"מיום שסיימתי את ההתמחות היה ברור לי שאצא לדרך עצמאית"

כבר תקופת ביה"ס חוסר צדק הפריע לה. היום הלן דורפמן היא בעלים של משרד עו"ד: "הבנתי שעליי לייצג רק בתיקים שעומדים בקנה אחד עם הסטנדרטים הערכיים שלי"

"כולם ניסו להניא אותי מיציאה לעצמאות, בעיקר מתוך הפחדים שלהם ולא בשל טיעון שיש לו אחיזה במציאות". הלן דורפמן (צילום: אינגה אבשלום ותומר קצב, סטיילינג: הדס לביא ולורה פלדמן)
"כולם ניסו להניא אותי מיציאה לעצמאות, בעיקר מתוך הפחדים שלהם ולא בשל טיעון שיש לו אחיזה במציאות". הלן דורפמן (צילום: אינגה אבשלום ותומר קצב, סטיילינג: הדס לביא ולורה פלדמן)
הלן דורפמן, עורכת דין ופעילה לשינוי חברתי וסביבתי, בעלים של משרד עו"ד הלן דורפמן ושות'

 

מי אני

עורכת דין ופעילה חברתית. בנוסף לניהול משרד עורכי הדין שבבעלותי אשר עוסק במקרקעין, במשפט אזרחי-מסחרי ובגישור, אני מתנדבת במד"א, מכהנת כיו"ר עמותת "שומרים על דניה" ובמגוון תפקידים בלשכת עורכי הדין: יו"ר הוועדה לעידוד עסקים וקשרי חוץ במחוז חיפה, סיו"ר הוועדה לקידום נשים במחוזי חיפה, סיו"ר ועדת צעירים ומתמחים במחוז חיפה, מ"מ יו"ר פורום צעירים ארצי, סיו"ר פורום שוויון וייצוג מגדרי ארצי וסיו"ר וועדת המקרקעין הארצית.

נשואה ואמא לשלושה, מתגוררת בחיפה

 

נקודת ההתחלה

"כבר בתקופת בית הספר, כחברת מועצת התלמידים ובתנועת הנוער, הייתי פעילה לשינוי חברתי וסביבתי. חוסר צדק גרם לי להתעמת לא פעם עם מורים, מדריכים ואפילו חברים, כך שאפשר לומר שהדרך לפקולטה למשפטים הייתה סלולה וברורה".

 

נקודת הפריצה

"מיום שסיימתי את ההתמחות היה ברור לי שאצא לדרך עצמאית, בעיקר משום שהבנתי שעליי לבחור את הלקוחות שלי בקפידה ולייצג רק בתיקים שעומדים בקנה אחד עם הסטנדרטים הערכיים והמוסריים שלי. אני חושבת שלמעט בעלי ומשפחתי הקרובה, כולם ניסו להניא אותי מיציאה לעצמאות, בעיקר מתוך הפחדים שלהם ולא בשל טיעון שיש לו אחיזה במציאות".

 

נקודת ההווה

"כיום צוות המשרד ואני מטפלים בעשרות תיקים משפטיים במקביל, מתוך הבנה ברורה שמאחורי כל תיק יש סיפור אנושי ואישי שההחלטות בו ישנו את חיי אותו אדם".

 

מה למדתי

"הניצחון במשפט נמצא בפרטים הקטנים. תשומת הלב לפרטים זו הייחודיות שלנו כמשרד, לחפש בין כל הפרטים ולמצוא את המשהו המיוחד הזה שבאמצעותו אני יכולה לנצח את התיק".

 

לאן זה ממשיך מכאן

"המאבק הציבורי הכי משמעותי שמשרדי ואני לוקחים בו חלק נוגע לתחום המקרקעין. כמי שמייצגת גם רוכשי דירות רבים וגם יזמים וקבלנים, אני חיה את הקונפליקט בין רצונו וצרכיו של היזם להגיע לרווח מקסימלי מול שאיפתו של רוכש הנכס לקבל את התמורה הגבוהה ביותר ביחס לסכום הנמוך ביותר. רק הבנה של מכלול השיקולים הערכיים, המשפטיים והכלכליים מאפשרת צמיחה בשוק התחרותי שבו אני מתנהלת. בשנה הקרובה בכוונתי להמשיך ולהרחיב את שירותי המשרד".

 

תובנה לדרך

הביטוי "העצמה נשית" עלול ליצור תמונה שלפיה נשים שונות מגברים או שצריך להעצים אותן. אני לא חושבת שזה נכון. לנשים יש עוצמה ויכולת להסתכל על הדברים בצורה ייחודית רק להן.

 

הלן דורפמן ושות' - עורכי דין גישור

כתובת: שד' הפלי"ם 2, חיפה (בניין אשל)

טל': 04-9834422

 

  בגדים: מיריס - אופנה עילית לנשים

   

   
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד