לוחמות הצדק: עורכות דין מנצחות מספרות על השליחות בעבודתן

לרגל השנה החדשה, פרויקט מיוחד עם 8 עורכות דין מובילות, המספרות על נוסחתן האישית לקריירה משגשגת וחיים מאושרים! והפעם: דיקלה ואנונו

עורכת הדין דיקלה ואנונו. ״אני מאמינה שיש להפוך כל אבן, על מנת להגיע לחקר האמת, ללא פשרות"  (צילום: דניאל אוחנה)
עורכת הדין דיקלה ואנונו. ״אני מאמינה שיש להפוך כל אבן, על מנת להגיע לחקר האמת, ללא פשרות" (צילום: דניאל אוחנה)

דיקלה ואנונו, עורכת דין עורכת דין בתחום רשלנות רפואית

 

מעט עלייך ואודות הכשרתך המקצועית?

״אני עו״ד דיקלה ואנונו, רווקה בת 36. התחלתי את דרכי המקצועית בעולם המשפט לפני למעלה מעשור. במהלך השנים עבדתי במשרדים מובילים, המייצגים רופאים בתחום הרשלנות הרפואית, שם ביססתי את דרכי המקצועית, והיום הנני בעלת משרד עצמאי מצליח בתחום״.

 

כבעלת משרד עורכי דין המוביל בתחום הרשלנות הרפואית, מדוע בחרת דוקא בתחום זה?

״מגיל צעיר ידעתי שאהיה עורכת דין. כבר בתיכון למדתי משפטים, וגם במסגרת נוער שוחר משפט, באוניברסיטת בר אילן. את תחום הרשלנות הרפואית לא אני בחרתי... התקבלתי להתמחות במשרד מוביל ברשלנות רפואית... ומשם הכל התפתח״.

 

מהו היתרון הבולט, המבדל אותך ממתחרייך?

״במהלך השנים ייצגתי רופאים, מרפאות ובתי חולים, בתביעות מורכבות של רשלנות רפואית. זכיתי להכיר את שני צידי המתרס בתביעות מורכבות אלו. לאחר שנות ותק רבות בתחום זה, החלטתי  לקחת את הידע הרב שצברתי ולנתבו למקרים של נפגעים מרשלנות רפואית".

 

כלוחמת צדק, הפועלת למען אחרים לניצחון, מהי הגדרתך למושג ׳לוחמת צדק׳?

״אני מאמינה שיש להפוך כל אבן, על מנת להגיע לחקר האמת, ללא פשרות. יש לחשוב "מחוץ לקופסה", לבחון היטב את העובדות, את התיעוד הרפואי, להתייעץ עם המומחים המתאימים, וכיוצ״ב״.

 

לקוח שנמצא ברגע הלא פשוט הזה בחייו, מה עליו לדעת? איך בוחרים איש מקצוע?

״עורך דין בתחום, צריך להכיר היטב את המטריה, ולהיות בעל ניסיון רב, הן בתחום הרפואי והן בתחום המשפטי. צריך להיות שילוב של עו"ד אנושי, אכפתי, בעל יחסי אנוש טובים, אמין, מקצועי, חכם ויסודי".

 

עד כמה חשוב בעינייך לתת יחס אישי ללקוחותייך?

״אני מכירה במורכבות הקשה, התסכול, ולעיתים קרובות גם בפגיעה הפיזית החמורה אשר עוברים לקוחותיי, בדרך להתמודדות עם הנכות שנותרה להם עקב הטיפול הרשלני. על כן, אני שמה דגש לא רק על מתן שירות מקצועי ללא פשרות, אלא גם על יחס חם ואנושי, לכל לקוח המגיע למשרדי״.

 

הישג משפטי שהינך גאה בו במיוחד?

״הגיעה אליי משפחה קשת יום, שנולדה להם ילדה החולה בשיתוק מוחין, ההורים פנו אליי לאחר שהתייעצו עם מספר עורכי דין, אשר אמרו להם שתביעתם התיישנה. בחשיבה משפטית מחודשת, הצלחתי לבסס תביעה, והילדה ומשפחתה, בדרך לקבלת פיצוי כספי משמעותי״.

 

האם יש עוד חלומות שאת רוצה להגשים..

״ישנם הרבה ילדים שנולדו כשהם סובלים משיתוק מוחין, לאחרונה המצב המשפטי השתנה, וניתן להגיש תביעות עד גיל 7. לעיתים פונים אליי הורים, כאשר כבר מאוחר, ולא ניתן להגיש תביעה בשל התיישנותה, לכן הייתי שמחה אם היתה יותר מודעות בקרב הורים שנולדו להם ילדים הסובלים משיתוק, ולא הוסבר להם דבר על כך, במהלך ההיריון. ישנם גם מצבים בהם השיתוק נגרם כתוצאה מהלידה, והורים לא מודעים לכך שהם יכולים להגיש תביעה.

בקרוב אעלה מיזם חדש התנדבותי בו אנשים יוכלו להגיע ולהתייעץ אודות זכויותיהם. אני גם מתנדבת בלשכת הנשים בנימין דה רוטשילד בני ברית ראשל"צ. אנחנו לשכת נשים שאחת המטרות שלה הינה סיוע לילדים עם מוגבלויות להם ולמשפחותיהם״.

 

אם לא הייתי עורכת דין, וודאי היית... ומדוע?

״מעצבת פנים...מפני שאני אוהבת יופי ועיצוב״.

 

בנימה אישית..

״יש לכם ספק באם הינכם זכאים לתבוע בגין רשלנות רפואית, הזדרזו והתייעצו עם עו"ד מוביל בתחום, הייעוץ במשרדי הינו ללא עלות״.

  

052-5610165 |

פייסבוק: רשלנות רפואית- עו"ד דיקלה ואנונו

 

  • צלם: דניאל אוחנה | איפור: רונית יולזרי | | עיצוב שיער: erez ivan, מספרת מישל מרסייה תל אביב | שמלה: shirel avrahami


עורכת הפרויקט: שוש רוטנברג
 

 

 

הגליון החדש של לאשה - עכשיו בדוכנים (צילום: שי ארבל, סגנון: ראובן כהן)
הגליון החדש של לאשה - עכשיו בדוכנים (צילום: שי ארבל, סגנון: ראובן כהן)
 
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד