרגתי לצורך קבלת תוצאה טבעית, צעירה ויפה"

"איני מתפשרת על פחות ממושלם. שיטותיי משולבות, ומשתנות בהתאם למקרה". ד"ר רויטל בראלי (צילום: סיגלית ריבוא - סיגלית צלמת חוויות)
"איני מתפשרת על פחות ממושלם. שיטותיי משולבות, ומשתנות בהתאם למקרה". ד"ר רויטל בראלי (צילום: סיגלית ריבוא - סיגלית צלמת חוויות)

בחרנו החודש לראיין את ד"ר רויטל בראלי (44), נשואה לגדי ואם ליהונתן, איתמר, דניאל ואמיליה המקסימים. מנתחת מח׳ נוירוכירורגית, בעלת קליניקה לרפואה אסתטית.

  

איך התחלת את דרכך בתחום?

"תחום האסתטיקה תמיד נשף בעורפי. עוד כסטז'רית לרפואה בביה"ח בלינסון, נתבקשנו לבחור שלוש מחלקות 'בחירה', כלומר לפי רצוננו, ולא לפי התכנית המותווית מראש. מיותר לציין כי בחירתי הייתה כמובן המחלקה הנוירוכירורגית, אולם, חודש מתוך השלושה החלטתי להעביר במחלקת פלסטיקה. הניתוחים השיחזוריים והטיפול בחולים, לאו דווקא בפן האסתטי, אלא המשקם, עניינו אותי מאוד, אך כפי הנראה משהו היה חסר לי. בסופו של דבר בחרתי להתחיל את התמחותי במחלקה הנוירוכירורגית, בביה״ח סורוקה, וכעת השילוב עם הרפואה האסתטית סוגר סוג של מעגל, התלבטות שהסתיימה, ומשלב בין האפשרויות".

 

מהן שיטות הטיפול בקליניקה?

"בקליניקה אני משלבת שיטות טיפול שונות, הכוללות: הזרקות של חומרי מילוי, הזרקות בוטוליניום טוקסין, בהתוויות שונות, כגון: מיגרנה, הזעת יתר ולצורך העלמת קמטים. מתיחת פנים על ידי חוטים, הרמת עפעפיים, מיצוק הפנים והגוף על ידי מכשור המשלב גלי רדיו ואולטרא סאונד, ועוד.

 

"לעיתים אני ממציאה את השיטה בהתאם למטופל/ת היושבים מולי. אני מאמינה ב- less is more, בטיפול הדרגתי לצורך קבלת תוצאה טבעית, צעירה ויפה, ואיני מתפשרת על פחות ממושלם. שיטותיי משולבות, ומשתנות בהתאם למקרה"

"לעיתים אני ממציאה את השיטה בהתאם למטופל/ת היושבים מולי. אני מאמינה ב- less is more, בטיפול הדרגתי לצורך קבלת תוצאה טבעית, צעירה ויפה, ולא מתפשרת על פחות ממושלם.  יש לזכור כי בתחום הכירורגי אין ניתוח אחד שזהה לאחר, וכך גם ראייתי על הרפואה האסתטית. שיטות עבודתי הינן משולבות, ומשתנות בהתאם למקרה".

 

מה מייחד את השירות שאת מעניקה ללקוחותייך?

"אני לא מגדירה את הטיפול שלי בלקוחותיי כשירות. שירות ניתן ללקוחה שמגיעה למגה-קליניקה, בפריסה ארצית, ומעוניינת להעלים קמט זה או אחר, ונותן השירות הוא אותו רופא במשמרת הנתונה. אני מטפלת בלקוחותיי באופן אישי ופרטני. הרפואה האסתטית הינה רפואה מכל המשתמע מכך, משלב האבחון וכלה בשלב הטיפול והמעקב אחרי. כל המטופלות שלי יודעות שאני זמינה בשבילן לכל שאלה, לפני ואחרי הטיפול, ולעולם לא אציע טיפול שאיני מאמינה בו, לא הייתי מעוניינת שיבוצע עליי, או שאינו מתאים למטופלת".

 

רגע מכונן שזכור לך במיוחד, במהלך הקריירה שלך?

"לפני כשנה וחצי במהלך חופשה משפחתית בחו"ל, חבר שלנו התקשר וסיפר לי ולבעלי, כי בנו, בשנות העשרים, נחבל קשה בראשו ונכנס לחדר ניתוח, לצורך ניקוז דימום חריף, שנוצר במוחו כתוצאה מהחבלה. ליוויתי אותו טלפונית עד חזרתנו ארצה. לאחר תקופת שיקום חזר לתפקוד מלא, אך עקב הניתוח בראשו נוצר חסר עצם בחלקו הצידי של המצח, שמאוד הפריע לו באספקט הוויזואלי. הציעו לו ניתוח לשחזור, אך הוא סירב מסיבות אישיות ונפשיות. קיים קושי ופחד שמא יקרה משהו שיצריך שיקום מחדש, והדבר מובן.

 

"לאחר שנה מהניתוח הוא הגיע אליי, בדקתי את בדיקות ההדמייה ומצאתי לנכון לבצע שחזור של העצם באופן שלא מצריך התערבות ניתוחית, עם השיטות המקובלות, דווקא בתחום האסתטיקה.

התוצאה הייתה טבעית ויפה, והחשוב מכל, ללא אישפוז, ניתוח וזמן החלמה. אותו מקרה שינה אצלי את התפיסה המקובלת לגבי הרפואה האסתטית".

  

היכן נראה אותך בעוד 5 שנים?

"ממציאה את הגלגל מחדש. בדיוק כפי שהבוטוקס לצורך העלמת קמטים 'התגלה' בעקבות טיפולים מכוונים למיגרנה, או בעיות נוירולוגיות, בהם מטופלים הבחינו כי לאחר הטיפול במיגרנה גם הקמטים נעלמו יחדיו עם כאב הראש. כך אני מקווה כי נמצא פתרונות מתחום האסתטיקה לטיפול בבעיות רפואיות-נוירולוגיות, כדוגמת: שחזור, תיקון אסימטריה ועוד. במקרים כאלו חשוב להבין מהי הסיבה לתוצאה, ולתקן בהתאם".

  

טיפים לקוראות מנטה לשמירה על עור יפה ובריא:

1. עור בריא ויפה, הינו שילוב של גנטיקה, תזונה, בריאות הנפש ואורח חיים.

2. הקפידו על תזונה נכונה ופעילות גופנית.

3. הימנעו משמש והקפידו על קרם לחות, המכיל פפטידים או חומרי הזנה לעור, עם מקדם הגנה.

4. מירחו קרם לחות וסרום, באזור העיניים והצוואר מאחר שהעור באיזורים אלו, דק יותר בהשוואה לשאר הפנים.

5. עשו בוטוקס באיזור המצח ויפה שעה אחת קודם.  

6. לא למהר ולהתחיל בהזרקות חומצה היאלורונית, ואם כן אז במידה ורק כשצריך.

7. הכי חשוב היי מאושרת ושמחה, זה היופי האמיתי.

 

ד"ר רויטל בראלי

הכרמל 20, גני תקווה - מרכז הבמה  | טל׳: 054-7334366 | 073-7548003 | barrelly.co.il  |  dr.revital_barrelly  |  פייסבוק  |  אינסטגרם