לוחמות הצדק: עורכות דין מנצחות מספרות על השליחות בעבודתן

לרגל השנה החדשה, פרויקט מיוחד עם 8 עורכות דין מובילות, המספרות על נוסחתן האישית לקריירה משגשגת וחיים מאושרים! והפעם: רויטל (טלי) מגל

עורכת הדין רויטל מגל. "לוחמת צדק בשבילי זו התמדה, נחישות, שאיפה ועשייה מתמדת, כדי שהצדק ייצא לאור, בהסתייגות אחת, לא על חשבון גבם של הילדים, ומבלי להפכם לקורבנות המלחמה שבין ההורים"  (צילום: דניאל אוחנה)
עורכת הדין רויטל מגל. "לוחמת צדק בשבילי זו התמדה, נחישות, שאיפה ועשייה מתמדת, כדי שהצדק ייצא לאור, בהסתייגות אחת, לא על חשבון גבם של הילדים, ומבלי להפכם לקורבנות המלחמה שבין ההורים" (צילום: דניאל אוחנה)

רויטל (טלי) מגל, עורכת דין, מומחית לדיני משפחה, הסכמים, גירושין, משמורת ילדים, מזונות, צוואות והוצאה לפועל

 

מעט עלייך ואודות הכשרתך המקצועית?

"בעלת תארים אקדמאים במדעי החברה, סוציולוגיה ואנתרופולוגיה, הוראת תקשורת ומשפטים. בעלת משרד העוסק בדיני משפחה, חדלות פרעון, ייצוג מטופלים אשר מאושפזים בכפייה בבתי חולים פסיכיאטרים. ניסיון מעל 20 שנים. לצד העבודה הסיזיפית השוטפת מקפידה על חיי משפחה, חברה וצפייה במשחקי כדורגל".

 

כבעלת משרד עורכי דין המוביל בתחום דיני משפחה וחדלות פרעון, מדוע בחרת דווקא בתחום זה?

"התחום מרתק וטומן בחובו שליחות אמיתית. תחום דיני המשפחה וחדלות פרעון, תחום דיני המשפחה וחדלות פרעון, מאפשר לי לסייע לאנשים הנמצאים בצומת דרכים קריטי בחייהם, אשר כל צעד שלהם משמעותי ויכול להיות לפעמים בלתי הפיך.

 

"יכולתי לתת להם מענה ולנרמל להם את המצב, ובתוך כך לשרטט להם דרך פעולה שתוציאם אל דרך חדשה, מרגשת אותי כל פעם מחדש. העובדה שאני מלווה אותם בדרך הזו, נותנת לי המון כח ואנרגיות במהלך היום יום, שאינו פשוט כלל ועיקר צריך לזכור שאנשים מגיעים אליי ברגעים הכי קשים שלהם בחיים, בהם חלומם על בית ומשפחה מתנפץ. אני שם עבורם גם כעורכת דין וגם נותנת להם מענה ריגשי, אשר אינו פחות חשוב".

 

בזכות מה משרדך הינו מוביל בתחומו?

"בזכות ההקשבה, האמפתיה, המקצועיות, הדיוק והאופן שבו אני בלב שלם ובנפש חפצה, מאפשרת ומציעה כל העת לנסות להגיע להסכמות, על מנת לחסוך הליכים ארוכים, קשים ומתישים".

 

מהו היתרון הבולט, המבדל אותך ממתחרייך?

"כל קולגה שלי מביא עימו את ארגז הכלים שלו. אני שואפת שייעשה צדק ללקוחותיי, אך בל נשכח שלעיתים צריך להיות חכם ולאו דווקא צודק. אני נמצאת שם עבורם ברגעים מורכבים ומלווה אותם בדרך".

 

כלוחמת צדק, הפועלת למען אחרים לניצחון, מהי הגדרתך למושג "לוחמת צדק"?

"התמדה, נחישות, שאיפה ועשייה מתמדת, כדי שהצדק ייצא לאור, בהסתייגות אחת, לא על חשבון גבם של הילדים, ומבלי להפכם לקורבנות המלחמה שבין ההורים".

 

לקוח שנמצא ברגע הלא פשוט הזה בחייו, מה עליו לדעת? איך בוחרים איש מקצוע?

"עבורי אנשי מקצוע חייבים להיות אמפתיים, מכילים, מקצועיים וחשוב שיהיו גם בעלי ניסיון. אישית אני מאמינה בדרך של גישור ופשרה, על פני מלחמות. אך כלוחמת צדק, אם צריך, אעשה הכל במלחמה למען הצדק".

 

עד כמה חשוב בעינייך לתת יחס אישי ללקוחותייך?

"הכי חשוב".

 

הישג משפטי שהינך גאה בו במיוחד?

״קשה לבחור הישג אחד. בדרכי הארוכה בתחום דיני משפחה וחדלות פרעון, ליוויתי אנשים רבים אל דרך חדשה. אצטט לקוחות שכתבו לאחר סיום הטיפול בתיק: 'אני מאושרת מהחופש כל יום שעובר, יותר ויותר, בזכותך!

את החזרת לי את חיי'. או לקוחה אחרת: 'ברצוני להודות לעורכת דין מגל, על פועלה בתיק, בו השקיעה מעל ומעבר למצופה, והתוצאות מדברות בעד עצמן, סוף טוב, כמו שלא פיללתי'".

 

האם יש עוד חלומות שאת רוצה להגשים?

"חלומי העיקרי הוא להמשיך לעזור ולסייע לאנשים לצאת לדרך חדשה, במינימום נזק, עוד שנים רבות".

 

אם לא הייתי עורכת דין, וודאי הייתי... ומדוע?

"פסיכולוגית. משום ששלמות נפשם של אנשים, היא בנפשי".

 

בנימה אישית..

"גם כשתיבת פנדורה נפתחת ונדמה כי אפסו הסיכויים – עדיין לא אבדה התקווה".

 

  • צלם: דניאל אוחנה | איפור: רונית יולזרי

 

עורכת הפרויקט: שוש רוטנברג

 

 

הגליון החדש של לאשה - עכשיו בדוכנים (צילום: שי ארבל, סגנון: ראובן כהן)
הגליון החדש של לאשה - עכשיו בדוכנים (צילום: שי ארבל, סגנון: ראובן כהן)
 
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד