"כשיצאתי לדרך לא ידעתי כמה תמיכה יש בין נשים יזמיות"

בטי יעקובסון הבינה שהיא במקצוע הלא נכון והחליטה לצאת למסע. היום היא בעלת סטודיו לתכנון ולעיצוב פנים ומספרת כמה שנים באמת לוקח להפוך ל'הצלחה בן לילה'

"לא הייתה לי נקודת פריצה אחת, המסע שלי היה רצוף התמדה ומיקוד". בטי יעקובסון (צילום: אינגה אבשלום ותומר קצב, סטיילינג: הדס לביא ולורה פלדמן)
"לא הייתה לי נקודת פריצה אחת, המסע שלי היה רצוף התמדה ומיקוד". בטי יעקובסון (צילום: אינגה אבשלום ותומר קצב, סטיילינג: הדס לביא ולורה פלדמן)
בטי יעקובסון, מעצבת פנים ובעלת סטודיו לתכנון ולעיצוב פנים

 

מי אני: בעלת סטודיו לתכנון ועיצוב פנים. למרות שאני בעלת השכלה אקדמית במינהל עסקים, את המקצוע שלי למדתי במקום הטוב ביותר ומהאדם המקצועי ביותר בתחום - בית הספר ללימודי עיצוב פנים של ברברה ברזין. נשואה ואמא לשניים - אמיל (בת 13) וליאם (בן 9), מתגוררת ברמת השרון

 

נקודת ההתחלה

"מאז ומעולם נמשכתי לכל דבר אסתטי. הצורך לייפות דברים תמיד בער בי, אבל לקח לי זמן להבין איך לחבר בין התשוקה הזו לבין מקצוע. במהלך השנים שיפצתי את הבתים שלי, והייתי מאוד מעורבת בשיפוץ בתים של חברים, אבל לא עסקתי בזה כמקצוע. וכך, לאחר 18 שנה של ניהול פרויקטים עתירי תקציב בהייטק, החלטתי לעשות שינוי מהותי בחיים ולהקדיש את עצמי לאהבה הכי גדולה שלי - יצירת בתים יפים. כל מה שלמדתי עד אותה נקודה עזר לי מאוד גם במקצוע החדש שלי. החל בניהול פרויקטים מאוד מורכבים עם המון חלקים נעים, ועד לפוקוס מוחלט בחוויית הלקוח - מאוד חשוב לי לבנות עם הלקוחות לא רק בית יפה, אלא גם לדאוג שתהיה להם חוויה מאוד משמעותית וחיובית כדי שהבית שאנחנו יוצרים יהיה מלא באנרגיה חיובית. העובדה שכל מה שלמדתי ב־25 השנים האחרונות עזר לי לבנות את העסק שלי רק ממחישה כמה שנים באמת לוקח כדי להפוך להצלחה בן לילה".

 

"מאז ומעולם נמשכתי לכל דבר אסתטי". בטי יעקובסון (צילום: אינגה אבשלום ותומר קצב, סטיילינג: הדס לביא ולורה פלדמן)
  "מאז ומעולם נמשכתי לכל דבר אסתטי". בטי יעקובסון(צילום: אינגה אבשלום ותומר קצב, סטיילינג: הדס לביא ולורה פלדמן)

   

  נקודת הפריצה

  "ברגע שהבנתי שלמרות כל השנים האלה אני לא במקצוע הנכון, ולמרות שלא הייתה לי שום הבטחה שאוכל להתפרנס במקצוע החדש הזה, החלטתי להתפטר, ובעזרת התמיכה המנטלית העצומה של בן זוגי יצאתי למסע חדש. אי אפשר לעשות כזו קפיצה ללא תמיכה מהסביבה. לא הייתה לי נקודת פריצה אחת, המסע שלי היה רצוף התמדה ומיקוד". 

   

  נקודת ההווה

  "הסטודיו שלי מתמקד בתכנון ועיצוב פנים לבתים שרוצים לעבור מהפך משמעותי. הסיבה שעברתי למקצוע הזה היא בזכות היכולת שלי לקחת כל חלל ולהפוך אותו לחוויית מגורים משודרגת משמעותית - ואת זה אפשר לעשות רק כשמוכנים לעבור מהפך אמיתי. הסטודיו המהמם שלי ממוקם ברמת השרון, אך יש לנו לקוחות כמעט מכל הארץ".

   

  "כשבונים לאנשים את בית החלומות שלהם התהליך הופך להיות מאוד אינטימי" (צילום: שירן כרמל)
   "כשבונים לאנשים את בית החלומות שלהם התהליך הופך להיות מאוד אינטימי"(צילום: שירן כרמל)

    

   מה למדתי בדרך

   "במקצוע שלי לומדים המון על מה חשוב בחיים. כשבונים לאנשים את בית החלומות שלהם התהליך הופך להיות מאוד אינטימי, לומדים איך אנשים חיים, מה חשוב להם, ואיפה הם מרכזים את האנרגיה שלהם. יש למקצוע הזה צד של יועצת זוגית, מקום שבו צריך לגשר בין הצרכים והרצונות של שני בני הזוג, כי בסופו של דבר אנחנו יוצרים בית שכולם צריכים להרגיש בו שהוא נכון עבורם. דבר נוסף שלמדתי הוא שבשביל לעבור ימים כל כך אינטנסיביים של ניהול עסק עם עשרות בתים שעוברים שיפוץ בכל רגע נתון, אני חייבת לפתוח כל בוקר באימון. זה נותן לי להתחיל את היום עם אנרגיה נקייה ופוקוס מקסימלי. אני מציעה לכולן להתחיל את הבוקר באימון, ההבדל שזה עושה בחיים הוא בלתי נתפס".

    

   "אנחנו יוצרים בית שכולם צריכים להרגיש בו שהוא נכון עבורם" (צילום: אורית ארנון)
    "אנחנו יוצרים בית שכולם צריכים להרגיש בו שהוא נכון עבורם"(צילום: אורית ארנון)

     

    לאן זה ממשיך מכאן

    "עסק הוא כמו עוד ילד, ההשקעה בו לעולם לא נגמרת. אחד הדברים שאני מאוד רוצה לעשות בשנה הקרובה זה ליצור פלטפורמה שבה אוכל להנגיש את הידע שלי לכמה שיותר אנשים שרוצים לעצב את הבית שלהם. זה הולך להיות פרויקט גדול מאוד, ואני מאוד מאמינה בו".

     

    תובנה לנשים: כשיצאתי לדרך לא ידעתי כמה תמיכה יש בין נשים יזמיות. מצאתי את עצמי מוקפת בחברות חדשות שאיתן אני מתייעצת לא מעט, וכמובן שעוזרת במה שרק אפשר. אני חושבת שיזמות, בכל תחום, יכולה לשים אותך במצב מאוד בודד, ונשים רבות הבינו את זה והחליטו שלמרות שכל אחת מנהלת את העסק שלה, אין סיבה להיות לבד. בעיניי זה מדהים, מעצים וקריטי".

     

    סטודיו בטי יעקובסון

    טל': 054-3228678 | אתר: www.bettyj.co.il | פייסבוק: בטי יעקובסון תכנון ועיצוב פנים | אינסטגרם: betty_jacobson_design

     

     בגדים: בוטיק מיכל זכאי

      

      

      

      

      

      

      

      

      
     הצג:
     אזהרה:
     פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד