צילום: שי יחזקאל

אחרי 20 שנה: האם נמצאה הנוסחה המנצחת לחיים בריאים ומאושרים?

גיליון 20 שנה ל"מנטה" מספק לעורכת המגזין תירוץ מצוין לשתף אתכם שוב במוטו הוולנס שמאפס אותה בכל פעם שהיא "מאבדת את זה": One Life. Live it Well

הגיליון החגיגי שלפניכם מסכם את דרך הוולנס שעשינו יחד ב־20 השנים האחרונות באפיקי החיים השונים: תזונה, כושר, אושר, דיאטה, יחסים ועוד (צילום: שי יחזקאל)
הגיליון החגיגי שלפניכם מסכם את דרך הוולנס שעשינו יחד ב־20 השנים האחרונות באפיקי החיים השונים: תזונה, כושר, אושר, דיאטה, יחסים ועוד (צילום: שי יחזקאל)

במהלך 14 שנותיי במגזין הזה למדתי הרבה מאוד דברים. למדתי שאימוני כושר יכולים להיות קצרצרים וסופר יעילים (HIIT), למדתי שדיאטות שונות יכולות להציע אינספור הגבלות (סוכר, גלוטן, שומן) אבל יש כלל אצבע פשוט שעובד מצוין – לאכול מעט, למדתי שמחשבות שליליות יכולות לקצר את הטלומרים (ואת החיים), למדתי שאמונה יכולה לשנות מדדים רפואיים (גם אם אין לזה הסבר מדעי), למדתי ש"פריצות דרך" מדעיות מסעירות הופכות לא פעם לחדשות מאכזבות (ולעתים אף מסוכנות), אבל בעיקר למדתי שלמרות שנראה לנו שאנחנו כבר יודעים הכל – תמיד יש לנו עוד משהו ללמוד.

 

או ששומרים על דיאטה קיצונית או שאוכלים בלי הגבלה, או שמתאמנים שש פעמים בשבוע או שלא זזים מהכורסה, או שנוסעים לריטריטים בהודו או ששוכחים לקחת הפסקה של חמש דקות לבהייה

למדתי גם דבר או שניים על טבעם של בני אדם, בעיקר כשזה מגיע לענייני בריאות, כושר, שמירה על המשקל, סיפוק ואושר. מה למדתי? שרובנו מחפשים כל הזמן נוסחה מנצחת לחיים בריאים מאושרים. וגם שרובנו חושבים על איזון במונחים של לשון מאזניים. או אם תרצו, סקאלה בעלת שני קצוות: בקצה אחד הכל, בקצה השני – כלום. או ששומרים על דיאטה קיצונית או שאוכלים בלי הגבלה, או שמתאמנים שש פעמים בשבוע או שלא זזים מהכורסה, או שנוסעים לריטריטים בהודו או ששוכחים לקחת הפסקה של חמש דקות לבהייה.

 

במהלך הדרך שלי כעורכת המגזין הזה הבנתי גם שאין באמת נוסחה כזאת, כי החיים מורכבים וייחודיים מדי (וגם בני האדם). ויותר מזה - למדתי שחיים מאוזנים הם בכלל חיים עגולים, לא כאלה שמתמקמים בין שני קצוות שיש צורך למצוא את האיזון בין שניהם.

 

למה? כי כשאנחנו נעים בין קצוות, רוב הסיכויים שלא משנה באיזה צד נבחר - בסוף נגזים. או שנעשה יותר מדי (ונשלם על זה מחיר), או שנעשה פחות מדי (ונשלם על זה מחיר), ובאמצע לרוב נלקה את עצמנו. חיים עגולים, לעומת זאת, הם חיים חומלים, מכילים, אוהבים (בראש ובראשונה את עצמנו). חיים שבהם כל דבר, ולו הקטן ביותר, שאנחנו עושים למען הוול ביאינג שלנו, הוא בעל משמעות גדולה.

 

חיים עגולים, מבחינתי, הם כאלה שבהם אתם לא מתאימים את עצמכם לחיים (וגם לא להמלצות הרווחות), אלא מוצאים את הדרך שלכם להתאים אותם לצרכים שלכם. הקץ' כמובן הוא להתחבר מספיק לעצמכם כדי לדעת מה באמת הכי חשוב לבריאות הפיזית, הנפשית והרוחנית שלכם (אבל אנחנו כאן מדי חודש כדי להזכיר לכם, ולנו, את זה).

 

גיליון 20 שנה ל"מנטה" מספק לי תירוץ מצוין לשתף אתכם שוב במוטו הוולנס שמאפס אותי בכל פעם שאני "מאבדת את זה": One Life. Live it Well והמפתח ל־Well הזה הוא לגמרי בידיכם

הגיליון החגיגי שלפניכם מסכם את דרך הוולנס שעשינו יחד ב־20 השנים האחרונות באפיקי החיים השונים: תזונה, כושר, אושר, דיאטה, יחסים ועוד. מדי חודש הבאנו לכם מידע חדש וכלים נוספים שנועדו לעזור לכם לנהל קצת יותר טוב את החיים, ואולי גם להבין קצת יותר טוב את עצמכם.

 

אבל בשורה התחתונה, אין אף אחד שמכיר אתכם טוב יותר מכם. בפתח השנה החדשה אני מאחלת לכם להישאר קשובים לעצמכם, מחוברים לצרכים של עצמכם (ושל סביבתכם), להיצמד לדרך שלכם, להיות מכילים, חומלים ואוהבים. ייתכן שקטונתי (וזה לגמרי בסדר), אבל מבחינתי, אלה הם החיים הבריאים.

 

שנת בריאות, עוצמה וצמיחה,

 

    

   

   

  הגיליון החדש של מגזין מנטה - עכשיו בדוכנים (צילום: שי יחזקאל)
  הגיליון החדש של מגזין מנטה - עכשיו בדוכנים (צילום: שי יחזקאל)
   
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד