לוחמות הצדק: עורכות דין מנצחות מספרות על השליחות בעבודתן

לרגל השנה החדשה, פרויקט מיוחד עם 8 עורכות דין מובילות, המספרות על נוסחתן האישית לקריירה משגשגת וחיים מאושרים! והפעם: ליאורה אביגדורי

עו"ד ליאורה אביגדורי, מומחית לדיני נזיקין וביטוח. "להיות לוחמת צדק עבורי זה לסייע ללקוח כשאין ביכולתו לעשות זאת בכוחות עצמו. בפרט לחולים קשים"  (צילום: דניאל אוחנה)
עו"ד ליאורה אביגדורי, מומחית לדיני נזיקין וביטוח. "להיות לוחמת צדק עבורי זה לסייע ללקוח כשאין ביכולתו לעשות זאת בכוחות עצמו. בפרט לחולים קשים" (צילום: דניאל אוחנה)

ליאורה אביגדורי, עורכת דין בעלת משרד בוטיק ומומחית לדיני נזיקין וביטוח

 

מעט עלייך ואודות הכשרתך המקצועית?

״עורכת דין מומחית לדיני נזיקין וביטוח 20 שנה, בעלת משרד בוטיק עצמאי, עוסקת בתחום הנזיקין על כל ענפיו. בהכשרתי בעלת תואר ראשון בסיעוד (עבדתי כאחות חדר מיון) ותואר נוסף במשפטים. למעלה מ-20 שנה עוסקת בתחום הנזיקין והביטוח, במשך כ-17 שנה, בעלת ידע רפואי ומשפטי נרחב ביותר. מתוך חיבורי העמוק לעולם הרפואה, בחרתי תחום זה, בו הידע הנרחב שלי, מקנה יתרון עצום, בפרט בעת ניהול תביעות רשלנות רפואית, ובעת חקירת מומחים רפואיים. מפגישה ראשונה עם הלקוח אני יודעת לנתח את הממצאים הרפואיים, ולהובילו בבטחה לאורך ההליך המשפטי״.

 

כבעלת משרד עורכי דין המוביל בתחום דיני הנזיקין, מדוע בחרת דוקא בתחום זה?

״הפכתי למובילה בזכות ראיית הלקוח בגובה העיניים, הבנת מלוא צרכיו, עת פתע השתנו חייו, עקב תאונה קשה/מחלה, ובכלל זה ליווי הלקוח אל מול הרשויות הנלוות לפגיעתו: ביטוח לאומי, משרד הבטחון וכו׳. אני מלווה את הלקוח אישית מתחילת ועד לסוף התיק, והוא לא "עובר" ידיים״.

 

מהו היתרון הבולט, המבדלך ממתחרייך?

״קבלת מענה ענייני ומדוייק, בזמן קצר, קיים ערוץ תקשורת מלא וישיר עימי, כך שהלקוח מקבל תחושה שבכל רגע נתון תיקו מטופל כאילו זה התיק היחיד על שולחני, ובכל רגע נתון אני תמיד מס׳ צעדים לפניו״.

 

כלוחמת צדק, מהי הגדרתך למושג לוחמת צדק?

״לסייע ללקוח כשאין ביכולתו לעשות זאת בכוחות עצמו. בפרט לחולים קשים, לדוגמא: חולים אונקולוגיים בעת מחלה פעילה, בהם המוסד לביטוח לאומי מכיר כמעט באופן אוטומטי, וקיימים מקרים בהם לא יהא בהגשת טופסי התביעה ע"י עוה"ד, כדי להשפיע על התנהלות התביעה, שכן יוכרו ויקבלו זכויותיהם ממילא. יש מס׳ מרכזים, שאינם עורכי דין, המציעים שירותים לאנשים במצוקה, ואז גובים מהם תשלומים לעיתים במשך שנים קדימה, כאשר למעשה לא היה לא היה הכרח משפטי. אישית, איני רואה ברכה בפרנסה מחולים כאלו, ואני מייצגת בתביעות להחזר שכ"ט, כנגד מרכזים אלו״.

 

לקוח שנמצא ברגע הלא פשוט הזה בחייו, מה עליו לדעת? איך בוחרים איש מקצוע?

״הלקוח צריך להבין שעת ארעה לו תאונה משמעותית, בפרט בפגיעות משנות חיים, הוא למעשה נדרש לבחור עו"ד, שילך עימו יד ביד. לעיתים משך שנים. יש לבחור איש מקצוע קודם כל בן אדם שיראה אותו ואת צרכיו, ולא רק את התועלת הכלכלית בסוף ההליך. שיהא מקצוען בתחומו מהשורה הראשונה, איש משפט, ובעל מוניטין וותק מקצועי מוכח, אמפטי, ואף קצת פסיכולוג, שכן מצבי חולי קשים, משפיעים למעשה על כל חייו של הנפגע, כולל חייו האישיים״.

 

עד כמה חשוב בעינייך לתת יחס אישי ללקוחותייך?

״העניין מאוד מהותי בעיניי, ומקבל ביטוי מלא בעבודתי. איני עוסקת בדיני חוזים, אלא בפגיעות גוף של אנשים, של בני אדם, וכאשר מלווים אנשים, לא ניתן ליצור אינטראקציה אמיתית, ללא קשר ישיר ובלתי אמצעי..״

 

 הישג משפטי שהינך גאה בו במיוחד?

״לקוחה שבאה רק לשם ליווי בהליך שימוע לפני פיטורים, מחברת הייטק גדולה ומוכרת, שכן מצבה הנפשי לא איפשר המשך העסקתה, ורצתה רק שאייצגה בעת השימוע. במהלך השיחה הבנתי כי למעשה פיתחה תגובה נפשית קשה ביותר, בגין האיום הפתאומי בפיטוריה, ולמעשה יש להילחם לשם הכרתה כנפגעת עבודה, שהרי לאחר פיטוריה היא תיוותר ללא כל מקור הכנסה, בהעדר יכולת לעבוד. ניהלתי הליך של 5 שנים בבית הדין לעבודה, עד שהיא הוכרה כנפגעת עבודה על ידי המוסד לביטוח לאומי, ומחלת הנפש שלה הוכרה כהתפרצות נפשית עקב עבודתה. לאחר הליכים מורכבים במוסד לביטוח לאומי, הוועדה רפואית העמידה את נכותה על שיעור של 45% נכות צמיתה. נכות המקנה לה כיום קצבה חודשית בסך 12,500 ₪ לכל חייה, גם מעבר לגיל פרישה, סך הכל שווי הגמלאות שקיבלה ותקבל בהמשך חייה, הינו מעל ל- 3,500,000 ₪״.

 

 

האם יש עוד חלומות שאת רוצה להגשים..

״מה שלא הגשמת, או לא פעלת למען הגשמתו, יישאר בגדר חלום״.

 

אם לא הייתי עורכת דין, וודאי היית... ומדוע?

אם לא הייתי עורכת דין, הייתי אחות. אה.. אבל, כן, הייתי כ- 20 שנה״.

 

בנימה אישית..

"תהיה השינוי, שאתה מייחל לעולם".

 

  

lioraav@gmail.com 052-8430617 ,0722-503087

 

  

 

 צלם: דניאל אוחנה | איפור: רונית יולזרי

 

עורכת הפרויקט: שוש רוטנברג

 

 

 

 

 

 

 

 

הגליון החדש של לאשה - עכשיו בדוכנים (צילום: שי ארבל, סגנון: ראובן כהן)
הגליון החדש של לאשה - עכשיו בדוכנים (צילום: שי ארבל, סגנון: ראובן כהן)
 
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד