יעילות מקסימלית: מה חשוב לדעת על תוספי תזונה ליפוזומליים?

אם כבר רכשתם מוצרים ליפוזומליים וחשוב לכם להשקיע בתוסף בעל יעילות מקסימלית כמו: ויטמין C, ויטמין D, אומגה 3 או מגנזיום - יש כמה דברים שחשוב שתדעו

לליפוזום יש יתרון משמעותי: הוא מאפשר ספיגה משופרת וזמינות ביולוגית גבוהה של סוגים רבים של רכיבים פעילים, גם כאלו שמסיסים במים וגם כאלו שמסיסים בשמן (צילום: Shutterstock)
לליפוזום יש יתרון משמעותי: הוא מאפשר ספיגה משופרת וזמינות ביולוגית גבוהה של סוגים רבים של רכיבים פעילים, גם כאלו שמסיסים במים וגם כאלו שמסיסים בשמן (צילום: Shutterstock)
בין תוספי התזונה הליפוזומליים אותם מציעה אקוסאפ תמצאו ויטמין C, ויטמין D, אומגה 3, טורמריק (מיצוי של שורש הכורכום השלם) ומגנזיום, כולם נוזליים, ליפוזומליים, נוחים לנטילה ובספיגה גבוהה (צילום: Shutterstock)
בין תוספי התזונה הליפוזומליים אותם מציעה אקוסאפ תמצאו ויטמין C, ויטמין D, אומגה 3, טורמריק (מיצוי של שורש הכורכום השלם) ומגנזיום, כולם נוזליים, ליפוזומליים, נוחים לנטילה ובספיגה גבוהה (צילום: Shutterstock)

החלטתם להתחיל להשתמש בתוספי תזונה ליפוזומליים? בחירה מצוינת! בכל זאת כדאי שתדעו שקיימת דרך אחת ויחידה להוביל תוספים כאלו ולשמור על איכותם, שכן מדובר במוצרים רגישים, שדורשים בקרה ותחזוקה צמודות וקפדניות, החל משלב הייצור ועד לשלב השינוע.

 

העדינות והקפדנות אינן מפתיעות. אם מתמקדים במבנה הייחודי של הליפוזום, שהוא מולקולה כדורית המהווה מעטפת שומנית. למעשה, בזכות המבנה דמוי הבועה המיקרוסקופית שלו, ניתן להחדיר לתוכו רכיבים שונים כמו תרופות ותוספי תזונה.

 

אף על פי שבתחילה, עם גילויו, שימש הליפוזום לצרכי מחקר מדעי, מהר מאוד הבינו כי ניתן להשתמש בו כחומר מוביל לתרופות ולחומרי הזנה, ואף להשתמש בתכונותיו לשם שחרור מבוקר של אותם חומרים אל מערכות הספיגה בגוף, ולכן היום הוא מככב במגוון מוצרים שנעזרים במנגנון הייחודי והאפקטיבי שלו.

 

מולקולה רבת פוטנציאל

לליפוזום יש יתרון משמעותי: הוא מאפשר ספיגה משופרת וזמינות ביולוגית גבוהה של סוגים רבים של רכיבים פעילים, גם כאלו שמסיסים במים וגם כאלו שמסיסים בשמן (כמו ויטמין C, ויטמין D, כורכום, מגנזיום ועוד). יכולת השינוע הייחודית של הליפוזום ישירות לתאי היעד, הפכה את הטכנולוגיה הליפוזומלית לפופולרית מאוד לא רק בתחום התרופות, אלא גם בעולם תוספי התזונה, ומשתמשים בה כדי לשפר זמינות ביולוגית נמוכה של תוספים הנלקחים בבליעה.

 

 (צילום: אקוסאפ)

   

  יוצאים מהבועה

  הזמינות הביולוגית הגבוהה של המוצרים הליפוזומליים מתאפשרת בזכות המבנה הייחודי של הליפוזום, אשר מסייע לחומרים הפעילים לחדור בקלות ובמהירות את תאי האפיתל במעי שבהם מתרחשת הספיגה, ולפרוק לתוכם את תכולתו. מתאי המעי תכולת הליפוזום עוברת ישירות אל מחזור הדם .

   

  המעבר של הליפוזום במערכת העיכול מונע את התפרקות החומרים הפעילים ואת הפרשתם מהגוף. כמו כן, הקרום הדו-שכבתי של הליפוזום מספק לחומרים הפעילים הגנה יעילה שנחוצה במיוחד עבור רכיבים פעילים הרגישים להתחמצנות. במילים אחרות, הציפוי הטבעי שהמעטפת הליפוזומלית מעניקה לרכיבים התזונתיים העדינים שאותם היא נושאת בתוכה, מגביר את היציבות שלהם, מונע את התפרקותם בסביבה החומצית של הקיבה ונושא אותם בבטחה לאורך מערכת העיכול, עד לספיגתם.

   

  התועלות הבריאותיות של הליפוזומים משמעותיות ומגוונות:
  • נטילה קלה: התוספים הליפוזומליים נוזליים והם נוחים לנטילה גם לילדים או לגיל השלישי.
  • הגנה על החומרים הפעילים: הליפוזום המצפה את החומר הפעיל מגן עליו מפני התחמצנות והתפרקות במערכת העיכול.
  • קלים לעיכול: הטכנולוגיה הליפוזומלית מפחיתה השפעות לא רצויות ותופעות לוואי של תוספים שונים במערכת העיכול.

   

  החשיבות של שמירה בטמפרטורה מבוקרת

  נהוג לומר ש"אלוהים נמצא בפרטים הקטנים", ומה שבטוח, בכל הנוגע לתוספים, הוא שהייחודיות של המוצרים הליפוזומליים מתחילה בבועיות הקטנות, ליתר דיוק – במולקולות הזעירות שמרכיבות אותן ומסייעות להוביל את התוספים בצורה הכי אפקטיבית לגוף.

   

  בגלל ההרכב הייחודי והעדין שלהם, מוצרים ליפוזומליים רגישים במיוחד, לשינויי טמפרטורה, להתחמצנות, להפרשי לחצים ועוד. כשמזמינים מוצר דרך האינטרנט, בדרך כלל מחוץ לארץ, אין לנו שליטה או בקרה על תנאי האחזקה ועל תנאי ההובלה של המוצר עד שהוא מגיע אלינו הביתה. בעוד שברוב המוצרים שמזמינים הביתה, עניינים כמו שרשרת הייצור והאספקה של המוצרים אינם רלוונטיים, בנוגע לתוספי תזונה ליפוזומליים - מדובר בהקפדה חשובה ביותר שמשפיעה על יעילות התוסף.

   

  אקוסאפ חרטה על דגלה את החשיבות של ספיגה גבוהה של החומרים הפעילים שבתוספי התזונה, והיא היום החלוצה ביישום הטכנולוגיה הליפוזומלית בתוספי תזונה בישראל (צילום: Shutterstock)
   אקוסאפ חרטה על דגלה את החשיבות של ספיגה גבוהה של החומרים הפעילים שבתוספי התזונה, והיא היום החלוצה ביישום הטכנולוגיה הליפוזומלית בתוספי תזונה בישראל(צילום: Shutterstock)

    

   מה חשוב לוודא כשרוכשים תוספים ליפוזומליים?

   חושבים להזמין תוסף? כדי להפיק את המרב מהתוסף הליפוזומלי שאתם רוכשים, חשוב שתוודאו שהוא יוצר בתנאים נאותים ואוחסן תוך בקרה קפדנית המשמרת את יעילותו ואת הרכבו. חשוב לוודא ששרשרת האספקה תואמת את התקנים העולמיים המחמירים ביותר, וכמובן שהתוספים מובלים אליכם בטמפרטורה מבוקרת.

    

   כיצד נדע שמדובר במוצר ליפוזומלי אמיתי?

   כמות המחקרים שבוחנים את התועלות של הליפוזומים בתוספים רק הולכת וגדלה, בעוד שהמודעות של שוחרי הבריאות לנושא בשיא של כל הזמנים. יצרני התוספים הבחינו בתופעה זו וכיום ניתן למצוא מגוון תוספי תזונה המוצגים כליפוזומליים, אך רובם נמצאים שלב אחד לפני יצירת הליפוזומים. עצם הוספת הפוספוליפידים לחומר הפעיל הוא אמנם ישפר את הספיגה במידה מסוימת, אך הוא אינו מספיק בשביל ליצור ליפוזום, משום שעדיין חסר הרכיב ההכרחי ביותר ליצירתו: מים!

    

   אם אין מים - אין ליפוזום

   פורמולה ליפוזומלית אמיתית תימצא בתוספי תזונה נוזליים שמספקים סביבה מימית, שהכרחית ליצירה של מבנים שומניים כדוריים המכילים את החומר הפעיל. מוצרים שאינם מגיעים בתצורה נוזלית אבקות או טבליות, אינם מספקים סביבה מימית המאפשרת לליפוזומים להיווצר באופן מיידי.

   תוספי התזונה הליפוזומליים של אקוסאפ

    

   אקוסאפ חרטה על דגלה את החשיבות של ספיגה גבוהה של החומרים הפעילים שבתוספי התזונה, והיא היום החלוצה ביישום הטכנולוגיה הליפוזומלית בתוספי תזונה בישראל, ומציעה מגוון תוספים המיוצרים בטכנולוגיה זו. בין תוספי התזונה הליפוזומליים אותם מציעה אקוסאפ תמצאו ויטמין C, ויטמין D, אומגה 3, טורמריק (מיצוי של שורש הכורכום השלם) ומגנזיום, כולם נוזליים, ליפוזומליים, נוחים לנטילה ובספיגה גבוהה.

    

   את התוספים הליפוזומליים של אקוסאפ אפשר לקנות בהזמנת משלוח עד הבית ללא תוספת תשלום, ובבתי טבע, בתי מרקחת ורשתות הפארם.

    

   ליצירת קשר – 1801-226-226 | orders@ecosupp.co.il  | www.ecosupp.co.il   

    

   למען הסר ספק, התוכן במאמר זה הוא בעל אופי של סקירה כללית בלבד, והמידע בו אינו התוויתי, הוא לא מהווה המלצה רפואית מוסמכת והוא לא מיועד להנחות את הציבור או לשמש לגביו כהמלצה, הוראה או עצה לשימוש, לשינוי או להורדה של תרופה כלשהי, ואין בו תחליף לייעוץ רפואי פרטני או אחר. נשים בהיריון, מניקות, ילדים ואנשים הנוטלים תרופות מרשם – יש להיוועץ ברופא לפני השימוש בתוספי תזונה.

    

    

    
   הצג:
   אזהרה:
   פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד