שחר אברמוב: "הפכתי מברווזון מכוער לברבור יפה בזכות הגבות"

בילדותה היא סבלה מהצקות וחרמות בגלל כתם לידה בגבות. היום בגיל 28 היא עומדת בראש הרשת הגדולה בישראל לעיצוב ומילוי הגבות ושל האקדמיה ללימודי המקצוע

מכתם לידה בגבה לרשת מצליחה וייחודית. שחר אברמוב (צילום: שחר אברמוב)
מכתם לידה בגבה לרשת מצליחה וייחודית. שחר אברמוב (צילום: שחר אברמוב)

לסיפור של שחר אברמוב (28), הבעלים של רשת מצליחה לעיצוב גבות, יש הפי אנד. אבל כמו בהרבה אגדות, ההתחלה לא הייתה כזו קלה ואופטימית. "נולדתי עם כתם לידה קטן בגבה, ובתור ילדה זה הדבר הכי נורא שקרה לי", היא חוזרת לנקודה שבה הכל התחיל. "סבלתי מזה מגיל הגן, ואחר כך גם הילדים בבית הספר צחקו עלי. הייתי מוצאת את עצמי לבד בהפסקות, אפילו עשו עלי חרמות - וכל זה בגלל כתם לידה. זה נשמע אולי דבר ממש קטן, אבל כילדה זה היה גדול מאוד מבחינתי. הגבות שלי היו מאוד בהירות, והכתם היה כהה ובולט מאוד. כל יום הייתי חוזרת מבית הספר וחושבת לעצמי איך אני מסווה אותו, שיפסיקו כבר לצחוק עלי ולקרוא לי: 'שחר קקי בגבה', זה היה השם שלי בבית הספר. בהתחלה ניסיתי לשים מייק־אפ, אבל הייתי רק בכיתה ד' והמורה שאלה מול כולם למה אני מתאפרת.

 

"חשבתי שכתם הלידה על הגבה הוא הדבר הכי גרוע שקרה לי":

 

 

אבל התפנית בעלילה לא איחרה לבוא. "יום אחד בגיל 12 קראתי בעיתון נשים ששמן קיק מחזק את שורש השערה והחלטתי לנסות. הצמיחה החדשה באמת הסוותה את הכתם, וכך לראשונה עיצבתי לעצמי את הגבות. מרוב שהייתי גאה בעצמי קמתי בתשוקה חדשה להסתכל במראה על שחר החדשה. מבחינתי הפכתי מברווזון מכוער לברבור יפה בזכות הגבות. פתאום הסתכלו עלי בעין שונה בבית הספר וקיבלתי המון הצעות חברות. ראיתי בזה סימן, הבנתי כמה שהגבות משמעותיות ומשנות את הפנים, שהדבר הזה עוצמתי ושאני הולכת לעשות עם זה משהו בחיים".

 

מהסלון הביתי לרשת מצליחה

בתחילת הדרך העסק עדיין היה צנוע, אבל כבר אז היה ביקוש רציני. "בגיל 12 התחלתי לקבל נערות שרצו לסדר גבות, וכל הבנות מהשכבה היו נוהרות אלי הביתה. כבר אז התחלתי עם האופנה של גבות עבות, שאז עוד לא הייתה פופולרית כמו היום אלא ייחודית לי, והשם של העסק שלי עד היום הוא 'רק גבות עבות', כי זה סלוגן שתפס. הפינצטה הפכה לסימן ההיכר שלי — אם זה בבית הספר ואחר כך בצבא. כולם שאלו על הגבות העבות שלי ואיך אני מעצבת אותן".

 

ואיך הפכת את העיסוק לעסק?

"כשהשתחררתי מהצבא גרתי בקריית שמונה ופתחתי את העסק שלי. בנוסף פעמיים בשבוע הגעתי לסניף בחיפה ששכרתי, ופעם בשבועיים הייתי טסה לתל אביב ושוכרת קליניקה לפי שעה ומקבלת עשרות נשים ביום. החלטתי להפוך את הביקוש הזה לרשת — ואפילו כשעוד היה לי סניף אחד קראתי לעסק הזה רשת. היום אנחנו הרשת היחידה בארץ עם שישה סניפים".

 

המכשיר חודר לשכבת העור הראשונה בלבד (האפידרמיס) בלי לפגוע בשכבה העמוקה שלו (הדרמיס) (צילום: שחר אברמוב)
  המכשיר חודר לשכבת העור הראשונה בלבד (האפידרמיס) בלי לפגוע בשכבה העמוקה שלו (הדרמיס)(צילום: שחר אברמוב)

   

  איפה למדת את המקצוע?

  "את הקורס הראשון שלי של שיטת השערה למדתי בצפון, אבל התחום כולו עדיין היה בחיתוליו בארץ וזה לא הספיק לי. אחרי חקר רציני שעשיתי הבנתי שזה הרבה יותר גדול ומורכב, אז טסתי בעולם ועשיתי השתלמויות רבות באירופה וגם בהונג קונג".

   

  ומתי התחלת ללמד בעצמך?

  "לפני שש שנים. בהתחלה לימדתי כ־10־15 נשים בחדרים שכורים או בבתים של אנשים. שנה אחר כך כבר פתחתי את סניף הדגל שלנו ברמת החייל, ובהמשך פתחתי בו גם את האקדמיה - בית הספר ללימודי המקצוע ואת שאר הסניפים ברחבי הארץ".

   

  הטיפולים נחשבים בטוחים ויעילים גם למצבים קיצוניים יותר שדורשים חידוש או השלמת גבות עקב מחלות, הצטלקויות וכדומה (צילום: שחר אברמוב)
   הטיפולים נחשבים בטוחים ויעילים גם למצבים קיצוניים יותר שדורשים חידוש או השלמת גבות עקב מחלות, הצטלקויות וכדומה(צילום: שחר אברמוב)

    

   מה לומדים באקדמיה לגבות?

   "את תורת הגבות בכל השיטות שלי. מעבר לכך יש הרצאות מגוונות שיובילו את התלמידות שלנו לעצמאות בטוחה. כיום יש לי מעל 700 בוגרות שמתפרנסות אך ורק מגבות!".

    

   מה זה אומר איפור גבות קבוע?

   "לפני הרבה שנים היה נפוץ מאוד איפור קבוע, שעשו בעיקר נשים מבוגרות. המכשור אז היה מאוד מיושן, והחדירה של הצבע הייתה מאוד עמוקה, עד שכבת הדרמיס, שכבת העור השנייה. בשכבה הזו אין תחלופה בעור - צבע שחודר לשם נשאר קבוע, בדיוק כמו קעקוע. עם השנים התחום התפתח, אבל בקורס הראשון שלמדתי עדיין עבדו עם מכשירים של קעקוע גם לגבות. הבנתי שזה לא זה והבאתי את המכשור של המיקרופיגמנטציה".

    

   מה מיוחד בשיטת המיקרופיגמנטציה?

   "ההבדל העיקרי בין שיטת המיקרופיגמנטציה לשיטות אחרות בשוק זה שיש בה ויסות - וזה הדבר הכי חשוב. הוויסות במכשיר הוא בעצם ה'ברקס' שלנו. המכשיר חודר לשכבת העור הראשונה בלבד (האפידרמיס) בלי לפגוע בשכבה העמוקה שלו (הדרמיס), שיש ביניהן בסך הכל מרחק של חצי מילימטר. בכך הוא מונע הצטלקויות, התחמצנות פיגמנט או שהצבע ייתקע על העור למשך שלוש שנים. מכיוון שאין חדירה לשכבה העמוקה, גם אין כאב משמעותי וגם אין פציעה של העור. הטיפולים האלה נחשבים בטוחים ויעילים גם למצבים קיצוניים יותר שדורשים חידוש או השלמת גבות עקב מחלות, הצטלקויות וכדומה".

    

    

   אפשר להתאים את השיטה לסוג העור של המטופלת (צילום: שחר אברמוב)
    אפשר להתאים את השיטה לסוג העור של המטופלת(צילום: שחר אברמוב)

     

    ממה צריך להיזהר בתחום?

    "משיטת המיקרובליידינג, שנעשית באמצעות סכין ידנית. מדובר בשוק מאוד פרוץ. סכין כזו עולה 15 שקל בלבד, ולא צריך שום מיומנות כדי לרכוש אותה. לעומת זאת, כדי להתמחות במכשירים המתקדמים של המיקרופיגמנטציה צריך התמחות מקצועית רצינית ושליטה גבוהה מאוד בתחום".

     

    מעבר לעניין הבטיחות, אילו יתרונות יש לשיטת המיקרופיגמנטציה מבחינת המראה?

    "בזכות המכשיר הזה אפשר להתאים את השיטה לסוג העור של המטופלת. כך למשל, השיטה המשולבת, שמשלבת גם פידור וגם את שיטת השערה, מתאימה לרוב הנשים בישראל כי אנחנו חיים באקלים חם שבו רקמות העור לרוב מעורבות. לעומת זאת, שיטת השערה מתאימה לבעלות עור יבש עד רגיל שהן אחוז קטן מהאוכלוסייה הישראלית. שיטת הפודרה מתאימה לעור שומני. כל אלה כמובן חייבות להיעשות על ידי מומחה מקצועי, ולא בכל מקום שמציע את שיטת השערה".

     

    כדי להתמחות במכשירים המתקדמים של המיקרופיגמנטציה צריך התמחות מקצועית רצינית ושליטה גבוהה מאוד בתחום (צילום: שחר אברמוב)
     כדי להתמחות במכשירים המתקדמים של המיקרופיגמנטציה צריך התמחות מקצועית רצינית ושליטה גבוהה מאוד בתחום(צילום: שחר אברמוב)

      

      

     ומה עם מי שלא רוצה להתחייב?

     "יש את טיפולי האקספרס, שהם פיתוח בלעדי שלי. טיפולים בטכניקת Quick Eyebrows שאורכים רבע שעה ושווים לכל כיס (450 שקל). התוצאה נשארת שלושה חודשים בלבד ומתאימה בעיקר למי שחוששת להתחייב לאיפור גבות קבוע".

      

     טיפ למישהי שרוצה לתחזק גבות מטופחות בלי טיפולים?

     "יש לי קו מוצרים שנמכר בכל הסניפים ובאונליין - צלליות לגבות, ג'ל עמיד ל־24 שעות, מסקרות ואפילו סבון גבות ששומר על שיער גבות והצמיחה שלו".

      

     ומה הלאה?

     "להרצות בכנסים. לפני הקורונה הספקתי להרצות בסינמטק תל אביב לפני 120 איש, ואחר כך גם בירושלים, על הסיפור שלי, האישי והמקצועי, ואני מקווה להמשיך לפתח את זה בעתיד".

      

     מה היית אומרת לשחר הילדה?

     "קחי את זה למקום טוב, תדמייני את עצמך במקום שאת רוצה בו".

      

     רק גבות עבות - שחר אברמוב

     תל אביב: רמת החייל | תל אביב: קניון TLV קומת כניסה | האקדמיה: רמת החייל | נשר: מתחם מבנה דרך בר יהודה 147 | חיפה: הגרנד קניון, קומה 2 | אשדוד: קניון הסי מול, קומה 2 | טל': 6851* | אתר: rakgabotavot.co.il | פייסבוק: רק גבות עבות - Shahar Avramov | אינסטגרם:shahar_gabotavot 

      

     מכתם לידה בגבה לרשת מצליחה וייחודית, שחר אברמוב בילדותה

      

      
     הצג:
     אזהרה:
     פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד