כך תזהי את התופעות סביב עינייך ואת הפתרונות שמתאימים רק לך

כל השאלות שיעזרו לך לאבחן את מצב העפעפיים שלך ולמצוא את הפתרונות למה שמפריע לך. החל מעיגולים שחורים ועד 'רגלי עורב' - המדריך השלם לאבחון עצמי

מוגש מטעם חוה זינגבוים

|

17.08.20 | 16:06

  (צילום: עמית זאנטקרן)
(צילום: עמית זאנטקרן)

עיגולים שחורים, נפיחות מתחת לעיניים וקמטים באזור העיניים הם תופעות ידועות שהולכות ומחמירות ככל שהגיל מתקדם, שעות השינה פוחתות והבעות הפנים משפיעות על העור. בגילאים צעירים יותר, נפיחות בעיניים נובעת בעיקר מליל בילויים סוער, אך ככל שהגיל מתקדם, הסיבה היא מחסור שינה בעקבות הילדים והסטרס, וגם הזדקנות טבעית של העור.

 

מהן התופעות שתוכלו לאבחן מול המראה? מתי מדובר בסימן שדורש ביקור אצל הרופא? וכיצד אפשר לטפל בהרבה מן התופעות בעזרת קרם עיניים ייעודי וחדשני?

 

כל סודות הטיפוח והיופי במתחם "מדעי הקוסמטיקה"

 

עיגולים סביב העיניים - לא רק מחוסר שינה

כאשר אנחנו רואות אנשים עם עיגולים כהים סביב העיניים, ההשערה הסבירה היא שמדובר בחוסר שינה, או 'הנגאובר'. לכן, כאשר אנחנו מזהות אצלנו במראה עיגולים סביב העיניים גם אחרי שינה רצופה וארוכה, מדובר בגילוי מתסכל במיוחד.

 

המציאות היא שהעור מתחת לעיניים הוא דקיק, אך לחלק מאיתנו יש עור דקיק, בהיר ושקוף אף יותר מהממוצע. ככל שהעור דק וחיוור יותר, כך יש יותר סיכוי שכלי הדם הכהים יחסית ישתקפו דרכו וייצרו את אותם עיגולים ידועים לשמצה.

 

הסיבות לעיגולים כהים סביב העיניים יכולות להיות מגוונות: העור של נשים בתקופת וסת או הריון נוטה להחוויר, מה שמבליט את כלי הדם שמתחת לעיניים. ישנן תרופות, כגון אספירין ותרופות אחרות לדילול הדם, שעשויות להרחיב את כלי הדם מתחת לעיניים וכך להדגיש את העיגולים. סיבות נוספות הן חשיפה מוגברת לשמש ויובש של העור.

 (צילום: אלכס ליפקין)
  (צילום: אלכס ליפקין)
   

  במקרים נדירים, העיגולים הכהים נובעים מפיגמנטציה מולדת כתוצאה של פעילות מואצת של תארים היוצרים את פיגמנט המלנין.

   

  בנוסף, אל תפסלו בעיות רפואיות כמו אלרגיה בתור סיבה. אם אתן סובלות מאלרגיה, כלי הדם הופכים לגדושים והדם מצטבר מתחת לעיניים. כאשר נוצר גירוי בעיניים בעקבות האלרגיה, אנחנו נוטות לגרד את האזור, לפצוע את רקמת העור העדינה ולהחמיר את המצב אף יותר.

   

  איך ניתן לאבחן את הסיבה לעיגולים? ראשית משכי בעדינות את העור על הלחיים אל מתחת לשקעי העיניים. אם העיגולים הכהים זזים יחד עם העור- מדובר ככל הנראה בפיגמנטציה. אם הם נשארים במקומם – המקור הוא ככל הנראה עור דק וכלי דם בולטים.

   

  "שקיות" מתחת לעיניים - הצטברות נוזלים מסיבות שונות

  נפיחות סביב העיניים היא תופעה נפוצה למדי, אשר מתרחשת לרוב בשעות הבוקר ונעלמת במשך היום. הכיסים הנפוחים הם תוצאה של הצטברות נוזלים ברקמה רכה, או בשמה השני, בצקת. העור מתחת לעיניים מועד להצטברות נוזלים שכזו בעקבות רשת כלי הדם הצפופה והעדר רקמת שומן לתמיכה בעור. הבצקת מותחת את העור ובסופו של דבר גורמת לקמטים ולצניחת העור.

   

  האתגר הוא הניסיון להבין את הסיבה לאותה הצטברות - לעתים מדובר במחסור בשינה או בכי ממושך. סיבות אחרות יכולות להיות וסת, היריון או צריכת יתר של מלח. לקיחת תרופות מסוימות, כמו נוגדי דיכאון או גלולות למניעת היריון, יכולה גם היא לגרום לצבירת נוזלים מתחת לעין. עוד סיבה פוטנציאלית שאתם אמורות להבין מייד היא התייבשות הנובעת מצריכת אלכוהול.

   

  הסיבה האחרונה, והכי מתסכלת, היא שמדובר בסימן להזדקנות של העור. ככל שהעור סביב העיניים מזדקן, הוא נעשה דקיק יותר ומאבד את הגמישות שלו, צונח וכך נוצרות השקיות.

   (צילום: אלכס ליפקין)
   (צילום: אלכס ליפקין)
    

   כמה טיפים לצמצום נפיחות בעיניים בשעות הבוקר: לישון על הגב (כדי להפחית את לחץ הדם באזור העיניים), להימנע מצריכת נוזלים רבים מידי מאוחר בלילה, להגביל את צריכת המלח, לווסת את צריכת האלכוהול ולנסות להימנע משתיית אלכוהול בשעה מאוחרת.

    

   על מנת להפחית את אפקט הנפיחות אפשר לקרר את האזור (באמצעות קרח, פאצ'ים של ג'ל מקורר ועוד), וגם להשתמש בקרמים המצרים את כלי הדם. קרם עיניים המכיל קפאין, כגון Prophecy Eye של חוה זינגבוים, מפחית את הנפיחות באמצעות סיוע לניקוז נוזלים מהחלל שבין התאים.

    

   עפעפיים שמוטים - סימן נפוץ להזדקנות העור, אבל לעתים יש גם סיבות רפואיות

   עפעפיים שמוטות הן סימן נוסף להזדקנות העור- ככל שהזמן עובר, רקמת הגידים שמעל העין נוטה להימתח, והעפעפיים נשמטים.

    

   עם זאת, כדאי לשלול תופעות רפואיות שעשויות להיות הסיבה לצניחת העפעפיים – כגון תת-פעילות של בלוטת התריס, שיתוק 'בל' או חלק מסימנים הקשורים לנזק עצבי.

   קמטי 'רגלי העורב' - קמטי צחוק

    (צילום: אלכס ליפקין)
    (צילום: אלכס ליפקין)
      

    מדובר בקמטים המכונים גם 'קמטי 'הבעה', הממוקמים לצד העין ולכיוון הרקה. הם נוצרים בעקבות תנועה חוזרת של שריר ה'אורביקולריס אוקולי', שמשמש לפתיחה וסגירה של העפעפיים. הקמטים נוצרים כשאנחנו מחייכים, ממצמצים או עוצמים עיניים בחוזקה. אם אתן צוחקות הרבה, או מכווצות את העיניים בניסיון להקל על הראייה – יש לכן סיכוי גבוה יותר להופעת הקמטים האלו.

     

    אמנם קשה להחליט שאנחנו מפסיקות לצחוק, אבל בכל הנוגע למצמוץ, אפשר להיות מודעת יותר לסיטואציות בהן אנחנו ממצמצות כדי לראות טוב יותר. אולי הגיע הזמן למשקפיים או למולטיפוקל - הכל כדי למנוע את העמקת הקמטים.

     

    קמטי 'זעף'

    אלו הקמטים שתמצאו בין הגבות, הנובעים מתנועה חוזרת של השרירים הנמצאים בנקודה זו, ואחראים בין היתר להבעות כעס. גם כשאנחנו במאמץ גופני או במחשבות עמוקות, השרירים האלו עובדים קשה. הקמטים נפוצים יותר אצל גברים, משום שהשרירים היוצרים את הקמטים מסיביים יותר בהשוואה לנשים. כאשר מדובר בקמטים עמוקים ובגילאי 50 ומעלה, ניתן לשקול הזרקת בוטוקס באזור.

     

    בוטוקס הוא חומר המשמש שנים רבות למטרות רפואיות ואסתטיות ברחבי העולם, אשר ניתן בהזרקה יחד עם חומר מילוי מיוחד. החומר מדכא את שרירי ההבעה, וכך מפחית את היווצרות הקמטים. חשוב להקפיד מאוד על מינונים מדויקים לכל אזור ועל פי הצורך האינדיבידואלי של המטופלת.

     

    קרם עיניים ייעודי הוא האופציה הטובה ביותר למי שמעדיפה את המראה הטבעי נטול הזרקה. ניתן גם לבחור באופציה משולבת של הזרקת בוטוקס וטיפול בקרם, לקבלת איזון בין מראה טבעי למילוי ומניעת היווצרות קמטים.

     

    החדשות הטובות: יש קרם שיכול לסייע להרבה מהתופעות

    גם אם זיהיתן חלק מהתופעות מול הראי, אין צריך להתייאש, ומצד שני אין צורך לרוץ לניתוחים והזרקות. זה הזמן להכיר את Prophecy Eye של גורו הטיפוח חוה זינגבוים, שפותח בשיתוף עם אוניברסיטת בר אילן במחקר של מספר שנים. תוצאות המחקר היו פיתוח פורמולה המכילה חומצה היאלרונית שחודרת לעור במריחה - לראשונה בעולם הקוסמטיקה. החומצה ההיאלרונית עוזרת להעניק לעור סביב העיניים מראה צעיר, בוהק ורענן - בלי הזרקות.

     (צילום: גאיה פלד)
     (צילום: גאיה פלד)
      

     הפורמולה כוללת מיקרו-קפסולות המעלות את נפח השומן בעור, ובכך מעניקות לו מראה מלא ומתוח, מטשטשות קמטים ומפחיתות את השקעים מתחת לעיניים. תמציות ייחודיות בפורמולה מונעות כהויות וסימני עייפות שמקורם בכלי דם ומגבירות את הגמישות של העור באזור העיניים. רכיב הקפאין מפחית נפיחויות באמצעות כיווץ גלי דם וספיחת נוזלים בעור. הקרם גם מוסיף לחות לעור, מקל על נפיחויות בעיניים ומסייע בזרימת הדם.

      

     לכן, ההמלצה הראשונה שלנו היא להפסיק לדאוג - ראשית, משום שיש קרם ייעודי המסייע להפחתת ההשפעה של מגוון תופעות, ושנית - כדי להימנע מהקמטים.

      

      

      
     הצג:
     אזהרה:
     פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד