"מתווך טוב כבר משלם על עצמו בסופו של דבר, עם התוצאה"

הנדל"ניסטית שימי כהן, אמריקאית עם חוכמת רחוב ירושלמית, מסבירה למה להשקיע באנשי מקצוע ומדוע רוב האנשים מתחרטים בסוף שלא לקחו את ההצעה הראשונה

״המטרה שלי שכולם ייצאו ממני עם עסקה טובה והרגשה שקיבלו ממני את המקסימום, כך ימשיכו להפנות אליי לקוחות, וכך אמשיך לצמוח״. שימי כהן (סטיילינג: פרובנס גלרי) (צילום: עמיר צוק)
״המטרה שלי שכולם ייצאו ממני עם עסקה טובה והרגשה שקיבלו ממני את המקסימום, כך ימשיכו להפנות אליי לקוחות, וכך אמשיך לצמוח״. שימי כהן (סטיילינג: פרובנס גלרי) (צילום: עמיר צוק)

החודש בחרתי לראיין את שימי כהן, נדלניסטית מצליחה, עוסקת בתיווך גם בארץ וגם בחו״ל. מומחיותה בארץ, בעשור האחרון, הינה האוכלוסייה האנגלו-סקסית, וכמובן הקהל הישראלי.

 

 מעט עלייך ועל הכשרתך המקצועית

"אני שימי (קיצור של שמחה) נולדתי וגדלתי בניו יורק ועליתי ארצה ב-2010 ועוסקת בנדל"ן משנת 1998. גדלתי בבית של מתווכים תותחים בתחום הנדל"ן, מה שאומר שזה זורם אצלי ב-DNA .

כמו כל ילד, רציתי לעשות הפוך ממה שההורים עושים, כי כבר נמאס היה לי לשמוע את החפירות שלהם על כל עסקה, לכן חשבתי על מקצועות אחרים בכלל. למזלי, זה היה גדול ממני".

 

ספרי לנו איך נולד חלומך לעסוק בתחום זה?

"סיימתי תיכון, מוקדם בשנה וחצי, ואמי שלא רצתה שאלך לאיבוד עם יותר מידי זמן פנוי בגיל כה צעיר, החליטה (פולניה ותותחית במו"מ, כך שלא היה לי סיכוי לנצחה) שאני אבוא לעבוד אצלה, תוך כדי לימודיי באוניברסיטה. איך שהוא בטעות, על הדרך, נבנה לי מאגר לקוחות, סיורים, בתים פתוחים, הצעות מחיר, סגירת חוזים, וכל מה שבא עם הצלחה בתחום. מהר מאוד הבנתי שכנראה אמי הבינה את הפוטנציאל שלי, עוד הרבה לפניי".

 

מה מבדל אותך ממתחרים בתחום?

"המומחיות שלי בארץ, בעשור האחרון שאני עוסקת פה בנדל"ן, הינה האוכלוסייה האנגלו-סקסית, אבל לא רק. אני דוברת עברית ואנגלית שוטף, אך מעבר לזה, אני מדברת בצורה שהם מרגישים הכי בנוח והכי בבית. יש הבדל משמעותי בקניית נכס בארץ מאשר בחו"ל, לכן אני דואגת שיבינו את כל התהליך, וגם ירגישו בבית, במקום להרגיש כחייזרים. אבל מאידך, למרות שאני אמריקאית גאה, גדלתי בבית עם אבא ירושלמי, שגידל אותי עם חכמת רחוב, נחישות וחריפות, ולכן אני גם מצליחה מול לקוחות ישראלים. באנגלית קוראים לזה: Triple Threat".

 

האם באמת כדאי כיום להשקיע בנדל"ן?

"תמיד שואלים אותי אם כדאי להשקיע בארץ, וזו שאלה שכל כך קל לי לענות עליה. כן בהחלט, ובכל רגע נתון. מדוע? כי אנו מדינה קטנה, שבכל העולם, בכל רגע, יש מי שחולם על קניית נכס בישראל, או לגור בה, או להשקיע, או לקנות כשישמעו שהמשיח בדרך, ויהיה להם היכן ללון. (זה אמיתי! נראה לכם שהייתי צוחקת אתכם על נושא, כמו המשיח)? לכן המחירים גבוהים בארץ ואי אפשר להורידם, זה החוק הידוע ביותר .supply and demand אם אין מלאי, ויש דרישה, תמיד תהיה עלייה במחירים".

 

מה עדיף - להשקיע לבד או עם אנשי מקצוע?

"תמיד עדיף להשקיע בעזרת מתווך. יש לנו מידע פנימי במיוחד, מכל הניסיון שאנו צוברים ביום יום. אתם קונים בית פעם אולי פעמיים בחיים, ואנו חווים קנייה, לפחות פעמיים בחודש. יודעים אלו פרוייקטים מצליחים, איזה שכן חובב קריוקי על המרפסת, ומה פוטנציאל הנכסים.אני רואה שבארץ עדיין לא התגבשו על העניין של מתווך, וכמה משמעות יש לו בתפקידו. אני אומרת מניסיוני הרב, שמתווך טוב, כבר משלם על עצמו בסופו של דבר, עם התוצאה".

 

איך אפשר לוודא שההשקעות בטוחות ככל שניתן?

"נו בעידן האינטרנט, אפשר לבדוק עסקאות שנסגרו ברשות המיסים, במקום לסמוך על שמועות, חלק משיעורי הבית כשקונים או מוכרים נכס, זה להבין את מחיר השוק, שהוא לא תלוי במחיר דרישה של דירות אחרות, אלה מחיר סגירה של הנכסים שנקנו לאחרונה. שוב אני אומרת שמתווך מקצועי יועיל בכל עסקה, עם הידע וקשריו עם: עו״ד, שמאים, קבלנים, אנשי משכנתאות, וכל המסביב.

אני למשל, מלווה את לקוחותיי עד הכניסה לביתם. במיוחד ללקוחותיי מחו"ל".

 

הישג שאת גאה בו במיוחד בפעילותך העיסקית?

"אם יש משהו שגורם לי להיות גאה בעצמי, זו השמירה שלי על נאמנותי לשם של העסק שלי, לאורך כל השנים. כל לקוח שלי חשוב לי, ולא חשוב סכום העסקה. הרי אנו שותפים לחוויה זו עד סוף הדרך. המטרה שלי תמיד שכולם ייצאו ממני עם עסקה טובה, והרגשה שקיבלו את המקסימום ממני, וכמה הם שמחים. הרי רק ככה ידאגו להפנות אליי אחרים, ורק כך אמשיך לצמוח, ואני שמחה לומר, שזו תמיד התחושה בסוף כל עסקה".

  

הטיפים של שימי כהן

1. תשאלו חברים או שכנים שמכרו / קנו, אם יש להם מתווך מומלץ, ומדוע. כך תדעו מי המתווך המתאים לכם.

 

2. אל תהיו סקפטיים. צאו וראו בתים המתאימים לדרישותיכם ותקציבכם, וסמכו על האינסטינקטים שלכם. את השאר, תשאירו לאנשי המקצוע.

 

3. משפט חזק וידוע שלעיתים לא מאמינים לו..

Your first offer is your best offer - בד״כ, הלקוח הראשון שנותן הצעה, כבר חווה את השוק, ומכיר טוב את המלאי והמחירים, ופשוט חיכה לבית הנכון עבורו, שיוצע למכירה, הוא יהא הראשון והכי הוגן בהצעה הסופית. רוב האנשים מתחרטים בסוף, שלא לקחו את ההצעה הראשונה.

 

נדל"נה

  • טלפון: 054-3413411
  • New York 1917-3412184
  • פייסבוק: Simmy Cohen

 

 

 

 
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד