אליאנה תדהר: 'לא אעשה פרובוקציה רק כדי לשבור את הדימוי שלי'

מאורסת ללי בירן, אך לא יתחתנו עד שיוסרו הגבלות הקורונה; עזבו יחד את ת"א לטובת חיים במושב, ומאושרת מהשינוי. וגם בהלבשה תחתונה היא לא שוכחת את המעריצות

איתי יעקב

|

20.08.20 | 09:01

"אני לא מרגישה צורך לחשוף יותר ממה שאני חושפת. בטח בטלוויזיה או על שלט באיילון". אליאנה תדהר לדלתא (צילום: זהר שטרית)
"אני לא מרגישה צורך לחשוף יותר ממה שאני חושפת. בטח בטלוויזיה או על שלט באיילון". אליאנה תדהר לדלתא (צילום: זהר שטרית)
"אין לי דד ליין או טבלאות אקסל מסודרות שעד גיל 30 אני עושה נוער ובעשור הבא אעשה משהו אחר". תדהר ב-2013 (צילום: אוהד רומנו)
"אין לי דד ליין או טבלאות אקסל מסודרות שעד גיל 30 אני עושה נוער ובעשור הבא אעשה משהו אחר". תדהר ב-2013 (צילום: אוהד רומנו)
"ברמה הכללית יש כאב לב על אנשים שמאבדים את כל היקר להם והמצב שלנו כחברה וכמדינה – אבל ברמה האישית לי ואני ניסינו למצוא את הדברים הטובים, כי אם נתרכז בחרא זה לא יעזור". בקמפיין לדלתא (צילום: זהר שטרית)
"ברמה הכללית יש כאב לב על אנשים שמאבדים את כל היקר להם והמצב שלנו כחברה וכמדינה – אבל ברמה האישית לי ואני ניסינו למצוא את הדברים הטובים, כי אם נתרכז בחרא זה לא יעזור". בקמפיין לדלתא (צילום: זהר שטרית)

הערפל וחוסר הוודאות שבה נמצאת תעשיית התרבות בישראל פסחו על השחקנית וזמרת אליאנה תדהר, שנמצאת בעשייה בלתי פוסקת. שלשום היא הופיעה בזום עם המופע "הכבש השישה עשר", אתמול נערך איתה יום צילומים לפסטיגל הבא, ובשעות אלה ממש היא מצטלמת לקמפיין נוסף למותג ההלבשה התחתונה דלתא, עבורו היא משמשת כפרזנטורית בשלוש השנים האחרונות. בחודש שעבר עוד הספיקה לצלם דרמה קומית שהגתה עם בן זוגה, לי בירן, שבה גם מככבים השניים. "כל יום חשבנו שלמחרת יסגרו אותנו, אבל צלחנו את ההפקה", היא אומרת בראיון ל-Xnet, "אף אחד לא נכנס לבידוד".

 

"המעריצות תמיד אצלי בראש, אבל זה לא מגביל אותי. אנחנו בסינק, למרות שהן נערות ואני תכף בת 30. ובוא, בגדול נולדתי בת מאתיים" (צילום: ענת מוסברג)
  "המעריצות תמיד אצלי בראש, אבל זה לא מגביל אותי. אנחנו בסינק, למרות שהן נערות ואני תכף בת 30. ובוא, בגדול נולדתי בת מאתיים"(צילום: ענת מוסברג)

   

  נדמה שאת האדם הכי עסוק בתעשייה. עולם התרבות נפגע, ואת לא נחה.

  "זה מחולק לתקופות. בסגר הראשון הייתי בבית כמו כולם, ובאיזשהו שלב הפסקנו לצפות בחדשות. ברמה הכללית יש כאב לב על אנשים שמאבדים את כל היקר להם והמצב שלנו כחברה וכמדינה – אבל ברמה האישית לי ואני ניסינו למצוא את הדברים הטובים, כי אם נתרכז בחרא זה לא יעזור. בזמן הקורונה עשינו שידורים חיים באינסטגרם שבהם העלינו חברים כל יום וניהלנו שיחות על החיים, על הקורונה. אחרי חודש נגמרו החברים והעלינו את הקהל בבית. זה היה מדהים, הגענו לרמת אינטימיות שאנחנו לא מגיעים אליה בהופעות או במפגשים של אחרי ההופעות, ומתוך המקום הזה גם נוצר השיר 'לא לבד', שהקליפ שלו מורכב מחומרים שאנשים שלחו לנו".

   

    

  בחודש יוני, אחרי הגל הראשון, הוצאת את השיר "ממכר". ואז הגיע גל שני. בנית על טיימינג טוב יותר?

  "זאת תקופה שאי אפשר לבנות בה על שום דבר עתידי, והאמת שהשיר כבר היה מוכן מזה שנה. רציתי להוציא אותו בזמן הפסטיגל אבל זה נדחה ונדחה, ואני מאמינה שכל עכבה לטובה ולבסוף השיר יצא בזמן שהוא היה צריך לצאת. הוא חלק מ-E.P שיצא בהמשך".

   

   

  עד כמה את לוקחת חלק במאבק של אנשי התרבות, שצמאים לחזור לשגרה או לפחות למתווה שיטיב עם התעשייה?

  "העליתי כל פוסט שיכולתי להעלות, תרמתי מענקים, חתמתי על עצומות. אנחנו בתקופה בעייתית וסולידריות זה משהו שיכול לעזור. אני מנסה בכל דרך שאני יכולה לעזור לאנשים שעובדים איתי, לצוות שמלווה אותנו. אבל נראה שאנחנו לפני פתיחה של עולם התרבות".

   

  מדברים על סגר בחגים.

  "אבל יש מתווה להופעות בחוץ. אולי אחרי החגים יהיה מתווה טוב יותר".

   

  הרבה אמנים מתלוננים שהמתווה לא באמת פרקטי עבורם.

  "זה יותר טוב מכלום".

   

  "קיבלתי הרבה הצעות לדגמן לאורך השנים". בקמפיין של דלתא (צילום: זהר שטרית)
   "קיבלתי הרבה הצעות לדגמן לאורך השנים". בקמפיין של דלתא(צילום: זהר שטרית)

    

   "העניין שלי הוא לא הגדרת גיל הצופה"

   אל תצפו מתדהר לאמירות נוקבות מאוד. כוכבת הילדים והנוער שתחגוג בשבוע הבא יום הולדת 28 ("אני יודעת שליבי מתכנן משהו"), שומרת שלא ידבק בה רבב, מג'נגלת בין המילים כדי לשמור על תדמית של ילדה טובה מושב מגשימים. גם כשהיא מצטלמת למותג הלבשה תחתונה, היא עושה זאת בפיג'מה. "אני לא מרגישה צורך לחשוף יותר ממה שאני חושפת", היא מסבירה, "בטח בטלוויזיה או על שלט באיילון".

    

   כבר שלוש שנים שהיא בדלתא – באופן מפתיע למדי, קמפיין האופנה הראשון והיחיד שעשתה עד כה. וזה לא שהיו חסרות הצעות ממיטב החברות בישראל, שהיו מוכנות לשלם בנדיבות. "קיבלתי הרבה הצעות לאורך השנים, אבל לקח זמן כדי שזה ישב בול כמו דלתא", היא אומרת בדיפלומטיות.

    

   "הרגע שליבי כרע ברך היה רגע עוצמתי עבורי, עוצמה שלא הכרתי עד אז" (צילום: דנה קופל)
    "הרגע שליבי כרע ברך היה רגע עוצמתי עבורי, עוצמה שלא הכרתי עד אז"(צילום: דנה קופל)

     

    למרות שבקליפ ל"ממכר" היא משדרת תדמית בוגרת וסקסית יותר ("מקום נשי ובשל", היא מחדדת), תדהר עדיין מעדיפה לא להיתפס כפיגורה נועזת מול המעריצות שלה, רובן ילדות ונערות צעירות כלפיהן היא מרגישה אחריות. "הן תמיד אצלי בראש, אבל זה לא מגביל אותי", היא אומרת, "אנחנו בסינק, למרות שהן נערות ואני תכף בת 30. ובוא, בגדול נולדתי בת מאתיים".

     

    עד מתי יהיה סנכרון בין אליאנה לעולם הילדים והנוער? תשברי את התדמית בהופעה פרובוקטיבית כמו מיכל ינאי?

    "אני לא אעשה משהו פרובוקטיבי כדי לשבור את הדימוי שלי. כל עוד התוכן מעניין אותי – העניין שלי הוא לא הגדרת גיל הצופה. אני קוראת תסריט באותה רצינות אם זה לנוער או למבוגרים. אין לי דד ליין או טבלאות אקסל מסודרות שעד גיל 30 אני עושה נוער ובעשור הבא אעשה משהו אחר".

     

    מבחוץ זה נראה שכן: השיר "ממכר" והסרט החדש של אבי נשר שלוהקת אליו פונים לקהל מבוגר. זה לשים רגל בדלת.

    "אבל באותה נשימה, אני עושה פסטיגל. אני מבינה שהתיוג הזה קיים אבל הוא לא מגדיר אותי, הוא רק בעיני אחרים. זה לא רלוונטי בעיניי".

     

    "אני מנסה בכל דרך שאני יכולה לעזור לאנשים שעובדים איתי, לצוות שמלווה אותנו" (צילום: זהר שטרית)
     "אני מנסה בכל דרך שאני יכולה לעזור לאנשים שעובדים איתי, לצוות שמלווה אותנו"(צילום: זהר שטרית)

      

     בחודש שעבר עזבו בירן ותדהר את תל אביב לטובת חיי כפר שקטים במושב מגשימים שבמרכז הארץ. השכנים קיבלו אותם בזרועות פתוחות: שכנה אחת הביאה עוגה, ילדי המושב הביאו ליצ'י. "כולם היו מכבדים ומהממים", היא אומרת. זה לא המקום של מעריצות שדופקות על הדלת בשבע בבוקר. "המעבר עשה לנו טוב. יש כאן משהו שמאוד מתאים לשנינו".

      

     לפני חצי שנה גם כרע בירן ברך והציע נישואים. היא, בתגובה, עשתה מחווה דומה והציעה לו. "הרגע שליבי כרע ברך היה רגע עוצמתי עבורי, עוצמה שלא הכרתי עד אז", היא מספרת, "וכן, המחויבות הזו משנה. אולי ביום-יום זה לא שינה הרבה, אבל הרוחניות של הזוגיות שלנו עלתה שלב".

      

     יש תאריך למיסוד הקשר?

     "האמת שלא, כי יש קורונה. אפילו המשפחה הגרעינית שלי לא יכולה להיכנס במגבלות. אומנם אשכנזים, אבל משפחה גדולה. נחכה קצת שההגבלות ייפתחו ואז נוכל להתחתן".

      

       

      ולמה החליטה אורטל עמר להצטלם לראשונה בהלבשה תחתונה?

      אורטל עמר לראשונה בלנז'רי: "זה לא זנותי. ממש לא אכפת לי מה יגידו". לחצו על התמונה לכתבה המלאה (צילום: שי פרנקו)
      אורטל עמר לראשונה בלנז'רי: "זה לא זנותי. ממש לא אכפת לי מה יגידו". לחצו על התמונה לכתבה המלאה (צילום: שי פרנקו)

       

       

       
      הצג:
      אזהרה:
      פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד