"השאיפה שלי היא לסייע לכמה שיותר עסקים לצלוח את המשבר"

עינת דלומי לוי, רואת חשבון ובעלת משרד לניהול ייעוץ וביקורת לעסקים, מאמינה שאפשר להוציא מתוק מ'עז הקורונה', ומסבירה למה ליווי עסקי עושה את כל ההבדל

"אני אופטימית נצחית, ידעתי שככל שאדבק בדרך - אצלח אותה ואצליח בה". עינת דלומי לוי (צילום: אינגה אבשלום ותומר קצב, סטיילינג: הדס לביא ולורה פלדמן)
"אני אופטימית נצחית, ידעתי שככל שאדבק בדרך - אצלח אותה ואצליח בה". עינת דלומי לוי (צילום: אינגה אבשלום ותומר קצב, סטיילינג: הדס לביא ולורה פלדמן)
עינת דלומי לוי, רואת חשבון. דירקטורית, בעלת משרד לניהול ייעוץ וביקורת לעסקים

 

מי אני: רואת חשבון במקצועי. דירקטורית, בעלת משרד לניהול ייעוץ וביקורת, הכולל ייעוץ וליווי עסקי, ניהול כספים וניהול תזרים המזומנים, ראיית חשבון, שירותי חשבות, הנה"ח ושכר לעסקים קטנים ובינוניים, שותפויות ועצמאיים. נשואה לרונן ואמא לשלושה מופלאים - אור (28), טל (26) ואביב (23), מתגוררת בראשון לציון

 

נקודת ההתחלה

"תחום העסקים עניין אותי מאוד מגיל צעיר ולכן בבגרותי החלטתי ללמוד ראיית חשבון. המקצוע הזה יכול להיות מאוד בנאלי ואפור. לרואי חשבון יש נטייה לחשוב באופן מאוד מרובע ולעבוד לפי טבלאות וצ'קליסטים. אבל אני ראיתי במקצוע הזה אפשרות אחרת - אפשרות להיות יצירתית, לחשוב מחוץ לקופסה. אני אוהבת ללוות את העסקים תוך הבנה עמוקה של פעילותם ומתן מענה מקצועי רלוונטי עם התמחות ניהולית וכלים מוכחים להצלחה".

 

נקודת הפריצה

"בתחילת דרכי עבדתי במשרד רואי חשבון גדול. העבודה שעממה אותי מאוד, וחשיבה מחוץ לקופסה לא הייתה אופציה. נוכחתי לדעת שעסקים קטנים ובינוניים שאינם מחזיקים סמנכ"ל כספים במשרה מלאה יכולים לקרוס ללא ניהול פיננסי מקצועי, והבנתי שאני יכולה, ורוצה, לסייע להם. יצאתי לדרך עצמאית מצוידת באמונה עמוקה בלב ובתחושה של רצון עז לעזור, לשפר ולהוביל עסקים ליציבות כלכלית ולהצלחות. מכיוון שאני אופטימית נצחית, ידעתי שככל שאדבק בדרך - אצלח אותה ואצליח בה. זה הפך אותי לאישה מאושרת, מלאת סיפוק ושמחת חיים".

 

נקודת ההווה

"אנחנו מתמחים בייעוץ ניהול וביקורת לעסקים, הבראת עסקים, יציאה ממשבר, מעניקים שירותי ביקורת ושירותי ניהול כספים במיקור חוץ, ליווי עסקים, מנטורינג וקבלת החלטות אסטרטגיות. הייחוד שלנו הוא המעורבות האישית, היומיומית, בעסקים שאנו מלווים. מבחינתנו כל עסק שאנו מלווים הוא העסק שלנו, זו תחושה מספקת מאוד.

 

בתקופת הקורונה ראינו שעסקים המקבלים ליווי מקצועי ותמיכה ניהולית וחשיבתית התמודדו טוב יותר עם המשבר והצליחו לשרוד. הייתה לנו תחושת מחויבות לסייע לכל עסק, גם לעסקים שאינם נמנים עם לקוחותינו, ומילאנו תפקיד של מנטור במטרה לחזק אותם ולהציג בפניהם את כל המידע הנדרש להתמודדות עם המשבר - קבלת המענקים, התנהלות מול הספקים, הלקוחות, הבנקים והרשויות. יצרנו תקווה, אמונה ויכולת להמשיך בעסקים, לצמוח ולהגדיל את הרווחיות. עסקים שאותם אנו מלווים ביקשו, וקיבלו, הלוואות בערבות מדינה בעזרתנו. הבנק, שיודע שהעסק מלווה באופן מקצועי, נטה לאשר את הבקשות שהגשנו עבור הלקוחות, גם לעסקים המוגדרים כענפים מסוכנים. זה יצר הבדל בין להיות או לחדול!".

 

מה למדתי בדרך

"שהגשמה עצמית של אישה ואושרה מקרין על חיי הזוגיות והמשפחה. מניסיוני, ניתן בהחלט לשלב קריירה ומשפחה - ולעשות זאת בהצלחה. אני גם רואה חשיבות בלהוות מודל לביתי, ולנשים בכלל, והמשרד שלי מעסיק נשים בשוויון מגדרי מלא. מעבר להצלחה המקצועית, למדתי שחשוב להקדיש לטיפוח העצמי העמוק שלי באמצעות תזונה בריאה ופעילות גופנית. אני עושה פילאטיס שלוש פעמים בשבוע, ומבחינתי אימוץ אורח חיים בריא זו לא קלישאה, זה משפר את הביטחון העצמי, החיוניות ושמחת החיים".

 

לאן זה ממשיך מכאן

"תקופת הקורונה מאתגרת מאוד מבחינה עסקית. השאיפה שלי היא לסייע לכמה שיותר עסקים, קטנים וגדולים, לצלוח את המשבר ולצאת ממנו מחוזקים. המשבר הוא הזדמנות לבדק בית, להתייעלות ולהטמעת נהלים עסקיים אפקטיביים. אני מצפה לגידול עסקי והכרה של עסקים קטנים ובינוניים בצורך בניהול פיננסי וליווי עסקי, ובחשיבות של מקצועיות והבנת תהליכים עמוקה המסייעת בהגדלת הרווחיות. אפשר להוציא מתוק מהעז הזה, וזו שאיפתי לשנה הקרובה. לראות יותר ויותר עסקים, שחששו מהמשבר וכמעט הרימו ידיים, ממשיכים במלוא המרץ, מצליחים ומעלים חיוך על פניהם!".

 

תובנה לנשים: אני בוועד המנהל של עמותת כ"ן (כוח נשים) ופעילה לקידום שוויון נשים בתחומי הניהול והפוליטיקה. יותר נשים, שמרוויחות יותר, יכולות להתברג כיום בתפקידים ציבוריים, בפוליטיקה ובתפקידים ניהוליים עסקיים. ככל שיתמודדו יותר נשים לתפקידי ניהול בכירים ולתפקידים ציבוריים, כך נגיע לשיוויון בתחום ההעסקה במשרות הבכירות".

 

עינת דלומי לוי, חברת mcc outsourcing ltd

כתובת: המצודה 20, אזור | טל': 052-6007854 | אתר: mcc-ltd.co.il

 

  חליפה: מנגו

   

   

   

   

   

   

   
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד