"תמיד נלחמתי עבור לקוחותיי אבל היום זה פועם בי בעוצמות אחרות"

לאחר שחוותה אובדן, איילת זקן - עו"ד המתמחה בחדלות פירעון, הבינה שהייעוד שלה זה לעזור לאנשים במצוקה כלכלית: "אני רואה בכל תיק כאילו אני מצילה את בעלי"

"על כל אישה לדאוג לעצמאותה הכלכלית ולא לסמוך לעולם על אף אחד אחר". איילת זקן (צילום: אינגה אבשלום ותומר קצב, סטיילינג: הדס לביא ולורה פלדמן)
"על כל אישה לדאוג לעצמאותה הכלכלית ולא לסמוך לעולם על אף אחד אחר". איילת זקן (צילום: אינגה אבשלום ותומר קצב, סטיילינג: הדס לביא ולורה פלדמן)
איילת זקן, עורכת דין המתמחה בחדלות פירעון, ניהול מו"מ והסדרי חובות, הוצאה לפועל

  

מי אני

עורכת דין העוסקת במשפט אזרחי -מסחרי ומתמחה בחדלות פירעון, ניהול מו"מ והסדרי חובות, הוצאה לפועל, תיקון מרשם נתוני אשראי ודו"חות אשראי. מייצגת בין היתר תאגידי מים, חברות, חייבים ונושים.

בת 43, אלמנה, אמא לשני בנים מדהימים שהם מקור גאוותי והאור בחיי - אביאל בן 22 ותמיר בן 17.5, במקור מירושלים, כיום מתגוררת בהוד השרון.

 

נקודת ההתחלה

"כל חיי שאפתי להיות עורכת דין וידעתי שזה הייעוד שלי, אבל התוכניות נדחו משנה לשנה, בכל פעם מסיבה אחרת. התחתנתי בגיל 19 ובגיל 21 הפכתי לאמא מאושרת בפעם הראשונה. האמנתי שאוכל להתחיל מיד ללמוד משפטים, אבל החיים הובילו אותי במסלול אחר שאני לא מצטערת עליו לרגע. השנים חלפו ביעף ואני הייתי מאושרת מהיותי אשת איש, בעלת משפחה למופת ובעלת עסק מצליח לעיצוב גרפי ולעיצוב אדריכלי שקטפה פרויקטים והישגים מקצועיים משמעותיים. כשאת בעלת משפחה ובעלת עסק, גם החלומות נדחים. לא בקלות מתעדפים יציאה ללימודים על פני שגרת החיים, כי התחושה היא שאת מקריבה את כל המשפחה למען טובתך האישית - וזו בדיוק הטעות. כי כשטוב לנו אז טוב למשפחה שלנו.

 

"נקודת המפנה הייתה בגיל 28. על פניו החיים שלי היו מושלמים אבל הרגשתי שמשהו חסר, שאני לא מגשימה את הייעוד שלי, וידעתי שאני רוצה רק דבר אחד ויחיד – להיות עורכת דין. סיימתי את לימודיי כמצטיינת דיקן ואף קיבלתי מלגה על הישגים יוצאי דופן בהשכלה גבוהה".

 

"כל חיי שאפתי להיות עורכת דין וידעתי שזה הייעוד שלי". איילת זקן (צילום: אינגה אבשלום ותומר קצב, סטיילינג: הדס לביא ולורה פלדמן)
  "כל חיי שאפתי להיות עורכת דין וידעתי שזה הייעוד שלי". איילת זקן(צילום: אינגה אבשלום ותומר קצב, סטיילינג: הדס לביא ולורה פלדמן)

   

  נקודת הפריצה

  "לאחר שהוסמכתי עבדתי תקופה קצרה כשכירה, ולאחר מכן יצאתי לדרך עצמאית, מתוך רצון להתוות את ניהול התיקים כראות עיניי ולהביא את עצמי לכדי ביטוי".

   

  נקודת ההווה

  "החשש הגדול ביותר בדרך עצמאית הוא היכולת להביא לקוחות חדשים באופן שוטף, אבל מי שמכיר אותי יודע שכשאני מסמנת יעדים אני כובשת אותם. ואכן, התוצאות לא איחרו להגיע. ההתמחות שלי היא בהליכי חדלות פירעון, ניהול מו"מ והסדרי חובות, גבייה משפטית והוצאה לפועל, תיקון מרשם נתוני אשראי ודו"חות אשראי.

   

  "כשאדם נשאב לסחרור ולקריסה כלכלית תחושת הערך העצמי סופגת פגיעה אנושה שמשפיעה על כל סביבתו. התפיסה שלי, הן כשאני מייצגת חייבים והן כשאני מייצגת נושים, היא שרוב האנשים רוצים להחזיר חובות ולעמוד בהתחייבויות שלהם - ושצריך למצוא את הדרך לכך. זאת, להבדיל מהתפיסה הרווחת שאדם שלא משלם הוא רמאי ונוכל. כשזו הגישה, בין אם החייב הוא הלקוח או הנושה, את מקשיבה לו ומוצאת יחד עמו את הפתרון שהוא יכול לעמוד בו. התוצאה היא כבוד הדדי ותחושת מחויבות אישית לעמוד בהבטחתו. הניסיון הרב שלי מוכיח שזה אכן עובד, לשני הצדדים".

   

  מה למדתי בדרך

  "שעל כל אישה לדאוג לעצמאותה הכלכלית ולא לסמוך לעולם על אף אחד אחר. לצערי, את זאת אני יודעת מניסיוני האישי והכואב. לפני שלוש שנים ו-10 חודשים בעלי שם קץ לחייו, ככל הנראה בגלל חובות ללא מוצא. ברגע אחד של ייאוש מהחיים נפלה עטרת ראשנו. הסתבכות אחת הובילה לאחרת, אשראים שנסגרו בבנקים הובילו לנטילת אשראים אצל גורמים לא לגיטימיים וחובות שהתנפחו לממדים מפלצתיים, עד שכל יום הפך אצלו למלחמת הישרדות כלכלית. מלחמה שגררה את כל הבית יחד איתו מכל בחינה אפשרית: כלכלית, נפשית, רגשית. מי שחייב שקל אחד - יבין אותי.

   

  "כשהוא נפרד מהעולם, הצרות שלו לא נפרדו יחד איתו וכבר בשבעה מצאתי את עצמי נלחמת מול מאה חזיתות. הסיכוי שלי היה אפסי, אבל בזכות הידע המשפטי שלי היה לי את הכוח להילחם עם חרב בין השיניים ולגבור על כולם. אלמלא התובנות שלמדתי בדרך והכלים שאספתי בתרמיל חיי, ניהול מחושב של סיכונים, ניהול כספים, חוסן נפשי, אופטימיות וסתגלנות לכל מצב - הייתי מוצאת את עצמי בתהומות שלא ניתן היה לצאת מהן".

   

  לאן זה ממשיך מכאן

  "תמיד נלחמתי עבור לקוחותיי וראיתי בכל תיק משל היה שלי. אבל מאז האובדן זה פועם בי בעוצמות אחרות, ואני רואה בכל תיק כאילו אני מצילה את בעלי. אין תחושה עילאית יותר מלסיים טיפול בתיק של אדם שהגיע שבור ומיואש ולהביאו להבראה כלכלית וליציאה לדרך חדשה. אני מאחלת לעצמי להמשיך ולסייע לאנשים במצוקה, להגיע בכל בוקר למשרדי מלאת אנרגיה חיובית וחדוות עשייה, לקצור הצלחות מקצועיות ולהמשיך להתפתח בתחומי התמחותי כי אין לי ספק שזה הייעוד האמיתי שלי בחיים. בימים אלה אני מתנדבת במספר מיזמים וכולי תקווה שבשנה הקרובה ישאו פירות ויובילו לשינויים חקיקתיים. והחשוב ביותר, במישור האישי - שאמשיך לראות את ילדיי צומחים ופורחים, מצליחים בדרכיהם ומגשימים את חלומותיהם, ואני אמשיך להיות עבורם סלע איתן, רשת בטחון, אמא אוהבת, תומכת ומעודדת, מעריצה וגאה.

   

  תובנה לדרך

  "אישה חייבת להאמין בעצמה וביכולותיה, בכל תחום, ולא משנה מה הסביבה אומרת. אם את רוצה שינוי אז קומי ותשיגי אותו. ואם צריך אז תילחמי כמו לביאה - יש בנו תעצומות נפש שאנחנו כלל לא מודעות אליהן!".

   

  איילת זקן - משרד עורכי דין

  כתובת: הנגר 24, נווה נאמן, הוד השרון

  טל': 09-7414302, 050-5580346.

   

   

   

   

   

   

   

   
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד