"חשוב לדעת שאי אפשר לפתור עניין רגשי בעזרת טבלאות אקסל"

ענבל מכלוף, מלווה ומלמדת נשים להתנהל עם כסף בשפה שרק נשים יכולות להבין: "לצערי, נשים נוטות לוותר או להסתיר את הצרכים שלהן ואז חוות תסכול גדול"

"נשים קונות אפילו שהן רואות את המספרים - הפתרון לא נמצא שם". ענבל מכלוף (צילום: אינגה אבשלום ותומר קצב, סטיילינג: הדס לביא ולורה פלדמן)
"נשים קונות אפילו שהן רואות את המספרים - הפתרון לא נמצא שם". ענבל מכלוף (צילום: אינגה אבשלום ותומר קצב, סטיילינג: הדס לביא ולורה פלדמן)
ענבל מכלוף, מלווה ומלמדת נשים להתנהל עם כסף בשפה שרק נשים יכולות להבין, יועצת משכנתאות וכלכלת המשפחה

 

מי אני

בוגרת לימוד כלכלה ומינהל עסקים, בעלת ניסיון ניהולי בענף הבנקאות על כל גווניה ב-20 השנים האחרונות, יועצת משכנתאות, כלכלת המשפחה ופיננסים.

נשואה ואמא לילדה בת 14, גרה ביישוב גבעת אבני

 

נקודת ההתחלה

"כשהייתי סטודנטית לכלכלה עבדתי בבנק כטלרית (בקופות) כדי לממן את הלימודים. אהבתי את הקשר עם האנשים. אהבתי להיות במקום משפיע ועוזר ואחרי שקיבלתי מהלקוחות פידבק חיובי, הבנתי שאני נותנת הרבה מעבר לרגיל, יוצאת מגדרי כדי לעזור להם. עם הזמן התור אלי בבנק הלך והתארך".

 

נקודת הפריצה

"כשפרשתי מהבנק עדיין לא ידעתי שאפתח עסק, רק ידעתי שאני רוצה לעשות שינוי ולצאת לדרך שבה אוכל לשתף אחרים בדרך שלי ובתפיסה שלי לגבי כסף וההתנהלות איתו. בהתחלה עוד ניסיתי לעבוד כשכירה במקום או שניים, אבל אחרי שנתקלתי בהתנגדויות הבנתי שאין מנוס, שיש לי ייעוד ושליחות ושאני צריכה להביא אותה לעולם בדרך שלי - ודרך העסק שלי. בהתחלה ליוויתי אישית משפחות להתנהלות כלכלית נכונה תוך שימוש בכלים הידועים לכולם (טבלאות, רישום וכו'). אבל לאט-לאט הבנתי שהפתרון עבור נשים לא נמצא במקום הזה אלא במקום אחר לחלוטין - במקום רגשי.

 

"כבעלת עסק האתגרים עבורי בהתחלה היו להבין מה זה להיות עצמאית אחרי 20 שנה בחממה של בנק עם משכורת שנכנסת כמו שעון באחד בחודש והכל ידוע מראש. כמי שוודאות ושליטה היו קריטיים עבורה נאלצתי להתרגל למציאות חדשה. מציאות של עסק עצמאי שבהתחלה לא רק שלא ידוע כמה הוא יכניס, אלא להפך - צריך להשקיע ולהוציא כדי לרכוש ידע ולהתמקצע, לשווק ולהתפרסם. אין ספק שעבור אישה ניהול עסק עצמאי זה הליך פרקטי, אבל גם, ובעיקר, מבחנים פנימיים לביטחון העצמי ולעקשנות בכל פעם מחדש".

 

נקודת ההווה

"היום העסק שלי מתמחה בייעוץ וליווי לקבלת משכנתה ופתרונות אשראי. אני מעבירה גם סדנאות לכלל הקהלים ולנשים בארגונים, ומלמדת איך להתנהל אחרת עם כסף. הייחוד שלי הוא בהתאמה אישית של התהליך לכל לקוח ולקוח. אין המלצות אחידות לכולם. אני מלווה את הלקוחות שלי בהתאמה אליהם, בדרך שהם יוכלו ליישם.

 

"לכל אחד יש מקום אחר בהקשר לכסף בחייו, וכשאני מבינה מהו - אני נותנת את הפתרון. אני לא עושה מה שכולם עושים, אלא להפך - תמיד אומרת ללקוחות שלי שאם ככה זה מובן ומתחבר להם, אז שיעשו כך. אין חוקים ואין נכון או לא נכון, יש מה שאת או אתה מרגישים, מה שמתאים לכם. וזה מה שיביא את ההצלחה".

 

מה למדתי בדרך

"נקודת המוצא שלי היא: מה שהיה היה. חוץ מהמוות הכל ניתן לתיקון, אז שחררו את רגשות האשם על העבר ובואו נסתכל קדימה. כסף משפיע על כל תחומי החיים שלנו, לטובה ולרעה. אני עדה לא אחת לבעיות קשות בזוגיות בגלל ויכוחים על כסף, בגלל פערים ותפיסה שונה. בכל פגישה עם זוג אני משקפת לכל צד שינסה להבין איך היא חושבת ומה הצרכים שלה - והפוך. לצערי, נשים נוטות לוותר או להסתיר את הצרכים שלהן ואז חוות תסכול גדול ונאלצות להחביא שקיות עם קניות. כאן זה כבר מגיע למקומות שהם הרבה מעבר לכסף. מדובר בתחושות רגשיות עמוקות שליליות שעם הזמן רק הולכות ומחמירות, וכל הזמן יש תחושת כשלון מול הבן זוג, הילדים. לכן יש דברים שנשים חייבות להבין לגבי עצמן ולא להתכחש להם. אם רוצים לעשות שינוי, צריך כנות מלאה מול עצמך, על החוזקות ועל החולשות שלך.

 

לאן זה ממשיך מכאן

"התוכניות שלי לשנה הקרובה הן להגיע לכמה שיותר נשים דרך הקורס הדיגטלי שיוצא בקרוב, ולהביא אותן למקום חדש וחזק בהתנהלות שלהן עם כסף. מעבר לכך, להמשיך להגשים למשפחות את חלום הבית בדרך הכי טובה עבורם, וכמובן ליהנות בדרך ומהדרך, כי זאת כל המהות בעצם".

 

תובנה לדרך לנשים בכלל: לא לפחד להסתכל למספרים בעיניים. זה בסך הכל מספרים! אבל החשוב הוא לדעת שאי אפשר לפתור עניין רגשי בעזרת טבלאות אקסל. נשים קונות אפילו שהן רואות את המספרים - הפתרון לא נמצא שם.

לבעלות עסקים: כבעלת עסק העשירי את עצמך כל הזמן בידע ובהתפתחות, אבל אל תילחצי אם עדיין קשה לך ליישם. קחי את זה בקצב שלך, כי כשאת עושה משהו שלא תואם את מה שאת מרגישה שנכון לך, הלקוחות שלך מרגישים את זה.

 

מכלוף ענבל - מארגנת אתכם כלכלית

טל': 0507935927

פייסבוק: https://www.facebook.com/ענבל-מכלוף-inbal-machlof-181372835911807/

אינסטגרם: https://instagram.com/enbal.machlof?igshid=1lftju9obamvi

 

  קימונו: חגית מור - NOMAfashoin

   

   

   

   

   

   

   

   

   
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד