עושים כבוד למטבח: תאורה נכונה, וכל מה שתבשלו ייראה לכם פצצה

החגים בפתח ובא לכם להתחדש ולהתרגש? גם אם אתם יכולים לשנות רק אלמנט אחד בבית, אין לנו ספק מה שהוא צריך להיות תאורה מדויקת במטבח

איך לשדרג את תאורת המטבח?  (צילום: מאור מויאל)
איך לשדרג את תאורת המטבח? (צילום: מאור מויאל)

חגי תשרי בפתח, וכולנו תקווה שנחגוג אותם ביחד עם אהובינו בשולחן אחד ארוך ועמוס כל טוב. מי ייתן ונשב ביחד ונשמע את קרקוש המצקות בסירים ונריח את הריחות הנפלאים עולים מהמטבחים. אחרי שנה מורכבת וקשה אנחנו נושאים את עינינו לשנה החדשה שתהיה טובה יותר. אבל מה ניקח איתנו מהשנה החולפת? במשפחות רבות ייקחו את הליכוד וההנאה המשותפת. גילינו זה את זה, וגם, לא נכחיש, את המטבח!

 

מה המתכון האהוב במשפחה שלכם? אניני הטעם, ולא רק הם, נכנסו למטבח, לבשו סינר, והפליגו ביצירתיות ובמטעמים. אבל האם המטבח שלכם נוח לעבודה? כדאי שתדעו שיש אלמנט אחד, שלא תמיד חושבים עליו, שעושה הבדל משמעותי: התאורה. חשבו על עצמכם מבשלים ורואים היטב מה שמתם בקערה, שלא לדבר על קריאת מתכון מהנייד.

 

אז איזו תאורה אתם צריכים? ביקשנו מחיים בן זקן, מנכ"ל מחסני תאורה, לתת לכם את הטיפים שישדרגו את הבית שלכם לשלב הבא.

 

כך תשדרגו את תאורת המטבח

 

  • חלקו את המטבח לאזורים (שיש, כיריים, מקרר, אי וכו'), והתאימו את התאורה הנכונה לכל אזור. זה לא מיועד רק לטעמי יופי. תאורה מרכזית ולא מספיקה תיצור תחושה לא נוחה ותטיל צללים.

 

  • חברו בין מעשיוּת לעיצוב. התאורה במטבח שלכם צריכה קודם כל ובראש ובראשונה להאיר היטב את אזורי העבודה במטבח ואת אזור האכילה. הפתרון שאתם מחפשים: שימוש בלדים ושילוב של תאורת שטיפה ותאורת אווירה. מהי תאורת שטיפה ומהי תאורת אווירה ולמה אתם צריכים אותן? תאורת שטיפה תאיר את המטבח באור חזק ואחיד, רצוי בגוון לבן, למקסום הראייה. תאורת אווירה מתמקדת באלמנטים מסוימים.

 

  • מעל אזורי העבודה במטבח מומלץ למקם תאורה שקועה או צמודת תקרה שתיתן אור קר וממוקד, וסוף-סוף תוכלו לקרוא את האותיות הקטנות במתכון. אם יש לכם אי, האירו אותו בתאורה לבנה רכה, שתשרה אווירה חמימה.

 

  • השתמשו בנורות לד שקועות או על פס כדי להאיר אזורים מסוימים במטבח, דוגמת המקרר או אי. אפשר גם למקום שרשרת לד בתוך ויטרינה. היא אינה מחממת את הארון ומוסיפה חן רב.

 

  • עשו כבוד לשולחן האוכל. התקינו בו נקודות תאורה שישפכו עליו אור עדין. כדי להאיר את השולחן בצורה הטובה ביותר, מקובל להשתמש בגוף או בגופי תאורה תלויים בגובה של 60 ס"מ מהשולחן. השתמשו בגופים חזקים דיים, שגם יעניקו תחושה אינטימית אבל גם יאירו את כל השולחן. מומלץ לבחור בגוף תאורה סגור. כך האור ייפול על השולחן ולא יסנוור את הסועדים.

 

 

הגליון החדש של לאשה - עכשיו בדוכנים (צילום: שי ארבל, סגנון: ראובן כהן)
הגליון החדש של לאשה - עכשיו בדוכנים (צילום: שי ארבל, סגנון: ראובן כהן)
 
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד